google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 23.09.2019
  1 USD
  3.9983
  0.0664
  1 EUR
  4.3891
  0.0453
  1 CHF
  4.0399
  0.0731
  1 GBP
  4.9721
  0.0444
  1 RUB
  0.0625
  0.0009
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czym zajmuje się i ile zarabia inżynier budownictwa?

  Wybór kierunku studiów jest jedną z pierwszych kluczowych decyzji, które podejmuje młoda osoba w swoim dorosłym życiu. Jest to pierwszy krok do ukształtowania kariery i stylu życia. W czasach prężnego rozwoju technologii wiele osób decyduje się na hi-techowe kierunki studiów takie jak robotyka, informatyka i programowanie. Warto jednak zwrócić uwagę, że zwiększenie studentów na kierunkach tego typu jednocześnie zwiększa zapotrzebowanie na specjalistów w branżach takich jak budowlanka, kulinaria, a nawet wzornictwo i logistyka.

  Czym zajmuje się i ile zarabia inżynier budownictwa?

  Kariera inżyniera budownictwa zaczyna się od studiów

  Budownictwo, a dokładnie fach inżyniera budownictwa, to zawód na który zapotrzebowanie nigdy nie zniknie. Choć jest to zawód rozpowszechniony, nie każdy wie czym tak naprawdę zajmuje się inżynier budownictwa. Jest to specjalista, który kompleksowo odpowiada za powstanie obiektów budowlanych: projektowanie, nadzór budowlany, organizacja i zarządzanie procesem budowlanym, etc.

  Jest to ogólne określenie kierunku studiów, ale inżynier budownictwa dzieli się na wiele specjalizacji w zależności od wybranej branży budowlanej. Decydując się na studia tego typu warto wybrać, która z specjalizacji najbardziej pasuje do Ciebie, a wybierać jest z czego.

  Głównie wybór jest możliwy spośród dziewięciu specjalizacji budowlanych:

  • konstrukcyjno-budowlana;
  • architektoniczna;
  • drogowa;
  • kolejowa;
  • mostowa;
  • telekomunikacyjna;
  • instalacje w zakresie sieci;
  • instalacje i urządzenia cieplne, wod-kan, gazowe i wentylacyjne;
  • instalacje elektryczne;
  • wyburzeniowa.

  Sprawdź kierunek Budownictwo w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/budownictwo

  Ile zarabia inżynier budownictwa?

  Praca w branży budowlanej jest ciekawym wyborem kariery dla osób, które myślą krytycznie, a nauki ścisłe nie są im obce. Choć warto także zwrócić uwagę, że branża budowlana wymaga kreatywnego podejścia i elastyczności, które w połączeniu zostaną podstawą sukcesu.

  Kierunek studiów, otrzymanie dyplomu inżyniera budownictwa, a co dalej? Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru kierunku studiów, jest przyszłe wynagrodzenie i zalety wynikające z wybranej ścieżki kariery. To ile zarabia inżynier budownictwa po skończeniu studiów?

  Średnie wynagrodzenie inżyniera budownictwa w Polsce wynosi około 5000-6000 złotych. W branży budowlanej zdecydowana większość pracodawców zachęca swoich pracowników za pomocą nadzwyczaj przyjemnych dla portfela premii. Oprócz wynagrodzenia i premii, praca w firmach budowlanych również zapewnia dodatkowe profity dla swoich pracowników, takie jak prywatna opieka medyczna, dofinansowania do różnego rodzaju szkoleń i zajęć sportowych, a także laptop i telefon służbowy, które również mogą używać do celów prywatnych.

  Warto jednak zwrócić uwagę, że na pracę w danym zawodzie decyduje się około 80% mężczyzn i ok. 20 % kobiet. W zależności od specjalizacji ta liczba może się zmieniać. Przykładowo, w budownictwie energetycznym pracuje niecałe 10 % kobiet, ale w zakresie instalacji sanitarnych liczba inżynierów budownictwa płci żeńskiej wynosi już 35%.

  Podsumowując, decydując się na studia i wybór fachu inżyniera budownictwa, wiesz, że decydujesz się na wysokie wynagrodzenia i ciekawą karierę.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.