google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Umiejętności niezbędne do kierowania podnośnikiem koszowym

  Prawidłowa obsług podnośników koszowych wymaga określonych umiejętności, potwierdzonych odpowiednimi kwalifikacjami. 

  Umiejętności niezbędne do kierowania podnośnikiem koszowym
  Tylko w ten sposób można we właściwy sposób uruchomić urządzenie oraz zgodnie z zasadami je użytkować. Konieczność spełnienia restrykcyjnych wymogów wynika bezpośrednio z charakteru pracy na wysokości, która należy do wyjątkowo niebezpiecznych. Jakie kompetencje musi posiadać operator podnośnika koszowego?

  Praca na wysokości

  Podczas wykonywania prac na wysokości, ryzyko ewentualnych wypadków jest bardzo duże. Najczęściej jednak narażone są osoby, które realizują określone działania bez odpowiednich uprawnień. Może się to wiązać nie tylko ze sporymi karami finansowymi dla wykonawcy, ale również stanowić poważne zagrożenie dla życia pracownika. Aby prawidłowo obsługiwać podnośnik koszowy na przyczepie , należy spełnić określone wymagania oraz uzyskać zaświadczenie ukończenia odpowiedniego kursu.

  Wymogi dla operatorów

  Do pracy na stanowisku operatora zwyżki nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Za najważniejszy z nich bez wątpienia uznać można lęk wysokości - z tego rodzaju przypadłością nie sposób poradzić sobie w pracy realizowanej na wysokości kilkudziesięciu metrów. Wszystkie osoby pragnące przystąpić do kursu muszą w związku z tym przejść odpowiednie badania lekarskie. Wówczas wykluczane są wszystkie schorzenia, które w jakiś sposób uniemożliwiają wykonywanie pracy na wysokości. Dotyczy to także cukrzycy, niedosłuchu, krótkowzroczności, astygmatyzmu, epilepsji, zaburzeń pola widzenia czy otyłości.

  Kurs na operatora zwyżki

  Aby móc zgodnie z wymogami obsługiwać podnośnik koszowy na przyczepie, należy ukończyć odpowiedni kurs. W zależności od poziomu zaawansowania, szkolenie tego typu trwa zwykle od kilku do kilkunastu tygodni. Gwarantem przeprowadzenia kursów z tej kategorii zgodnie z europejskimi standardami są odpowiednie oznaczenia. Wówczas można mieć pewność, że szkolenie odbywa się w oparciu o obowiązujące normy. Kurs operatora podnośnika koszowego kończy się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.