google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pomysły na niewielkie wnętrza: fototapety 3D

  Gdy byliśmy dziećmi, wierzyliśmy w magię i czary. Słuchaliśmy bajek na dobranoc o czarnoksiężnikach, magicznych zaklęciach i dobrych wróżkach. Kiedy jednak trochę podrośliśmy, uświadomiliśmy sobie, że to wszystko tylko fantazja. Okazuje się jednak, że jest miejsce, w którym czary wydają się działać. To świat aranżacji wnętrz. Tutaj, za pomocą nie magicznych formułek, ale odpowiednich tricków, możemy zafundować sobie takie miejsce do życia, o jakim zawsze marzyliśmy. Najlepszym dowodem na to są fototapety 3D. 

  Pomysły na niewielkie wnętrza: fototapety 3D

  Czy możemy coś zrobić, by zamienić kameralny pokój w całkiem przestronne wnętrze? W bajce wystarczyłoby ruszyć magiczną różdżką, a każde życzenie zostałoby spełnione w mgnieniu oka. W rzeczywistym świecie mamy jednak prawie tak samo błyskawiczne rozwiązanie do dyspozycji. Oddamy jednak głos ekspertowi od aranżacji z portalu Myloview.pl, który powie nam więcej o tym tricku:

  Mogłoby się wydawać, że metraż, jakim dysponujemy, nie podlega zmianom. Nie rozciągniemy go przecież w żaden sposób dokładając kilka metrów kwadratowych. Okazuje się jednak, że z pomocą przychodzą nam prawa optyki, a dokładniej przestrzenne fototapety, których przedstawienia imitują głębię. Mogą to być malownicze pejzaże, które rozciągają się aż po horyzont, albo abstrakcyjne kompozycje, które budują wrażenie głębi na płaskiej ścianie. Prawdopodobnie brzmi to niewiarygodnie, że takie rozwiązanie pomoże nam powiększyć dotychczasowy metraż. Jednak to prawda, ponieważ wzór o charakterze 3D oszuka nasz zmysł wzroku i pozwoli nam wierzyć, że pokoju nie zamyka ściana, lecz że otwiera się on na bezkresną przestrzeń.

  By w pełni sobie uzmysłowić, jak mogą wyglądać wnętrza z takimi dekoracjami ściennymi, razem z ekspertem Myloview przygotowaliśmy kilka propozycji na wystrój salonu i sypialni. Będzie i nowocześnie, i tradycyjnie, i w stylu retro.

  Deseń z trzeciego wymiaru

  Pomysły na niewielkie wnętrza: fototapety 3D

  Zaczniemy od pomysłu na optyczne powiększenie współczesnej aranżacji. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne, chłodne w wyrazie i minimalistycznie urządzone wnętrza. Dominuje styl skandynawski lub industrialny, czasami możemy także napotkać styl eklektyczny, w którym estetyka vintage spotyka się z najnowszym designem. W przypadku stylizacji, które bazują na oszczędnych rozwiązaniach, powinniśmy znaleźć taki wzór ściennej dekoracji, która wpasuje się w taki klimat. Zamiast malowniczego widoku postawmy na abstrakcyjne fototapety 3D do salonu. Naszą propozycją są trójwymiarowe desenie. To bardzo skuteczny  pomysł, który zmieni dotychczasową aranżację o 180 stopni. Mogą to być plastry miodu, trójkąty, sześciany lub przedstawienie przypominające wnętrze dziecięcego kalejdoskopu o barwnej mozaice. Efekt optycznego powiększenia bazuje na tym, że poszczególne elementy wzoru wysuwają się do przodu lub zapadają do tyłu, sprawiając, że powierzchnia nabiera właśnie trójwymiarowości. W sklepach internetowych znajdziemy zarówno monochromatyczne fototapety, jak i tętniące kolorami wzory.

  Pejzaż o wyjątkowej roli

  Pomysły na niewielkie wnętrza: fototapety 3D

  Jeśli jesteśmy miłośnikami raczej tradycyjnych wnętrz, zdecydujmy się na fototapety 3D do sypialni, które prezentują nastrojowy widok. W takiej sytuacji bardzo ważne jest to, żeby wybrać pejzaż złożony z kilku planów. W ten sposób perspektywa kompozycji wprowadzi do pokoju iluzję głębi, o którą nam chodzi. Na jakie widoki więc warto się zdecydować, by uzyskać jak najlepszy efekt?

  Doskonałą propozycją jest morskie wybrzeże. Piaszczysta lub kamienista plaża, rozciągające się po horyzont spokojne morze i niebo pokryte białymi obłokami sprawią, że dosłownie w mgnieniu oka nasza sypialnia nabierze optycznie dodatkowych metrów kwadratowych. Inną możliwością są górskie krajobrazy. Możemy wybrać sielankowe przedstawienie z zielonymi halami lub postawić na czarno-białą fotografię, która ukazuje same skalne szczyty. Moim ostatnim pomysłem jest leśny pejzaż. Widziane z lotu ptaka drzewa wprowadzą nie tylko intensywnie zielony akcent, który uspokaja i ułatwia relaks, ale pozwolą nam się także cieszyć zupełnie nową jakością wnętrza. – powiedział nam ekspert z Myloview.pl.

  Architektura pełna głębi

  Pomysły na niewielkie wnętrza: fototapety 3D

  Doskonałe efekty dadzą nam także wizerunki architektury. Ten sposób na optyczne powiększenie metrażu to rozwiązanie zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i takich urządzonych w stylu retro. Jeśli postawiliśmy na współczesny wystrój, sprawdzonym sposobem będzie na przykład panorama wielkiej metropolii. Sięgające chmur wieżowce, niczym rozciągający się las, wprowadzą iluzję głębi, która zastąpi płaską ścianę. W industrialnej aranżacji możemy sięgnąć po odważne i nietypowe rozwiązanie, jakim jest tunel metra lub przejście podziemne pokryte barwnym graffiti. Surowe w wyrazie konstrukcje sprawdzą się perfekcyjnie właśnie w takiej aranżacji. A co w przypadku tradycyjnych stylizacji lub pokoju w stylu retro? Tutaj warto wybrać fototapetę utrzymaną w czarno-białej tonacji lub w kolorze sepii. A co może się na niej znaleźć? Stare, zabytkowe, kamienne schody z malowniczego miasteczka we Włoszech lub w Grecji albo wąskie, nastrojowe uliczki Dubrownika. W ten sposób i powiększymy optycznie metraż, i zafundujemy sobie przepiękną dekorację wnętrza.

  Przestrzenna fototapeta, niczym magiczne zaklęcie w bajkach, pomoże nam zamienić kameralny pokój w całkiem przestronne pomieszczenie. To niezwykle szybki i naprawdę prosty przepis, a jedyne wyzwanie, z jakim będziemy się musieli zmierzyć, to wybór konkretnego przedstawienia z szerokiego wachlarza możliwości.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.