Knauf Industries Polska Sp. z o.o.
Miejsce reklamowe Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PRO-SERVICE Sp. z o.o.	Test-Therm Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Przewaga styropianu grafitowego nad tradycyjną izolacją

04-06-2019, 02:00

W tym artykule wyjaśnimy kilka podstawowych kwestii na temat styropianu grafitowego.

Jeśli szukasz wysoce energooszczędnej, sztywnej izolacji, styropian grafitowy może być idealny dla Twojego projektu – zaraz wyjaśnimy dlaczego.

Czym jest i jak powstaje styropian grafitowy?

Przewaga styropianu grafitowego nad tradycyjną izolacją
Mówiąc najprościej styropian grafitowy to wysoce wydajna, sztywna izolacja piankowa stosowana w różnych przebudowach i nowych zastosowaniach budowlanych. Najważniejszą informacją jest to, że może zapewnić do 20% więcej oszczędności energii niż tradycyjna izolacja z białego styropianu (!).

Jeśli chodzi o proces jego powstawania to tutaj integruje się cząsteczki grafitu o wysokiej czystości z perełkami styropianu, tworząc surowiec o jakim mowa. Materiał ten jest następnie wysyłany do producentów izolacji, którzy:

  • przekształcają materiał grafitowy w sztywne płyty w kolorze ciemnoszarym
  • zapewniają znacznie lepszą efektywność energetyczną

Aby przekształcić ten styropian w sztywne płyty izolacyjne, kulki grafitowe są wtryskiwane do formy, a następnie uderzane parą, co powoduje ich rozszerzanie się aż do pełnego wypełnienia formy. W zależności od kształtu formy, kawałki są wyrzucane z formy i pakowane lub cięte na gotowy kształt za pomocą gorących drutów. Aby zapoznać się z procesem produkcyjnym wewnątrz, warto skontaktować się z firmą styropmin.pl, producentem styropianu.

Dlaczego to rozwiązanie jest lepsze i jak dokładnie działa?

Styropian grafitowy działa w taki sam sposób, jak tradycyjna izolacja, z jedną podstawową różnicą: cząsteczki grafitu o wysokiej czystości nadają izolacji właściwości odblaskowe, co zwiększa efektywność energetyczną materiału.

Ciepłe powietrze zawsze stara się kierować w stronę zimnego powietrza, bez względu na to czy chodzi o gorące powietrze na zewnątrz w okresie letnim, czy ogrzane powietrze w pomieszczeniu zimą. Ten transfer ciepła zachodzi przez ściany domu z powodu procesu zwanego mostkiem termicznym. Sztywne produkty izolacyjne zatrzymują powietrze w ich strukturze - dlatego duże płyty izolacyjne są wyjątkowo lekkie, biorąc pod uwagę ich rozmiar. Uwięzione powietrze jest słabym przewodnikiem ciepła, dlatego nadaje izolacji właściwości energooszczędne. Specyficzne jest to, że tradycyjna izolacja spowalnia transfer, a ciepło wciąż znajduje najbardziej bezpośrednią drogę przez izolację natomiast grafitowy styropian powoduje, że ciepło jest odbijane setki razy, gdy przemieszcza się przez izolację. To znacznie spowalnia transfer ciepła, czyniąc ten wybór bardziej energooszczędnym niż tradycyjna izolacja.

Źródło: STYROPMIN Sp. z o. o.

Artykuł został dodany przez firmę

STYROPMIN Sp. z o. o.

Firma STYROPMIN zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. rodukty marki dostępne są zarówno w kilkuset punktach sprzedaży na terenie całej Polski, jak i za granicą.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły