Knauf Industries Polska Sp. z o.o.
Miejsce reklamowe Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PRO-SERVICE Sp. z o.o.	Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

ISOVER wspiera rozwój budownictwa energoefektywnego

01-04-2019, 02:00

Logo Isover

„NOWOCZESNE BUDYNKI ENERGOEFEKTYWNE. Znowelizowane warunki techniczne”, autorstwa dr inż. Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej i dr inż. Arkadiusza Węglarza, to monografia poświęcona zagadnieniom związanym z problemami ograniczania zużycia energii. Partnerem książki jest marka ISOVER, lider rozwiązań energooszczędnych do zastosowań izolacyjnych w budownictwie oraz przemyśle. W mojej ocenie jest to obowiązkowa pozycja dla całej branży budowlanej – mówi Henryk Kwapisz, Dyrektor Zrównoważonego Rozwoju ISOVER.

Kwestia procedur umożliwiających zmniejszenie zużycia energii to coraz częściej podejmowany temat, zwłaszcza w kontekście dbałości o środowisko naturalne. To wyjątkowo istotne zagadnienie gospodarcze i społeczne. Autorzy monografii, wieloletni pracownicy naukowi Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, w swojej pracy szczegółowo omówili, jak obniżyć́ zużycie energii w budynkach. Przedstawili środki techniczne, procedury organizacyjne oraz wymagania prawne i rozwiązania techniczne związane z zagadnieniem poprawy efektywności energetycznej budynków. Dokonali także krytycznej oceny niektórych przepisów stosowanych w tym obszarze.

ISOVER wspiera rozwój budownictwa energoefektywnego

Nie bez powodu, oficjalnym partnerem wydawnictwa została marka ISOVER, producent niepalnej i energooszczędnej wełny mineralnej, który od wielu lat wspiera i promuje działania związane z propagowaniem wiedzy na temat właściwej izolacji w budownictwie.

Nasza współpraca ze środowiskiem naukowym jest bardzo ważnym aspektem pracy, ze względu na możliwość wymiany doświadczeń i czerpania wiedzy z najlepszych źródeł. Od lat staramy się wspomagać wartościowe projekty, dlatego z przyjemnością wsparliśmy także monografię dr inż. Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej i dr inż. Arkadiusza Węglarza. Porusza ona niezwykle istotne zagadnienia dotyczące energoefektywności budynków. W mojej ocenie jest to obowiązkowa pozycja dla całej branży budowlanej. – mówi Henryk Kwapisz, Dyrektor Zrównoważonego Rozwoju ISOVER.

Publikacja wydawnictwa Polcen jest zbiorem cennych wskazówek m.in. do: projektantów, audytorów energetycznych, specjalistów zajmujących się problematyką efektywności energetycznej, inwestorów, przedsiębiorców, pracowników naukowych oraz studentów. Książkę rekomenduje Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Podobne artykuły