google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 20.08.2019
  1 USD
  3.9408
  0.0209
  1 EUR
  4.3656
  0.0137
  1 CHF
  4.0227
  0.0156
  1 GBP
  4.7654
  0.0123
  1 RUB
  0.0591
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Przebudowa i remont liceum w Piastowie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego

  Warbud logo

  SĄ PIENIĄDZE NA ROZBUDOWĘ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ADAMA MICKIEWICZA W PIASTOWIE W FORMULE PARTNERSTWA PUBLICZNO-PRYWATNEGO

  Przebudowa i remont liceum w Piastowie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego

  Warbud pozyskał dla swojej spółki zależnej finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na przebudowę i remont liceum w Piastowie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Szkoła długo czekała na inwestycję – jej budynki mają prawie 80 lat. Umowę z Miastem Piastów spółka podpisała w kwietniu br.

  Spółka celowa Warbudu i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę kredytową na wsparcie inwestycji w formule PPP. Dzięki współpracy z polskim bankiem rozwoju, Liceum Ogólnokształcące w Piastowie zostanie wyremontowane i rozbudowane, by móc pomieścić jeszcze większą liczbę uczniów.

  - Dzięki naszemu wsparciu realizowanych jest wiele potrzebnych lokalnym społecznościom inwestycji, w tym również związanych z edukacją przyszłych pokoleń. Tym razem finansowanie BGK pomoże stworzyć młodzieży lepsze warunki do zdobywania wiedzy. Wykonawca inwestycji – firma Warbud – to solidny partner, z którym pracujemy od kilku lat finansując projekty PPP. Dzięki pierwszej umowie Sąd Okręgowy w Nowym Sączu od przeszło 1,5 roku prowadzi swoją działalność w nowoczesnej siedzibie – mówi Patryk Darowski, dyrektor departamentu analiz i wsparcia sektorowego BGK.

  Planowana inwestycja to obecnie największy samorządowy projekt PPP dotyczący budownictwa kubaturowego. Warbud w ciągu roku zbuduje trzykondygnacyjny gmach dydaktyczny z biblioteką i salą gimnastyczną o łącznej powierzchni ok. 4,5 tys. m2 oraz boisko. W drugim roku gruntownie wyremontuje istniejący budynek liceum o powierzchni prawie 2 tys. m2. Nowy budynek zostanie połączony z istniejącą częścią łącznikiem, którego dach będzie pełnił funkcję tarasu i jednocześnie przestrzeni odpoczynku dla uczniów.

  Przebudowa i remont liceum w Piastowie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego

  Warbud przez 20 lat po zakończeniu inwestycji zapewni utrzymanie techniczne wszystkich obiektów poprzez specjalnie do tego wyznaczoną spółkę Vinci Facilities Polska. Umowa w Piastowie to trzeci projekt PPP realizowany przez wykonawcę.

  Mirosław Józefczuk, członek Zarządu Warbud – po raz kolejny dajemy dowód naszej determinacji w rozwoju formuły PPP w Polsce. Współpraca przy rozbudowie piastowskiej szkoły może uchodzić za wzór do naśladowania dla samorządów, które zechcą skorzystać z dobrodziejstw partnerstwa publiczno – prywatnego na własnym gruncie.

  Zamknięcie finansowania odbyło się w ekspresowym tempie 3,5 miesiąca od podpisania umowy PPP z Piastowem. Było to możliwe m.in. dzięki równoczesnemu zaangażowaniu wszystkich stron przedsięwzięcia: Miasta Piastów (podmiotu publicznego), Warbud (partnera prywatnego), Banku Gospodarstwa Krajowego (bank finansujący) i doradców (DCMS, Dentons, mec. Rafał Cieślak). Olbrzymie znaczenie ma również fakt, że Piastów wymagał przedłożenia promesy kredytowej wraz z ofertą partnera prywatnego.

  Przemysław Szulfer, Warbud – promesa kredytowe składana wraz z ofertą PPP to bardzo dobra praktyka i powinna być naśladowana przez inne samorządy. Dzięki temu mieliśmy już uzgodnione zasadnicze warunki finansowania a model finansowy był precyzyjnie skalkulowany. Taki komfort pozwolił Warbudowi niezwłocznie rozpocząć i już mocno zaawansować roboty budowlane – chociaż na własny koszt.

  - Jesteśmy inicjatorem i uczestnikiem współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi. Z europejskich doświadczeń wynika, że PPP może przynieść średnio 13-17 proc. oszczędności w całym cyklu życia projektu w stosunku do tradycyjnych modeli realizacji inwestycji, dlatego cieszy nas coraz większe zainteresowanie realizacją inwestycji w formule PPP. Aktywnie wspieramy ich realizację poprzez dostarczenie finansowania oraz wsparcie zainteresowanych inwestorów prywatnych i podmiotów publicznych swoją wiedzą i doświadczeniem – dodaje  Anna Łopaciuk, menedżer w departamencie analiz i wsparcia sektorowego BGK.

  Doradcą prawnym Warbud w tym projekcie jest kancelaria CMS.

  Jest to kolejny projekt PPP w sektorze oświatowym realizowany przez Warbud. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku konsorcjum Warbud – Siemens - Siemens Finance zakończyło z sukcesem rozbudowę 5 szkół w podwarszawskiej gminie Wiązowna w formule partnerstwa publiczno – prywatnego. Z kolei rok wcześniej Warbud oddał do użytkowania pierwszy rządowy obiekt w formule PPP – Sąd Rejonowy w Nowym Sączu.

  Źródło:
  WARBUD SA
  Artykuł został dodany przez firmę

  WARBUD SA

  Warbud SA jest jedną z największych firm budowlanych w Polsce, obecną na rynku od 1989 r. Należymy do grona nielicznych firm działających we wszystkich segmentach rynku budowlanego.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.