google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 16.09.2019
  1 USD
  3.9116
  -0.0004
  1 EUR
  4.3262
  -0.0134
  1 CHF
  3.9500
  -0.0108
  1 GBP
  4.8609
  -0.0096
  1 RUB
  0.0610
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Termoizolacja budynku – ochrona przed upałem i mrozem

  TECHNONICOL sp. z o.o. logo

  Jeżeli chodzi o skrajnie wysokie temperatury to tegoroczne lato dało się we znaki Europejczykom. Doskwierały one ludziom nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz nieprawidłowo wykonanych budynkach. W takich przypadkach ogromne znaczenie ma dobrze wykonana termoizolacja, która sprawdzi się także w okresie zimowym.

  Jest kilka powodów, dla których domy jednorodzinne i budynki użyteczności publicznej przegrzewają się w czasie upałów. Jednym z podstawowych jest wybór nieodpowiedniego pokrycia dachowego. Na przykład blacha stalowa, czy dachówki ceramiczne mają większa tendencje do nagrzewania się. W budynku będzie także panować wyższa temperatura, jeśli ma on dużo okien dachowych bez odpowiednich rolet oraz przeszkolone elewacje od południowej strony budynku. Istotny wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku ma także prawidłowy dobór izolacji ścian, Jeśli nie uwzględnimy wyżej wymienionych aspektów termoizolacji, szybko może się okazać, że w budynku nie da się funkcjonować bez kosztownej klimatyzacji.

  Choć w pierwszej chwili może się to wydawać zaskakujące, wpływ na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynków podczas upałów i w okresie zimowym, ma jego docieplenie. Wysoka odporność na przenikanie ciepła jest osiągana poprzez utrzymywanie dużej ilości powietrza w stanie nieruchomym wewnątrz izolacji dzięki ściśle połączonym włóknom wełny kamiennej.

  Jeżeli zależy nam na prawidłowym wykonaniu termoizolacji budynku, to w przypadku wykonywania termoizolacji ścian warto zastosować produkty TECHNONICOL z serii TECHNOFACADE. Znajdują one swoje zastosowanie jako izolacja termiczna i akustyczna w systemach zewnętrznej izolacji ścian z tynkiem cienkowarstwowym. Montaż płyt termoizolacyjnych można przeprowadzić zarówno na etapie budowy, jak i podczas wykonywania remontów.

  W przypadku termoizolacji dachu płaskiego sprawdzą się płyty z wełny mineralnej z serii TECHNOROOF.

  Stosuje się je w układzie dwuwarstwowym dachów na podłożu z blachy trapezowej jak i betonowym. Dolną warstwę w tym układzie stanowią płyty TECNOROOF N, natomiast warstwę górną twarde płyty TECHNOFOOF V. Znajdują one zastosowania nie tylko jako termoizolacja ale również jako izolacja akustyczna.

  Należy jeszcze raz podkreślić, ze prawidłowo wykonana termoizolacją obiektów ma bardzo istotny wpływ na zachowanie odpowiedniej temperatury w ich wnętrzu. Przy nieprawidłowo wykonanej izolacji termicznej straty ciepła w obiekcie mogą sięgać nawet 30%. Koszty wełny mineralnej zwrócą się szybko, zmniejszając rachunki za ogrzewanie na wiele lat jeżeli dopilnujemy prawidłowego wykonania izolacji termicznej całego obiektu – zarówno ścian jak i dachu.

  Źródło:
  Autor: Luba Kurek
  TECHNONICOL sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  TECHNONICOL sp. z o.o.

  TECHNONICOL Corporation jest największym w Rosji i Europie producentem i dostawcą materiałów pokryć dachowych, hydro- i termoizolacyjnych. Firma została założona w 1992 roku i od tego czasu zdobyła duże doświadczenie na rynku materiałów budowlanych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.