google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 16.08.2019
  1 USD
  3.9281
  0.0391
  1 EUR
  4.3543
  0.008
  1 CHF
  4.0093
  0.0169
  1 GBP
  4.7713
  0.0787
  1 RUB
  0.0596
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • ISOVER wspiera rozwój budownictwa energoefektywnego

  Logo Isover

  „NOWOCZESNE BUDYNKI ENERGOEFEKTYWNE. Znowelizowane warunki techniczne”, autorstwa dr inż. Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej i dr inż. Arkadiusza Węglarza, to monografia poświęcona zagadnieniom związanym z problemami ograniczania zużycia energii. Partnerem książki jest marka ISOVER, lider rozwiązań energooszczędnych do zastosowań izolacyjnych w budownictwie oraz przemyśle. W mojej ocenie jest to obowiązkowa pozycja dla całej branży budowlanej – mówi Henryk Kwapisz, Dyrektor Zrównoważonego Rozwoju ISOVER.

  Kwestia procedur umożliwiających zmniejszenie zużycia energii to coraz częściej podejmowany temat, zwłaszcza w kontekście dbałości o środowisko naturalne. To wyjątkowo istotne zagadnienie gospodarcze i społeczne. Autorzy monografii, wieloletni pracownicy naukowi Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, w swojej pracy szczegółowo omówili, jak obniżyć́ zużycie energii w budynkach. Przedstawili środki techniczne, procedury organizacyjne oraz wymagania prawne i rozwiązania techniczne związane z zagadnieniem poprawy efektywności energetycznej budynków. Dokonali także krytycznej oceny niektórych przepisów stosowanych w tym obszarze.

  ISOVER wspiera rozwój budownictwa energoefektywnego

  Nie bez powodu, oficjalnym partnerem wydawnictwa została marka ISOVER, producent niepalnej i energooszczędnej wełny mineralnej, który od wielu lat wspiera i promuje działania związane z propagowaniem wiedzy na temat właściwej izolacji w budownictwie.

  Nasza współpraca ze środowiskiem naukowym jest bardzo ważnym aspektem pracy, ze względu na możliwość wymiany doświadczeń i czerpania wiedzy z najlepszych źródeł. Od lat staramy się wspomagać wartościowe projekty, dlatego z przyjemnością wsparliśmy także monografię dr inż. Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej i dr inż. Arkadiusza Węglarza. Porusza ona niezwykle istotne zagadnienia dotyczące energoefektywności budynków. W mojej ocenie jest to obowiązkowa pozycja dla całej branży budowlanej. – mówi Henryk Kwapisz, Dyrektor Zrównoważonego Rozwoju ISOVER.

  Publikacja wydawnictwa Polcen jest zbiorem cennych wskazówek m.in. do: projektantów, audytorów energetycznych, specjalistów zajmujących się problematyką efektywności energetycznej, inwestorów, przedsiębiorców, pracowników naukowych oraz studentów. Książkę rekomenduje Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.