Artykuł Dodaj artykuł

Mała kuchnia spędza ci sen z oczu? Przeprojektuj wnętrze raz a dobrze

Mała kuchnia to jeszcze nie powód do zmartwień. Stosując się do naszych wskazówek dowiesz się, jak zagospodarować wolną przestrzeń, gdzie ustawić najważniejsze sprzęty gospodarstwa domowego i przekonasz się, że dysponując zaledwie kilkoma metrami kwadratowymi jesteś w stanie zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnym projektem.

Mała kuchnia spędza ci sen z oczu, Przeprojektuj wnętrze raz a dobrze, DreamDesignMała kuchnia to jeszcze nie powód do zmartwień. Stosując się do naszych wskazówek dowiesz się, jak zagospodarować wolną przestrzeń, gdzie ustawić najważniejsze sprzęty gospodarstwa domowego i przekonasz się, że dysponując zaledwie kilkoma metrami kwadratowymi jesteś w stanie zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnym projektem.

3 wskazówki, które odmienią twoją kuchnię

1. Stawiaj na powierzchnie wykończone na wysoki połysk

Wybieraj spośród tych mebli, których fronty meblowe wykończono na wysoki połysk. Sięgaj po kolory monochromatyczne jakie w połączeniu z intensywnym, odpowiednio dobranym oświetleniem sprawiają potęgują wrażenie wolnej przestrzeni.

Stawiaj na zdecydowane, geometryczne kształty i przeszklenia. Rozważ zakup mebli na wymiar do zabudowy lodówki, pralki (jeśli brakuje na nią miejsca w łazience) i kuchenki.

Zdecydowanie odradzamy wybór spośród klasycznych mebli przypominających wzornictwo rodem z poprzedniej epoki, a w tym mebli z matowymi z wyprofilowanymi frontami i masywnymi uchwytami w kształcie okręgów.

2. Popraw widoczność, doświetl kuchnię kilkoma oprawami

W kuchni jedna oprawa oświetleniowa to zdecydowanie za mało. Dobrze, jeśli we wnętrzu pojawią się dodatkowe źródła światła, np. pod postacią:

  • Opraw halogenowych: halogeny zamontuj w podwieszanym suficie. To doskonała alternatywa dla właścicieli mniejszych kuchni, którym do gustu nie przypadł żaden z tradycyjnych plafonów.
  • Lamp sufitowych: lampy sufitowe wykorzystasz do oświetlenia stołu jadalnego. Możesz zastosować 1 dużą lampę sufitową o okrągłym kloszu, jeśli kuchnię wyposażyłeś w stół o kształcie owalnym/kwadratowym lub 2-3 lampy punktowe w przypadku stołu o kształcie prostokątnym.
  • Diod LED: do oświetlenia blatu roboczego i półproduktów, z których każdego dnia przygotowujesz posiłki. Taśmę LED zamontujesz pod szafkami. Im chłodniejsze źródło światła, tym lepsze (łatwiej ocenisz świeżość produktów).

3. Dbaj o porządek, ten wzmacnia poczucie wolnej przestrzeni

Im mniej akcesoriów kuchennych na blatach, półkach i stole, tym lepiej.

Nadmiar dodatków nie tylko zmusza do regularnego zmagania się z kurzem, ale i wzmacnia poczucie ciasnoty.

Jeśli chcesz, aby twoja kuchnia sprawiała większej niż jest w rzeczywistości, wszystkie stojaki na sztućce, kosze na owoce i pojemniki na przyprawy schowaj w miejscu łatwo dostępnym, ale niewidocznym po wejściu do kuchni.

Artykuł napisane na zlecenie firmy DreamDesign projektowanie wnętrz, Krakowskiej firmy zajmującej się aranżacją i projektowaniem wnętrz na terenie całej Polski. Sprawdź nasze realizacje!


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.