google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zwierzęta które inspirowały artystów

  Zwierzęta które inspirowały artystów

  Choć niektórym może wydać się to nieco zaskakujące, ale od udomowienia koni minęło już kilka tysięcy lat. Te majestatyczne i mądre zwierzęta od wieków towarzyszą człowiekowi, służąc jako wierzchowce lub pomagając w pracy. W wielu kulturach stanowią równocześnie symbol zamożności oraz dostojeństwa. Na piękno tych zwierząt szczególnie wrażliwi byli artyści, a zwłaszcza malarze. Konie inspirowały ich swoją siłą, prędkością, żywotnością. Wielu wybitnych twórców z okresu XIX wieku zasłynęło malując właśnie obrazy z końmi. Dziś, choć gusty estetyczne są już całkiem inne, to jednak tematyka ta dalej pociąga i fascynuje. Natomiast dzięki rozwojowi technologii możemy sobie pozwolić na ozdoby wcześniej niedostępne, na przykład drukowany cyfrowo na płótnie obraz. Konie jako temat takiej dekoracji nadadzą pomieszczeniu wyrazistości oraz oryginalnego charakteru. O to, czym się kierować przy wyborze tego rodzaju ozdoby i jak znaleźć dla niej najlepsze miejsce w naszym domu, zapytaliśmy dziś eksperta z firmy Redro.pl, specjalizującego się w malarstwie oraz reprodukcjach.

  Niezwykłe obrazy na płótnie: konie w w galopie

  Zwierzęta które inspirowały artystów

  Płótna przedstawiające konie w pędzie zdaniem wielu osób mają w sobie coś wyjątkowego. Choć często nie są skomplikowane od strony artystycznej, to jednak nie sposób przejść obok nich obojętnie. Odpowiednia kompozycja, kolory, wrażenie ruchu – to wszystko składa się na przejmujący efekt końcowy, wywołujący w nas silne emocje. Jak więc wykorzystać takie dekoracje w naszym otoczeniu? Gdzie będą one prezentować się najkorzystniej, a jakich miejsc powinniśmy  unikać? Zapytaliśmy o to naszego eksperta.

  - „Mocne” wizualnie obrazy muszą być umieszczone we właściwym otoczeniu – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak od razu nasuwa się pytanie: czym jest owo „właściwe otoczenie”? Pod tym hasłem kryje się przede wszystkim większa przestrzeń. Taki obraz umieszczony na niewielkiej ścianie, tuż za rogiem albo przy krawędzi któregoś z mebli, dużo straci ze swojej wyrazistości. Skoro decydujemy się już na motyw tak efektowny jak galop, sprawmy aby naszego płótna nic nie przytłaczało wizualnie. Dodatkowo upewnijmy się, czy na pewno zawiesiliśmy je w miejscu dobrze widocznym i doświetlonym. Zwykle dobrze jest na początek rozważyć największą ze ścian sypialni lub salonu.

  Historia przeniesiona na obraz: konie w polskim malarstwie

  Zwierzęta które inspirowały artystów

  Wydarzenia militarne i polityczne XIX wieku wzbudziły w ludziach zainteresowanie sztuką wojenną oraz batalistyką. Artyści również zaczęli tworzyć dzieła o takiej tematyce. Na ziemiach polskich okres ten, to czas dwóch wielkich powstań – listopadowego oraz styczniowego. Tak przejmujące wydarzenia nie mogły oczywiście pozostać bez wpływu na malarstwo. To właśnie w tym okresie debiutowali artyści kojarzeni z obrazami przedstawiającymi konie (zarówno w trakcie bitwy, jak i w innych sytuacjach): Józef Chełmoński, Wojciech i Jerzy Kossakowie, Władysław Podkowiński, Józef Brandt. Sporo ich dzieł na stałe weszło do kanonu polskiego malarstwa, zdobywając duże uznanie pośród krytyków sztuki. Trafiły one także w gusta masowego odbiorcy. Do dziś w wielu miejscach zobaczymy obrazy z końmi w stylu znanych polskich artystówi. Sami oczywiście również możemy sięgnąć po tego typu ozdoby wykonane metodą cyfrowego wydruku. Nasz ekspert zasugerował nam natomiast kilka praktycznych porad z nimi związanych.

  - Malarstwo historyczne łączy w sobie olbrzymią siłę i ważny przekaz. Żeby je wydobyć musimy na pierwszym miejscu zadbać o estetyczną spójność takiej dekoracji z otoczeniem. Paradoksalnie jednak – nie jest to trudne zadanie. Nie musimy być właścicielami domu z epoki ani kolekcji antyków aby zdecydować się na reprodukcję obrazu Chełmońskiego lub Kossaka. Co w takim razie jest ważne? Przede wszystkim tego typu ozdoby warto umieścić w drewnianej, zdobionej ramie. Nada im to eleganckiego charakteru. Po drugie – znajdźmy im miejsce, w którym gustownie dopełnią wyglądu wnętrza. Reprodukcje obrazów z końmi pędzla znanych polskich artystów będą doskonale wyglądały między innymi nad biurkiem albo w pobliżu regału z książkami.

  Nowoczesne obrazy z końmi

  Zwierzęta które inspirowały artystów

  Choć w życiu współczesnych ludzi konie nie odgrywają już tak kluczowej roli, jak w przeszłości, to jednak wciąż znajdują się w kręgu zainteresowań artystów. Nic dziwnego – piękne, majestatyczne zwierzęta prezentują się znakomicie nie tylko na klasycznych obrazach, ale i na nowoczesnych grafikach. O nich również wypowiedział się nasz ekspert.

  - Często spotykam się z nowoczesnymi grafikami przedstawiającymi konie. Zdarzają się prace nawiązujące do tatuażu, geometryczne i minimalistyczne, albo przeciwnie – bardzo kolorowe, oniryczne oraz pełne symboli. Jeśli nie boimy się eksperymentować i mamy dystans do siebie, polecam zwłaszcza humorystyczne, komiksowe obrazki, które świetnie przełamią surowość nowoczesnego wnętrza.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.