google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Frezowanie kominów ocali ci życie

  Każdy z nas chyba widział kiedyś w życiu, choćby na zdjęciu, taki oto obrazek: jest komin, a z niego bucha ogień. Co to oznacza? Że mamy do czynienia z zapaleniem się sadzy w środku. Sporo z tego problemu dla strażaków, bo wodą się tego ugasić nie da (a nawet nie jest to zbyt bezpieczne), do środka sypie się więc piasek, ale tak czy siak nikt nie chciałby tego przeżyć? Dlaczego? Taka płonąca sadza jest bardzo niebezpieczna, ogień może rozprzestrzenić się na cały dom i bardzo nam zaszkodzić. Wolimy uniknąć czegoś podobnego, dlatego warto zainwestować we frezowanie komina zanim będziemy zmuszeni to zrobić tak czy siak. Lepiej zapobiegać niż leczyć, a w tym wypadku lepiej zamówić frezowanie kominów u profesjonalistów.

  Frezowanie kominów ocali ci życie

  Frezowanie kominów dla własnego bezpieczeństwa

  Frezowanie kominów wykonuje się wtedy, kiedy nasz dotychczasowy komin nie do końca jest szczelny, ma nieregularny kształt oraz przekrój. Wtedy musimy wziąć się w karby i wysupłać trochę grosza po to, żeby być bezpiecznym. Poza tym taki wyfrezowany komin będzie później łatwiejszy do czyszczenia dla kominiarza, co może oszczędzić nam nieco kosztów. Kominy frezuje się także dlatego, że dotychczas fachowiec nie mógł się dostać do sadzy w środku (co skutkowało powyższym – pożarami).

  Czasami trzeba komin po prostu rozwiercić.

  Rozwiercanie kominów tylko brzmi strasznie

  Komin to nie ząb i rozwiercenie go nie boli. Rozwiercanie kominów to po prostu inna nazwa na ich frezowanie: chodzi tu o to, żeby w miarę możliwości dostać się do środka i sprawić, by sadza nie zapłonęła przy następnym paleniu w piecu. Rozwiercanie komina często wiąże się z umieszczeniem w środku wkładu kominowego: jest to praktycznie niezbędne, chyba, że zostanie on wyszlamowany masą. Po rozwierceniu komin nie jest już bowiem tak szczelny, ale czasami ta czynność jest konieczna. Cała sprawa trwa od jednego do dwóch dni, w zależności od skomplikowania budowy danego komina.

  Nasze bezpieczeństwo jest jednak w tej kwestii najważniejsze i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Wielu ludzi oszczędza na rozwiercaniu i frezowaniu kominów, co w konsekwencji kończy się pożarami i proszeniu innych (oraz państwa polskiego) o pomoc. Tego można uniknąć za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeśli się nie ubezpieczamy, zadbajmy chociaż o to, żebyśmy nie spłonęli czy udusili się tlenkiem węgla wydostającym z nieszczelnego komina. Na pewno nam to nie zaszkodzi: zdrowe i pewne życie jest lepsze od oszczędności, które nie powinny dotyczyć rzeczy związanych z naszym ogólnie pojętym bezpieczeństwem i dobrostanem.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.