google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  budownictwo, materiały budowlane, okna
  Kursy walut 18.12.2018
  1 USD
  3.7668
  -0.0203
  1 EUR
  4.2853
  -0.0053
  1 CHF
  3.7989
  -0.0036
  1 GBP
  4.7654
  -0.0064
  1 RUB
  0.0565
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sezon zimowy to nie koniec budowy. Jakie prace można kontynuować?

  Elewacja marki CEDRAL

  Większość prac związanych z budową domu planujemy na wiosnę, lato i początek jesieni. Nasze założenia czasami weryfikuje rzeczywistość i wydłużające się terminy. Warto wtedy pamiętać, że część działań możemy zrealizować nawet późną jesienią lub zimą, kiedy temperatura mocno spada. Kluczowy jest dobór odpowiednich materiałów.

  Obserwuj pogodę

  Już na etapie sporządzania rocznego harmonogramu prac budowlanych, dobrze jest zostawić na sezon zimowy takie elementy, które możemy wykonać bez względu na pogodę. Od grudnia do marca musimy być jedynie bardziej ostrożni i z uwagą obserwować prognozy. W tym okresie nagłe zmiany temperatury – mróz i opady śniegu – mogą nam pokrzyżować plany.

  Unikaj „prac mokrych”

  Późna jesień i zima to nie jest dobry moment na kopanie fundamentów, tynkowanie, wylewki i tzw. prace mokre. Duża zawartość wody w chemii budowlanej wydłuża czas wiązania, a niska temperatura powietrza i wilgotność utrudniają proces odparowywania. Również prace związane z montażem izolacji lepiej wykonać wcześniej, aby nie uszkodzić materiałów, które mogą utracić niektóre właściwości.

  Wybierz odpowiedni materiał

  Jakie zatem prace możemy bez obaw wykonać w tym czasie? Wiele zależy od specyfiki materiałów budowlanych. Każdy z nich ma z góry określony zakres temperatur, w których powinien być stosowany i przechowywany. Istotny jest także sposób aplikacji czy montażu. Są też takie rozwiązania, które nie mają żadnych ograniczeń. Wybierając np. wytrzymały na działanie skrajnych temperatur włóknocement, możemy z powodzeniem wykonać montaż elewacji w każdych warunkach. – Aplikacja desek elewacyjnych z włóknocementu CEDRAL to jedna z tych prac budowlanych, którą możemy przeprowadzić o każdej porze roku – niezależnie od temperatury. Dodatkowo, deski mocujemy „na sucho”, beż użycia chemii budowlanej. Jedynym zatem ograniczeniem jest komfort pracy wykonawcy – mówi Janusz Szymański, ekspert marki CEDRAL.

  Wykończenie wnętrz

  Jeśli do czasu nadejścia zimy, uda nam się doprowadzić budowę do stanu surowego – zamkniętego – możemy wykonywać szereg prac związanych z wykończeniem wnętrz – murować ściany, tynkować, układać glazurę czy terakotę itp. Pod warunkiem jednak, że będziemy w stanie ogrzać pomieszczenia. W przeciwnym razie, zadbajmy o prawidłowe zabezpieczenie terenu budowy na czas zimy.
   

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.