google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 23.09.2019
  1 USD
  3.9983
  0.0664
  1 EUR
  4.3891
  0.0453
  1 CHF
  4.0399
  0.0731
  1 GBP
  4.9721
  0.0444
  1 RUB
  0.0625
  0.0009
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Produkty z serii PAROC Pro Mat – profesjonalna izolacja dla instalacji przemysłowych

  PAROC logo

  Rurociągi i urządzenia stanowią prawdziwy barometr sprawności instalacji przemysłowych. Czy to w elektrociepłowni, czy w przetwórni chemicznej, dobrze dopasowane do kształtów i temperatur izolacje stanowią warunek prawidłowego funkcjonowania i niskich kosztów utrzymania. Właśnie z tą myślą powstała wszechstronna seria mat izolacyjnych z serii PAROC Pro Mat.

  PAROC Pro Mat izolacja dla instalacji przemysłowych

  Seria PAROC Pro Mat to niepalne maty z wełny kamiennej, które można wykorzystać w charakterze izolacji termicznej i akustycznej licznych elementów instalacji przemysłowych. Produkty wchodzące w skład tej oferty sprawdzają się szczególnie tam, gdzie kluczową rolę odgrywa odpowiednia gęstość materiału.

  Aby skutecznie zabezpieczyć wysokotemperaturowe rurociągi i inne, okrągłe elementy wyposażenia instalacji, niezbędne są produkty o dużej gęstości oraz wysokiej odporności na stałe obciążenie termiczne. Rury turbin, kotły, zbiorniki magazynowe, kanały spalinowe czy kominy przemysłowe mogą posiadać bardzo złożone kształty, a do tego osiągać w trakcie pracy temperatury rzędu 550°C. Z tego typu warunkami doskonale radzą sobie maty PAROC Pro Mat 80 oraz PAROC Pro Mat 100, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie utrudnione bądź niemożliwe jest zastosowanie otulin lub płyt izolacyjnych

  W przypadku powierzchni płaskich i nieregularnych, których temperatura nie przekracza 350°C, optymalne rozwiązanie stanowi PAROC Pro Mat 50, czyli mata o gęstości 50 kg/m3. Dzięki naturalnej elastyczności, wełna łatwo dopasowuje się do zróżnicowanych powierzchni zbiorników, filtrów, wymienników ciepła i kanałów spalinowych, a ze względu na łatwość montażu, bardzo dobrze nadaje się również do izolacji okrągłych kanałów wewnątrz betonowych kominów przemysłowych.

  Co więcej, z uwagi na niską zawartość wodowymywalnych związków chloru i fluoru (poniżej 10 cząsteczek na milion cząsteczek roztworu), wełna kamienna Paroc skutecznie zapobiega powstawaniu ognisk korozji, co przekłada się na niższe koszty utrzymania i eksploatacji. W przypadku, kiedy potrzeba dodatkowej ochrony przed pyleniem i kondensacją pary wodnej na izolowanych powierzchniach, wykorzystać można matę w wariancie z dodatkowym pokryciem z folii aluminiowej PAROC Pro Mat 50 AluCoat.

  Produkty z serii PAROC Pro Mat – profesjonalna izolacja dla instalacji przemysłowych

  Źródło:
  Paroc Polska sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Paroc Polska sp. z o.o.

  Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.