google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.08.2019
  1 USD
  3.9337
  0.0127
  1 EUR
  4.3660
  0.0147
  1 CHF
  4.0050
  0.0036
  1 GBP
  4.7784
  0.0161
  1 RUB
  0.0600
  0.0008
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kleje termotopliwe – właściwości i zastosowanie

  Silny i wytrzymały klej potrzebny jest zarówno w domu, jak i wielu gałęziach przemysłu. Dlatego też dużą popularnością cieszą się kleje termotopliwe. Co decyduje o ich wysokiej jakości?

  Kleje termotopliwe – właściwości i zastosowanie

  Polimery decydują o właściwościach

  Kleje termotopliwe to kleje, które uzyskują konkretne właściwości po podgrzaniu do określonej temperatury i ponownym zastygnięciu. Złożone są z różnych polimerów, które definiują ich właściwości. I tak kleje na bazie octanu etylowinylu stosuje się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Wszystko dzięki jego szerokiemu zastosowaniu. Nadaje się bowiem do klejenia chociażby szkła akrylowego, ceramiki, kartonu czy tekstyliów. Wpływ na jego popularność ma także przystępna cena, która nie odstrasza klientów detalicznych. Kleje na bazie poliolefiny natomiast stosuje się w konkretnych gałęziach przemysłu. W przeciwieństwie do spoiw z octanu etylowinylu są one o wiele bardziej wydajne. Dlatego wykorzystuje się je do klejenia tworzyw sztucznych, etykietowania opakowań, produkcji filtrów czy elementów betonowych. Jeszcze węższy zakres mają kleje poliamidowe. Są one odporne na czyszczenie, zmywanie oraz niskie temperatury. Dlatego stosuje się je do klejenia elektroniki. Można nimi łączyć także inne tworzywa sztuczne.

  Kleje termotopliwe do tapicerki

  Kolejnym ciekawym rodzaje klejów na gorąco są te na bazie poliuretanów reaktywnych. Cechuje ich elastyczność oraz długi czas nagrzania, który umożliwia nam użytkowanie go nawet długo po doprowadzeniu do płynności. Dlatego chętnie stosowany jest w przemyśle motoryzacyjnym. Wykorzystuje się go do łączenia wykładzin podłogowych z wyściółką filcową. Tego typu spoiwa proponuje firma Fobaro, której oferta jest dostępna na https://fobaro.pl/pl/oferta/motoryzacyjny/kleje_do_tapicerki. Kleje te da się dopasować do sprzętu, a łączenie wykładziny z filcem następuje wręcz natychmiastowo. W przypadku tapicerki producent proponuje klej web lub w sprayu. Ich główną zaletą jest możliwość stosowania w różnych temperaturach, natychmiastowe wiązanie, a także odporność na ciepło i wilgoć. Kleje termotopliwe poliuretanowe sprawdzą się także do klejenia akcesoriów dołączanych do foteli.

  Czego nie połączą kleje termotopliwe?

  Kleje stosowane na gorąco nie sprawdzą się jednak w każdej sytuacji. Przede wszystkim kleje termotopliwe nie sprawdzą się na wilgotnych powierzchniach. Nawet kropla wody sprawi, że stracą one wszelkie swoje właściwości i odpadną. Wszystko przez szybki czas zastygania, który utrudniałby odpowiednie rozprowadzenie klejów.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.