Flir
Miejsce reklamowe Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PRO-SERVICE Sp. z o.o.	Test-Therm Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Narożniki kuchenne – by w kuchni było funkcjonalnie

08-01-2015, 01:00

Narożniki kuchenne by w kuchni było funkcjonalnie, narożniki, sofy24Szczyt ich popularności odnotowano w latach 90-tych ubiegłego wieku. Dziś narożniki kuchenne znów jednak stają się popularne.

Nic dziwnego, dzięki dobrze wybranemu narożnikowi kuchnia może stać się funkcjonalniejszym pomieszczeniem.

Nowoczesne narożniki kuchenne znacząco różnią się od produktów, które oferowane były jeszcze kilkanaście lat temu. Współcześnie producenci stawiają nie tylko na to, by były one wygodne, lecz także by pasowały do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Jak sama nazwa wskazuje, przez pojęcie „narożniki kuchenne” należy rozumieć meble przeznaczone do umieszczenia w rogu kuchni. Gdy kuchnia jest dość obszerna, dzięki narożnikowi możliwe jest wygospodarowanie przestrzeni przeznaczonej wyłącznie do spożywania posiłków. Taka jadalnia przyda się zwłaszcza większym rodzinom.

Czasem w zestawie

Narożniki kuchenne są typem mebli, które nie różnią się między sobą gdy mowa o samym kształcie. Osoby zainteresowane nabyciem narożnika powinny jednak wiedzieć, że część z tych produktów oferowana jest w zestawach. W sklepie internetowym www.sofy24.pl można znaleźć – poza samymi narożnikami – również komplety. W składzie przykładowego, poza ławą, znaleźć mogą się również krzesła czy taborety. Dzięki możliwości wyboru, każda osoba będąca na etapie urządzania kuchennej przestrzeni może sprawić, że będzie ona jeszcze bardziej funkcjonalna.

Sporo możliwości aranżacji

Wyposażenie kuchni w narożnik kuchenny to rozwiązanie, które po prostu się sprawdza. Jeżeli pomieszczenie jest przestronne, za pomocą takiego mebla możliwe jest wydzielenie części będącej jadalnią. Trzeba przy tym podkreślić, że narożniki kuchenne znaleźć mogą się w każdej kuchni i to bez względu na to, w jakim stylu jest ona urządzona. Wszystko dlatego, że oferta producentów jest bardzo zróżnicowana. Klienci mają możliwość wyboru przede wszystkim tapicerki. Wachlarz wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są zarówno ascetyczne, drewniane ławy, jak i modele obite tapicerką. Dzięki temu narożnik świetnie komponować może się z pozostałą częścią kuchennych mebli i sprzętów.

Gdy w kuchni brakuje miejsca...

Są kuchnie duże i przestronne, są również takie, w których z ledwością pomieści się kilka osób. W drugim przypadku można uznać, że wstawienie narożnika jest chybionym pomysłem. Niekoniecznie – dobrze przemyślana aranżacja może sprawić, że kuchnia będzie przestrzenią bardziej funkcjonalną. Niektóre nowoczesne narożniki kuchenne są przy tym wyposażone w schowki w siedziskach. Te powinna docenić każda pani domu, która ma problem ze zbyt niewielką ilością szafek. W pojemnikach przechowywać można drobiazgi, np. ręczniki czy środki do czyszczenia.

Łatwe w utrzymaniu czystości

Producenci zdają sobie sprawę, że klienci szukają sprawdzonych rozwiązań. Nowoczesne narożniki kuchenne, nawet te tapicerowane, projektowane są w taki sposób, by utrzymanie ich w czystości nie stanowiło większego problemu. Oznacza to, że nie należy obawiać się trudności w usuwaniu np. plam. To kolejna zaleta takiego rozwiązania. Narożniki kuchenne nie tylko są praktyczne, lecz także eliminują konieczność wstawiania do kuchni dużego, rodzinnego stołu. Oszczędność w połączeniu z funkcjonalnością to zawsze najlepsza inwestycja.