google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.06.2019
  1 USD
  3.7376
  0.0016
  1 EUR
  4.2554
  0.0016
  1 CHF
  3.8308
  0.0049
  1 GBP
  4.7704
  0.0146
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czym najlepiej myć okna? Test myjki do okien vileda

  Co prawda okres intensywnego mycia okien mamy już za sobą, w końcu czas świąteczny dobiegł już końca, jednakże wielu z nas na samo wspomnienie dostaje drgawek. Wymagało to bowiem wiele wysiłku oraz czasu.

  Jednym z wymienianych niesamowicie często w kategorii procesów najbardziej uciążliwych, jest mycie okien.

  Czym najlepiej myć okna? Test myjki do okien vileda
  Dlaczego? Bo wymaga sporo pracy, również na świeżym powietrzu, co w miesiącach chłodnych wolelibyśmy skrócić do minimum. W przypadku mycia okien nie zawsze jest to możliwe.

  Dziś przyjrzymy się pewnemu sposobowi na czyste okna, który ma szansę stać się najciekawszą alternatywą dla procesów tradycyjnych. Zapraszamy na analizę myjki do okien.

  Jak myć okna bez smug

  Szyby bez smug to marzenie każdej, szanującej się Pani Domu. Nic dziwnego - o ile w wielu przypadkach da się zamaskować brud, to słońce padające do wnętrza przez brudne szyby dosłownie uwypukla poziom zabrudzenia. Nawet drobna niedoskonałość jest bardzo dobrze widoczna, co oczywiście negatywnie wpływa nie tylko na ocenę sprzątania, ale głównie na samopoczucie.

  Czym najlepiej myć okna? Test myjki do okien vileda

  To, czym myć okna, by były czyste, było wielokrotnie omawiane, analizowane i prezentowane z różnego punktu widzenia. Ostatecznie ustalono wiele wskazówek, jednakże bardzo mało konkretów.

  Czym najlepiej myć okna zatem? Jak się okazuje, podejście tradycyjne, oparte o wykorzystywanie gazet czy ręczników do polerowania okien jest skrajnie nieekologiczne i nieekonomiczne, z uwagi na ilość marnowanych ręczników przy tym procesie. Zamiast tego, coraz częściej promuje się rozwiązania wielokrotnego użytku. Zamiast zatem nie tylko marnować dużo papieru, ale również czasu i sił na wypolerowanie dokładnie okien, być może rozsądniej będzie skorzystać z dedykowanego sprzętu do tego.

  Ostatnio bowiem na rynku pojawiło się bardzo ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie procesu mycia okien, a konkretnie ich polerowania. Jest to myjka do okien.

  W dalszej części artykułu przeanalizujemy dokładnie ten sprzęt oraz jego możliwości. Konkretnie oprzemy się o model firmy Vileda, kojarzonej zazwyczaj ze sprzętem do utrzymywania czystości. Czy i tym razem stworzono rozwiązanie topowe, gwarantujące bardzo dobre rezultaty? Przyjrzyjmy się temu.

  Myjka do okien vileda: sposób na mycie okien? Mój test

  Myjka do okien to alternatywny sposób na mycie okien. Jej konstrukcja może być różna, jednakże podstawowe zadanie oraz szczegóły techniczne pozostają niezmienne. Dziś zaprezentujemy jak myjka do okien vileda przeszła mój test jakościowy. Sprawdziłem wszystkie, najważniejsze moim zdaniem szczegóły funkcjonowania tego rozwiązania. Zaprezentuję wszystkie, najważniejsze aspekty.

  Przede wszystkim kilka słów o samej myjce, jako sprzęcie do mycia okien. Problemy smug występują z powodu brudu zawartego w wodzie, znajdującej się na szybie. Oznacza to, że usuwając daną wodę na przykład tradycyjnie, za pomocą ręcznika papierowego, brud osadza się na szybie, zaś przeciągnięcie tworzy smugę. Dlatego też należy dobrze wypolerować szybę za pomocą ręcznika, ciągle dbając o to, by był on suchy. W efekcie marnujemy dużo ręczników, a samo polerowanie jest uciążliwe.

  Czym najlepiej myć okna? Test myjki do okien vileda

  Jak wykazał test, myjka do okien vileda stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla tradycyjnych procedur mycia okien. Wyposażona jest ona w gumową końcówkę ściągającą oraz system odsysania wody. Dzięki temu po dokładnym umyciu okien na mokro, całe ich polerowanie praktycznie nam odpada. Gumowa końcówka jest tak skonstruowana, że ściąga całą wodę z gładkiej szyby ze względu na mocne przyleganie. Z kolei system odsysania sprawia, że brud jest usuwany razem z wodą, nie zostaje zatem na szybie. W efekcie cały proces mycia okien ulega znacznemu uproszczeniu oraz wydatnemu przyspieszeniu. Można się liczyć z nawet 3 krotnym przyspieszeniem w stosunku do tradycyjnego mycia, jeśli tylko opanujemy użytkowanie tego sprzętu.

  Sama myjka firmy Vileda jest nie tylko atrakcyjna cenowo, ale również dość skuteczna w codziennym użytku. Jej szeroka końcówka sprawia, że ściąganie wody z okien jest niejako automatyczne. Warto jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż w niektórych, trudno dostępnych miejscach, jak brzegi, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość nacisku. Duży nacisk należy również położyć na sam proces mycia wodą.

  Nie różni się on zasadniczo od standardowego procesu, co powinniśmy mieć na względzie, by myć okna tak samo jak do tej pory, a nie zostawiać więcej pracy myjce. Ona zajmuje się procesem ściągania wody - nie samym myciem. Jeśli zwrócimy na te kwestie uwagę, to cała reszta przebiegnie bez większego problemu, zaś my zaoszczędzimy całkiem sporo czasu na najważniejszym, ale również najbardziej żmudnym i trudnym procesie - usuwaniu wody i polerowaniu okien.

  Podsumowując zatem pokrótce sam przegląd - myjka do okien to dobry sposób na mycie szyb różnego rodzaju. Znacznie przyspiesza ona sam proces, a po opanowaniu jej użytkowania, również znacznie go ułatwia. Jest to jednak sprzęt na który trzeba się przestawić i nauczyć z niego korzystać. Dlatego warto dać mu szansę, a z pewnością będziesz zadowolona.

  Myjki do okien opinie

  Jak wskazują opinie, myjka do okien to sprzęt coraz popularniejszy. Nic dziwnego - jakość mycia okien z tym sprzętem jest dosłownie niesamowita w stosunku do sposobów alternatywnych, wykorzystujących gazety lub ręczniki papierowe. Jednakże na samym rynku jest wiele tego typu rozwiązań, które charakteryzują się różnymi możliwościami oraz skutecznością. Który z nich będzie najlepsze?

  Czym najlepiej myć okna? Test myjki do okien vileda

  Opinie, jakie ma myjka do okien vileda, wskazuje, że jest to jedno z lepszych rozwiązań na rynku. Posiada praktycznie wszystko, co jest potrzebne do sprawnego mycia okien. W stosunku do niektórych, konkurencyjnych rozwiązań, nie posiada osobnej myjki do okien opartej o zraszacz wbudowany ze szmatką na przykład z mikrofibry. Nie jest to jednak rzecz konieczna, a raczej dodatek, gdyż wiele osób woli samo mycie przeprowadzić tradycyjnie.

  Są jeszcze dwa modele, które warto poznać przy tej okazji - myjka do okien silvercrest oraz hoffen. Analizując ten sprzęt, poznajmy również owe modele.

  Myjka do okien silvercrest pojawia się cyklicznie w sklepach sieci Lidl, walcząc o pozycję z alternatywnymi produktami znanych marek. Sam zestaw robi wrażenie, oferując zarówno samą myjkę jak i zraszacz. Jednakże w stosunku do rozwiązania firmy Vileda widać kilka istotnych wad, na niekorzyść rozwiązania Silvercrest. Przede wszystkim sama myjka cieknie, zaś guma nie zbiera dostatecznie dobrze.

  Jak z kolei prezentuje się rozwiązanie marki Hoffen, dostępne w sklepach sieci Biedronka? Przede wszystkim tutaj producent postanowił na połączenie myjki, ściągaczki i zraszacza w jedno, dając również niższą cenę. W efekcie sama skuteczność produktu jest mocno dyskusyjna, gdyż nie spełnia żadnej ze swoich ról odpowiednio skutecznie. Dlatego też warto mieć tego świadomość przy zakupie tego rozwiązania.

  Zatem myjka firmy Vileda pozostaje jednym z rozsądniejszych wyborów i właśnie na jego zakup należy się zdecydować, jeśli interesuje nas ciekawy stosunek ceny do jakości.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.