google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 21.02.2019
  1 USD
  3.8247
  0.0026
  1 EUR
  4.3322
  -0.0049
  1 CHF
  3.8171
  -0.0019
  1 GBP
  4.9965
  0.0125
  1 RUB
  0.0584
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Rynek domów jednorodzinnych w Polsce – komentarz Marcina Gutaja, prezesa zarządu Magnolia Polska

  Marcin Gutaj

  Płynność sprzedaży w segmencie rynku domów jednorodzinnych jest mniejsza aniżeli mieszkań. Wynika to przede wszystkim z popytu, jak i podaży. W związku z tym czas sprzedaży domu jest zazwyczaj dwa razy dłuższy w porównaniu do segmentu mieszkaniowego.

  Jednakże jeśli patrzymy na rynek nieruchomości domów jednorodzinnych w bieżącym roku, to na przekór tej teorii, jako spółka realizująca luksusową inwestycję, widzimy wzmożone ożywienie. Z naszych obserwacji wynika, że osoby, które nabywają nieruchomości luksusowe, zwracają uwagę głównie na lokalizację, architekturę, nowoczesne rozwiązania poprawiające funkcjonalność domu, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, jak również szereg rozwiązań proekologicznych.

  Dlatego też realizując osiedle domów Magnolia w Lesznowoli postawiliśmy na pewną niszę na rynku polskim, projektując domy według najwyższych europejskich standardów i koncepcji światowej sławy architektów. Nasi klienci nie chcą już mieszkać w domach z dala od ludzi, odcięci od świata, ale czuć się swobodnie w nowocześnie zaprojektowanym budynku i odpowiednio dopasowanym do współczesnych potrzeb, jak i w otoczeniu, które zapewnia komfort.

  Co więcej wzorem państw zachodnich, polski rynek nieruchomości stopniowo zbliża się kształtem do jego odpowiedników w krajach wysoko rozwiniętych. Będzie rosło znaczenie domów jednorodzinnych, zatem Polacy coraz chętniej będą je kupować. Jednocześnie spadnie liczba umów kupna-sprzedaży mieszkań, a wzrośnie liczba umów ich najmu.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.