google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 23.09.2019
  1 USD
  3.9983
  0.0664
  1 EUR
  4.3891
  0.0453
  1 CHF
  4.0399
  0.0731
  1 GBP
  4.9721
  0.0444
  1 RUB
  0.0625
  0.0009
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najlepsze zastosowania WD-40

  Potrzebnych było aż 40 prób, aby zespół pracowników z firmy Rocket Chemical Company w San Diego w Kalifornii opracował doskonałą formułę preparatu, który wypierałby wodę, a co za tym idzie zapobiegał korozji. Było to w 1953 roku, od tego czasu WD-40 stał się środkiem wielofunkcyjnym o tysiącu zastosowań. Znajdzie swoje zastosowanie w domu, ogrodzie, biurze, samochodzie oraz warsztacie. O to tylko kilka przykładów, w czym jest naprawdę dobry.

  Najlepsze zastosowania WD-40

  Dla domu

  WD-40 to przyjaciel każdej perfekcyjnej Pani Domu. Trudne w usunięciu plamy nie muszą oznaczać pożegnania się z ulubionym obrusem bądź też nowym dywanem w salonie. Preparat poradzi sobie zarówno z kawą i herbatą, jak też sokiem pomidorowym i czerwonym winem. A jeżeli w Twoim domu władzę przejęli mali artyści, malujący kredkami po ścianach, to z WD-40 pozbędziesz się niechcianych zabrudzeń.

  Jest też pomocnym środkiem podczas czyszczenia łazienki. Skutecznie usuwa kamień z kabiny prysznicowej i umywalki oraz czyści toaletę. Przywraca fugom głęboką czerń i zapobiega parowaniu luster. Możesz je również WD-40 wyczyścić i to bez nieestetycznych smug.

  Jednym z popularniejszych sposobów na wykorzystanie WD-40 jest smarowanie skrzypiących drzwi. Dla niektórych to najbardziej frustrujący dźwięk. Otwieranie drzwi potrafi mocno pobudzić nasz układ nerwowo. Wystarczy, że nasmarujesz preparatem zawiasy, a w domu zapanuje cisza.

  Najlepsze zastosowania WD-40

  Dla ogrodu

  Z domu do ogrodu… WD-40 warto mieć przy sobie podczas prac ogrodowych. Szczególnie po zimie możesz zauważyć rdzę na metalowych elementach krzeseł i stołu. Nie wygląda to najlepiej, ale nie miałeś w planach zakupu nowych mebli do swojego ogrodu. Wyczyść je WD-40 i obserwuj, jak rdza znika, a metal znów nabiera blasku.

  Metalowe elementy są też przy narzędziach ogrodowych, np. przy grabiach i nożycach do trawy. Chciałbyś z nich dłużej korzystać? Rdza skutecznie je niszczy i sprawia, że wcześniej musisz zdecydować się na zakup nowych. Jak już wyczyścisz meble ogrodowe, zajmij się narzędziami. 

  Preparat WD-40 poradzi sobie także z trudnymi problemami z kosiarką. Wyczyść nim ostrze kosiarki, nasmaruj metal i usuń zabrudzenia. W ten sposób Twoja kosiarka będzie pracowała sprawniej oraz wydajniej. Zminimalizujesz też ryzyko pojawienia się rdzy.

  Najlepsze zastosowania WD-40

  Dla biuro

  Preparat stosowany powszechnie w warsztacie pomoże na kłopoty w biurze? Okazuje się, że dzięki swoim właściwościom WD-40 to też biurowy gadżet. Jeżeli masz drukarkę 3D, to wiesz, że kluczową czynnością dla jej prawidłowej pracy jest regularne smarowanie jej osi. Potrzebny Ci dobry smar, który usunie również zabrudzenia z oleju i kurzu. WD-40 Cię nie zawiedzie.

  A na co dzień wykorzystaj go do usuwania z mebli i szklanych powierzchni naklejek i taśmy klejącej. W biurze samoprzylepne karteczki są wszędzie. Kiedy mocno się przykleją i przez długi czas się ich nie pozbywasz, może być trudno je usunąć. Wystarczy, że naniesiesz na powierzchnię WD-40, odczekasz kilka minut i po problemie.

  Preparat WD-40 pomoże Ci wygrać nierówną dotąd walkę z zacinającą się szufladą. To zapewne wina prowadnic, które trzeba nasmarować. Spróbuj i sprawdź.

  Do samochodu

  WD-40 jest środkiem znanym każdemu kierowcy. Niejednemu pomógł już otworzyć drzwi, kiedy zamek zamarzł na skutek niskich temperatur. Problem jest Ci bliski? To doskonały i skuteczny odmrażacz, którego raczej nie warto zostawiać zimą w aucie. Miej go zawsze przy sobie, a kiedy drzwi nie będą chciały się otworzyć, spryskaj nim zamek. Po kilkunastu sekundach możesz ruszać w drogę.

  Poradzi sobie ponadto z brudnym silnikiem, na czystym znacznie łatwiej dostrzec ewentualne wycieki. Smary i oleje obecne na silniku nie usuniesz zwykłym środkiem czyszczącym. Zaschnięte zabrudzenia stawiają opór, który pokona WD-40.

  Podobnie będzie w przypadku rdzy, która atakuje karoserię Twojego auta. Pojawia się na progach, nadkolach. WD-40 usuwa rdzę, wypierając wilgoć. Aplikuj regularnie, a uchronisz swój samochód przed ponownym jej pojawieniem.

  Najlepsze zastosowania WD-40

  Do warsztatu

  W warsztacie preparat WD-40 to szerokie spektrum możliwości. To jeden z atrybutów każdej złotej rączki. Wiemy już, iż chroni metal przed korozją, wypiera wilgoć, czyści trudne zabrudzenia, ale czy wiesz, że pomoże Ci usunąć zardzewiałe śruby? Jeżeli jest ona zablokowana w metalowym elemencie, trudno będzie się jej pozbyć jedynie siłą rąk. Zaaplikuj WD-40 i pozostaw go na powierzchni przez kilka minut. Następnie spróbuj usnąć śrubę.

  W warsztacie zazwyczaj odbywa się brudna robota. Wszechobecny smar, oleje, kurz i tłuszcze skutecznie niszczą wszelkie powierzchnie. Pomimo, że każdy wie, że to miejsce Twojej pracy, chciałbyś, aby wyglądało przynajmniej przyzwoicie. Wykorzystaj WD-40, który rozpuszcza tłuszcz i olej. Potrzebować będziesz jeszcze ściereczki, a przy szczególnie zaschniętych zabrudzeniach również metalowej szczotki.

  Zadbaj też o swoje elektronarzędzia. Ich wiertła i ostrza wymagają regularnej konserwacji, w przeciwnym razie pojawi się na nich rdza i przestaną Ci dobrze służyć. Chyba nie trzeba Cię przekonywać, że WD-40 i tym razem jest po Twojej stronie…

  To tylko 13 zastosowań WD-40, jest ich znacznie więcej! Znając jego właściwości, sam wiesz, jak jeszcze możesz go wykorzystać.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.