google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Oras - jakie są zalety i wady deszczownic?

  Deszczownica Oras jest coraz częściej wybierana zamiast zwykłego prysznica i wanny. Małe łazienki w mieszkaniach w blokach są zbyt ciasne, by pomieścić wygodną wannę. Ponadto wiele osób woli wziąć szybki, orzeźwiający prysznic przed pracą i po treningu niż czekać kilkanaście minut aż przygotuje się kąpiel.

  Oras - jakie są zalety i wady deszczownic?

  Kabina prysznicowa z deszczownicą Oras lub firm takich jak Kludi i Hansgrohe jest odpowiednia do małych i dużych łazienek. Można ją łączyć z niskimi i wysokimi brodzikami, dzięki czemu chętnie korzystają z niej osoby starsze oraz rodziny z małymi dziećmi. Jakie są zalety i wady deszczownicy?

  Deszczownica Oras alternatywą dla klasycznego prysznica

  Deszczownica marek takich jak Oras, Kohlman lub Antado działa podobnie jak zwykła bateria prysznicowa, lecz zużywa znacznie mniej wody. Dla wielu osób jest rozwiązaniem, które maksymalnie obniża koszty zużycia mediów, dlatego deszczownicę chętnie montują osoby mniej zamożne. Co ważne, pomimo niższego zużycia wody, użytkownik ma wrażenie, że strumień jest silniejszy niż w zwykłym prysznicu.

  Deszczownice Hansgrohe - zalety

  Modele deszczownic Hansgrohe i Oras zapewniają użytkownikom miłe doznania. Krople spadające na ciało relaksują zmęczone mięśnie. Prysznic jest orzeźwiający i odprężający, dzięki czemu daje wiele przyjemności po treningu lub w upalny dzień. Ponadto deszczownica może być wyposażona w dodatkowe funkcje masażu, kaskadowego spływania wody lub regulowania kierunku strumienia. Bateria tego typu prezentuje się elegancko, dlatego jest często wybierana do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek. Część deszczownic Oras i Hansgrohe jest wyposażona w oświetlenie LED, które zużywa niewiele energii elektrycznej. Dodatkowo światła mają różne barwy, dzięki czemu łazienka ma niepowtarzalny styl.

  Deszczownice - wady

  Deszczownice, jak każde rozwiązanie, mają swoje wady. Trudniej jest je wyczyścić, gdyż dysza znajduje się wysoko. Aby uniknąć kłopotów z usuwaniem brudu i kamienia, warto wybierać modele z nakładkami silikonowymi lub gumowymi. Ich czyszczenie jest prostsze - wystarczy je przetrzeć, a zabrudzenia znikną. Drugą wadą deszczownic jest brak możliwości zdjęcia dyszy i skierowania jej wyłącznie na określoną część ciała, tak jak można to zrobić w przypadku klasycznej baterii prysznicowej. Aby dokładnie spłukać nogi lub plecy bez moczenia włosów, potrzebuje się deszczownicy z funkcją regulowania kierunku wody.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.