google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 21.10.2019
  1 USD
  3.8307
  -0.0196
  1 EUR
  4.2775
  -0.0069
  1 CHF
  3.8899
  -0.007
  1 GBP
  4.9709
  0.0038
  1 RUB
  0.0601
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jaki projekt domu wybrać? Dylematy inwestora planującego budowę

  Budowa domu to przedsięwzięcie wymagające nie lada dyscypliny i organizacji. Na każdym kroku musimy podejmować decyzje, począwszy od wyboru działki, przez projekt domu, a na ekipie budowlanej kończąc. Jaki projekt domu wybrać, by nasza decyzja przyspieszyła i usprawniła proces inwestycji? Kilka kwestii wydaje się wyjątkowo istotnych.

  Dom przy Przyjemnej 21 - www.galeriadomow.pl

  Dom przy Przyjemnej 21 - www.galeriadomow.pl

  Projekty domów – klęska urodzaju, czyli jak wybrać najlepiej?

  Obecny rynek branży sprzedającej projekty domów jest tak ogromny, że przeciętny inwestor, planujący budowę domu, nie jest w stanie przejrzeć i przeanalizować wszystkich dostępnych propozycji. Wszystkie domy są dostępne w internecie, można je obejrzeć w sieci, a nawet zamówić do domu bezpłatny katalog. Aby poradzić sobie z wyborem świadomy budowniczy musi odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Jakie kwestie musi przeanalizować?

  Wypiszmy podstawowe dylematy inwestora.

  1. Projekt domu parterowego, czy z poddaszem? Jak ma wyglądać nasz przyszły dom? Będziemy w nim podziwiać zachodzące słońce z balkonu, na poddaszu, czy otwartego tarasu w domu parterowym.
  2. Projekt domu z garażem, czy bez? Zależy nam na wygodzie użytkowania całego domu, czy stawiamy przede wszystkim na dom, a garaż traktujemy jako zbyteczny dodatek?
  3. Dom w nowoczesnym stylu, czy tradycyjnym? Kute, stalowe balustrady, czy nowoczesne szkło? Stolarka w kolorze stalowym, czy imitująca drewno? Wybór stylu powinien odpowiadać naszym preferencjom estetycznym.
  4. Projekty domów tanich w budowie, czy przestronne wille o dużej powierzchni użytkowej. Tu do głosu dochodzi zasobność naszego portfela i budżet, jaki przeznaczyliśmy na realizacje inwestycji.
  5. Dom z podpiwniczeniem, czy bez? Oszczędniej będzie bez piwnicy, lecz czasem, szczególnie na działce spadzistej, budowa piwnicy jest wskazana.
  6. Projekty domów energooszczędnych, czy ogrzewane tradycyjnie, uwzględniające paliwo stałe i wentylację grawitacyjną. To rozróżnienie możliwy do przeprowadzenia wyłącznie tam, gdzie istnieją warunki do wyboru wariantu ogrzewania dla domu.

  Na taki pakiet pytań musi odpowiedzieć każdy inwestor stający przed decyzją o budowie domu. Im bardziej rzeczowo podejdziemy do wyboru, tym nasza budowa będzie przebiegać sprawnie, według z góry obranego kursu.

  Dom przy Cyprysowej 32 - www.galeriadomow.pl

  Dom przy Cyprysowej 32 - www.galeriadomow.pl

  Wybieraj sprawdzone rozwiązania. Gotowe projekty domów – pewniaki, które nie zawodzą!

  Gotowe projekty domów są o tyle wdzięczne, jeśli chodzi o wybór, że możemy zapoznać się już od początku z wizualizacjami, rysunkami szczegółowymi, mamy dostęp do parametrów energooszczędności budynku i wielu innych potrzebnych danych, które mogą ułatwić nasz wybór. Mało tego, gotowe projekty domów są realizowane powszechnie, więc przy odrobinie szczęścia i sprytu jesteśmy w stanie skontaktować się z inwestorami, którzy już wcześniej wybudowali interesujący nas dom. Pomocna w tej kwestii jest rozbudowana sieć społecznościowa, wyszukiwarki internetowe i liczne blogi i fora dotyczące budowy domów.

  Wybór domu to sprawa ważna i zdarza się najczęściej raz na całe życie. Warto zdecydować się na sprawdzone, niezawodne rozwiązania i tradycję i doświadczenie biura projektowego.

  Dom przy Słonecznej 7 bis - www.galeriadomow.pl

  Dom przy Słonecznej 7 bis - www.galeriadomow.pl

  Źródło:
  GALERIA DOMÓW Projekty Domów
  Artykuł został dodany przez firmę

  GALERIA DOMÓW Projekty Domów

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.