google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 16.08.2019
  1 USD
  3.9281
  0.0391
  1 EUR
  4.3543
  0.008
  1 CHF
  4.0093
  0.0169
  1 GBP
  4.7713
  0.0787
  1 RUB
  0.0596
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wybierasz płytki podłogowe do łazienki? 3 rzeczy na które, powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie

  Aranżacja wnętrza łazienki to nie lada wyzwanie. Łazienka stanowi pomieszczenie, w którym spędzamy stosunkowo dużą część swojego życia. Wystrój łazienki powinien być więc miły dla oka, ale również praktyczny i trwały. Jego ważnym elementem są płytki podłogowe. Jakie płytki do łazienki kupić?

  Wybierasz płytki podłogowe do łazienki? 3 rzeczy na które, powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie

  Po 1 - Wygląd

  Większość osób wie, że płytki łazienkowe trzeba dopasowywać do wielkości łazienki, stylu wnętrza i rodzaju mebli łazienkowych. Elementy wyposażenia łazienki powinny bowiem być spójne wizualnie. Jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie mają płytki podłogowe w optycznym powiększeniu wnętrza łazienki. W łazience o małym metrażu doskonale sprawdzą się prostokątne, wąskie płytki, które w połączeniu z dużymi lustrami oraz płytkami ściennymi w standardowych rozmiarach nadadzą łazience przestronności, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jeśli wybrane płytki podłogowe do łazienki będą miały jasny kolor to dodatkowo wzmocni się złudzenie większego wnętrza.

  Po 2 - Nasiąkliwość

  W przypadku płytek podłogowych do łazienki, istotną sprawą jest ich poziom nasiąkliwości. W łazience ciągle panuje wilgoć, a woda często ląduje bezpośrednio na płytkach. Nasiąkliwość jest miarą wchłanialności wody przez płytki. Parametr ten mierzy się w procentach. Im mniejsza wartość procentowa wchłanialności, tym mniejsza nasiąkliwość płytek, czyli krótko mówiąc - im mniej tym lepiej. Płytki, które wchłaniają dużo wody szybciej ulegają zniszczeniu. Przyjmuje się, że płytki podłogowe w łazience, szczególnie te we wnętrzu kabiny prysznicowej, powinny charakteryzować się nasiąkliwością o wartości ok. 3%.

  Po 3 - Antypoślizgowość

  Antypoślizgowość to ważna rzecz z punktu widzenia bezpieczeństwa. Warto więc wybierać płytki podłogowe do łazienki także pod tym kątem. Parametr ten oznacza się za pomocą skali - od R9 do R13. Najlepiej wybierać płytki z oznaczeniem R13, gdyż charakteryzują się one najmniejszym współczynnikiem śliskości. Płytki powinny być pokryte antypoślizgowym impregnatem bądź szkliwem. Dobrze, jeśli dodatkowo posiadają wyżłobienia i wzory. Stanowczo odradza się zakup płytek szkliwionych, których powierzchnia w kontakcie z wodą staje się niebezpiecznie śliska. Dobrym pomysłem nie jest też kładzenie na podłodze płytek ściennych, które są znacznie mniej odporne na uderzenia, zarysowania, ścieranie, a dodatkowo są jeszcze bardziej śliskie.

  Bogaty wybór płytek podłogowych do łazienki oferowany na rynku potrafi przysporzyć sporo trudności w wyborze tych najodpowiedniejszych. Warto jednak pamiętać o wymienionych 3 zasadach, dzięki którym nasza podłoga w łazience będzie bezpieczna, trwała i nada pomieszczeniu większego uroku.
   

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.