Artykuł Dodaj artykuł

Mała kuchnia spędza ci sen z oczu? Przeprojektuj wnętrze raz a dobrze

Mała kuchnia to jeszcze nie powód do zmartwień. Stosując się do naszych wskazówek dowiesz się, jak zagospodarować wolną przestrzeń, gdzie ustawić najważniejsze sprzęty gospodarstwa domowego i przekonasz się, że dysponując zaledwie kilkoma metrami kwadratowymi jesteś w stanie zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnym projektem.

Mała kuchnia spędza ci sen z oczu, Przeprojektuj wnętrze raz a dobrze, DreamDesignMała kuchnia to jeszcze nie powód do zmartwień. Stosując się do naszych wskazówek dowiesz się, jak zagospodarować wolną przestrzeń, gdzie ustawić najważniejsze sprzęty gospodarstwa domowego i przekonasz się, że dysponując zaledwie kilkoma metrami kwadratowymi jesteś w stanie zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnym projektem.

3 wskazówki, które odmienią twoją kuchnię

1. Stawiaj na powierzchnie wykończone na wysoki połysk

Wybieraj spośród tych mebli, których fronty meblowe wykończono na wysoki połysk. Sięgaj po kolory monochromatyczne jakie w połączeniu z intensywnym, odpowiednio dobranym oświetleniem sprawiają potęgują wrażenie wolnej przestrzeni.

Stawiaj na zdecydowane, geometryczne kształty i przeszklenia. Rozważ zakup mebli na wymiar do zabudowy lodówki, pralki (jeśli brakuje na nią miejsca w łazience) i kuchenki.

Zdecydowanie odradzamy wybór spośród klasycznych mebli przypominających wzornictwo rodem z poprzedniej epoki, a w tym mebli z matowymi z wyprofilowanymi frontami i masywnymi uchwytami w kształcie okręgów.

2. Popraw widoczność, doświetl kuchnię kilkoma oprawami

W kuchni jedna oprawa oświetleniowa to zdecydowanie za mało. Dobrze, jeśli we wnętrzu pojawią się dodatkowe źródła światła, np. pod postacią:

  • Opraw halogenowych: halogeny zamontuj w podwieszanym suficie. To doskonała alternatywa dla właścicieli mniejszych kuchni, którym do gustu nie przypadł żaden z tradycyjnych plafonów.
  • Lamp sufitowych: lampy sufitowe wykorzystasz do oświetlenia stołu jadalnego. Możesz zastosować 1 dużą lampę sufitową o okrągłym kloszu, jeśli kuchnię wyposażyłeś w stół o kształcie owalnym/kwadratowym lub 2-3 lampy punktowe w przypadku stołu o kształcie prostokątnym.
  • Diod LED: do oświetlenia blatu roboczego i półproduktów, z których każdego dnia przygotowujesz posiłki. Taśmę LED zamontujesz pod szafkami. Im chłodniejsze źródło światła, tym lepsze (łatwiej ocenisz świeżość produktów).

3. Dbaj o porządek, ten wzmacnia poczucie wolnej przestrzeni

Im mniej akcesoriów kuchennych na blatach, półkach i stole, tym lepiej.

Nadmiar dodatków nie tylko zmusza do regularnego zmagania się z kurzem, ale i wzmacnia poczucie ciasnoty.

Jeśli chcesz, aby twoja kuchnia sprawiała większej niż jest w rzeczywistości, wszystkie stojaki na sztućce, kosze na owoce i pojemniki na przyprawy schowaj w miejscu łatwo dostępnym, ale niewidocznym po wejściu do kuchni.

Artykuł napisane na zlecenie firmy DreamDesign projektowanie wnętrz, Krakowskiej firmy zajmującej się aranżacją i projektowaniem wnętrz na terenie całej Polski. Sprawdź nasze realizacje!