Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Deklaracje potwierdzone badaniami

Chociaż stolarka otworowa nie wydaje się być produktem wyjątkowo skomplikowanym, to jednak, biorąc po uwagę, jak duży wpływ ma na codzienne bezpieczeństwo i komfort, jej jakość wydaje się niezwykle ważna.

Pomorski producent okien premium, firma Vetrex, zakupił komorę do badań stolarki otworowej


Chociaż stolarka otworowa nie wydaje się być produktem wyjątkowo skomplikowanym, to jednak, biorąc po uwagę, jak duży wpływ ma na codzienne bezpieczeństwo i komfort, jej jakość wydaje się niezwykle ważna. Zapewnienie wysokiej jakości produkowanych okien i drzwi, a także utrzymanie wysokich standardów, wiąże się z koniecznością przeprowadzenia licznych testów sprawdzających szereg parametrów technicznych. To jedyny sposób na skuteczne zweryfikowanie rzeczywistej jakości produkowanych wyrobów. Vetrex od dawna stawia na rzetelne informowanie swoich klientów o właściwościach użytkowych oferowanych produktów. Zakup własnej komory do badań stolarki znacznie ułatwi regularną weryfikację techniczną  powstających w firmie produktów, a także pomoże w tworzeniu nowych systemów. Dzięki komorze firma będzie mogła sprawnie weryfikować jakość nowopowstających prototypów, co znacznie ułatwi pracę działu rozwoju.

Deklaracje potwierdzone badaniami

Komora do badań umożliwia sprawdzenie najważniejszych właściwości użytkowych stolarki, takich jak: przepuszczalność powietrza, wodoszczelność oraz odporność na obciążenie wiatrem. Każdy producent, który zgodnie z prawem zamierza rozpocząć sprzedaż okien na terytorium naszego kraju, musi przeprowadzić tzw. „badania wstępne typu”, nazywane w skrócie ITT. Zgodnie z wytycznymi wynikającymi z normy: PN-EN 14351-1:2006+A2:2016, każde przedsiębiorstwo co najmniej raz w roku powinno przeprowadzać badania gotowych wyrobów w ramach Zakładowej Kontroli Produkcji. Posiadanie własnej komory do badań pozwala na częstsze prowadzenie kontroli i znacznie ułatwia nadzorowanie jakości powstających w firmie produktów.

„Klienci planujący zakup okien i drzwi nie mają dostatecznej wiedzy na temat przepisów obowiązujących w polskim ustawodawstwie i często polegają tylko na informacjach przekazywanych w mediach branżowych. Postanowiliśmy zmienić ten trend i, oprócz objaśniania szczegółów technicznych związanych z właściwościami użytkowymi okien, które wpływają na codzienne funkcjonowanie stolarki, podkreślamy wagę badań, którym poddane zostały sprzedawane przez nas wyroby. Co więcej, udostępniamy je wszystkim, którzy nie chcą opierać się tylko na deklaracjach” – tłumaczy Jacek Rogowski, specjalista ds. technicznych i rozwoju w Vetrex, który nadzoruje badania produktów realizowane w komorze.

Potwierdzeniem tych słów jest ugruntowana pozycja ldera, którą Vetrex przez ostatnie lata utrzymuje w rankingu Pro Quality realizowanym przez serwis oknotest.pl, miedzy innymi dzięki udostępnieniu szerokiego spektrum wyników badań przeprowadzonych na wielu konstrukcjach dostępnych w ofercie firmy. Dokumentację dotyczącą klasyfikacji oferowanych produktów można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej producenta.

„Zamierzamy zachować ciągłość w badaniu naszych okien i na bieżąco udostępniać wyniki wszystkim zainteresowanym. Już teraz dochodzą do nas sygnały, że taki kierunek działań spotyka się z pozytywnym odbiorem nie tylko u potencjalnych klientów Vetrex, ale również w branży. Jesteśmy niejako prekursorem takiego podejścia i na pewno będziemy się tej koncepcji trzymać. Zawsze stawialiśmy na transparentność i uczciwość w stosunku do wszystkich, którzy postanowili zaufać marce Vetrex” – dodaje Jacek Rogowski. 

Artykuł został dodany przez firmę

VETREX Sp. z o.o.

Jesteśmy producentem stolarki otworowej w klasie premium, obecnym na rynku od 1997 roku. Oferujemy okna i drzwi z PVC umożliwiające realizację energooszczędnych i śmiałych konstrukcji architektonicznych. Nasze produkty sprzedawane są w całej Europie.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły