google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czym charakteryzuje się działanie agregatów chłodniczych?

  Czym charakteryzuje się działanie agregatów chłodniczych?

  Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że agregaty chłodnicze są obecne w naszym codziennym życiu. Przede wszystkim zapewniają prawidłową pracę urządzeń chłodzących, które wykorzystujemy. Bez wątpienia do najważniejszych z nich należy lodówka, dzięki której możliwe jest znaczne przedłużenie terminu przydatności świeżych produktów. Właśnie dlatego obecnie nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania bez lodówek. Zatem warto zwrócić uwagę na agregaty chłodnicze, które umożliwiają jej bezproblemową pracę.

  Agregat chłodniczy – co to właściwie jest?

  Przede wszystkim zwróćmy uwagę na fakt, że agregaty mogą być różnie nazywane. Jednym z najpopularniejszych nazw jest sprężarka, dlatego, jeżeli spotkamy się z takim terminem, to możemy być pewni, że i tak mowa tu o agregacie. Bardzo ważne jest także to, że do głównych zadań tego urządzenia należy generowanie i utrzymywanie niskiej temperatury w komorze sprzętu chłodniczego. Jednak to zadanie jest możliwe do wykonania tylko wtedy, gdy agregat odznacza się wysoką wydajnością pracy. Pamiętajmy też o tym, że moc powinna być dostosowana do funkcji, jakie ma spełniać agregat. Dlatego modele wykorzystywane w warunkach domowych będą miały słabszą moc od takich, które znajdą się w mroźniach przemysłowych.

  Jak działają agregaty chłodnicze?

  Bardzo ważne jest to, że działanie agregatów chłodniczych jest podobne do sposobu pracy m.in. klimatyzacji. Jednak przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że w parowniku krąży freon. Istotne jest również to, że panuje tam niska temperatura i ciśnienia. Dzięki temu freon może swobodnie pobierać energię cieplną od produktów, które znajdują się wewnątrz komory chłodniczej. W konsekwencji dochodzi do procesu, jakim jest parowanie. Wtedy urządzenie pochłania czynnik chłodniczy, trafia do skraplacza, gdzie dochodzi do skroplenia. Później oddawana jest energia, zostaje obniżone ciśnienie i temperatura. Kiedy wszystkie wspomniany czynności już zostaną wykonane, to następuje rozpoczęcie kolejnego cyklu chłodzenia.

  Jakie są rodzaje agregatów chłodniczych?

  Zwróćmy uwagę na to, że istnieją różne rodzaje agregatów chłodniczych. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą np. czynnikiem chłodniczym i zastosowaniem. Dlatego tak ważne jest to, żeby dowiedzieć się więcej na ich temat. Pamiętajmy też o tym, że takie urządzenia możemy znaleźć na stronie darpin.pl.

  Najważniejsze rodzaje agregatów

  Agregaty absorpcyjne – ich ogromną zaletą jest praca nawet w przypadku deficytu energii elektrycznej. Jednak poza tym warto wspomnieć, że wykorzystują ciepło odpadowe lub gaz ziemny, co znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją.

  Agregaty wody lodowej – w tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywa glikol, ponieważ stanowi czynnik chłodniczy. Użytkownicy podkreślają, że sporą zaletą jest bezawaryjność. Dlatego ten rodzaj agregatów chłodniczych jest chętnie wykorzystywany w przemyśle, a w szczególności w zakładach produkcyjnych, centrach handlowych i hotelach.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.