google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 26.04.2019
  1 USD
  3.8508
  -0.0029
  1 EUR
  4.2906
  -0.0053
  1 CHF
  3.7734
  -0.0047
  1 GBP
  4.9709
  0.004
  1 RUB
  0.0595
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Przegląd sprzętu czyszczącego dla branży budowlanej – jak uniknąć kłopotów, zadbać o bezpieczeństwo pracowników i zapewnić trwałość sprzętowi budowlanemu?

  Czyszczenie odgrywa ogromną rolę w branży budowlanej. Porządkowanie terenu budowy decyduje o bezpieczeństwie pracowników i spełnieniu norm BHP. Równie istotną kwestią jest czyszczenie maszyn budowlanych i ciężarówek, które poruszają się po drogach publicznych. Niespełnienie wymogów w tej kwestii grozi karami.

  Przegląd sprzętu czyszczącego dla branży budowlanej – jak uniknąć kłopotów, zadbać o bezpieczeństwo pracowników i zapewnić trwałość sprzętowi budowlanemu?
  Warto dodać, że prawidłowe czyszczenie maszyn wzmacnia ich trwałość.

  Zapraszamy na przegląd urządzeń, które pomagają branży budowlanej rozwiązać wszystkie trzy kwestie.

  Wybrane czynniki szkodzące zdrowiu pracowników spotykane na terenie budowy

  Czyszczenie maszyn i terenu budowy służy wielu celom. Jednym z nich, a w praktyce najważniejszym, jest bezpieczeństwo pracowników. Na co mogą być narażone osoby zatrudnione przy szeroko pojętych pracach budowanych?? Śliskie i nierówne nawierzchnie z powodu zalegającego na nich pyłu, gruzu czy też plam po płynach eksploatacyjnych to prosta droga do kontuzji spowodowanych upadkiem. Groźne urazy mogą powodować także zalegające na miejscu pracy złom czy potłuczone szkło. Przykładów jest znacznie więcej, jednak wymienione należą z pewnością do takich, które łatwo da się usunąć, stosując konieczne procedury i używając odpowiedniego sprzętu.

  Rola sprzętu zmechanizowanego na budowie

  Sprzęt zmechanizowany od lat wspiera prace budowlane. Obecnie równie istotna jest obecność urządzeń, które pomagają porządkować teren inwestycji, a także utrzymywać w dobrym stanie pracujący tam sprzęt. Do najczęściej spotykanych w firmach budowalnych urządzeń czyszczących należą odkurzacze oraz urządzenia wysokociśnieniowe. Te pierwsze pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń takich jak szkodliwe dla zdrowia i układu oddechowego pył i gruz, drugie sprawdzają się w czyszczeniu powierzchni (na przykład fasad budynków) jak maszyn i pojazdów.

  Raport z badania przeprowadzonego w kwietniu 2018 roku przez Ipsos na zlecenie firmy Kärcher „Rynek Profesjonalny Urządzeń Czyszczących”, które objęło między innymi firmy budowalne, pokazuje, że, 70% spośród nich posiada odkurzacze na sucho, a 39% odkurzacze profesjonalne, jednocześnie 40% przedsiębiorstw korzysta z urządzeń wysokociśnieniowych. Odkurzacze profesjonalne, czyli pracujące na sucho i na mokro, są wykorzystywane do czyszczenia pomieszczeń po wykonanych robotach w aż 79% przypadków. Część firm używa ich jednak także do czyszczenia placów budowy. Z kolei urządzenia wysokociśnieniowe mają w tej branży wiele zastosowań. Najpopularniejsze to między innymi: czyszczenie maszyn (48%), czyszczenie elewacji (28%), czyszczenie narzędzi (20%), czyszczenie placu budowy (18%) i czyszczenie pojazdów (8%).

  Odkurzacze profesjonalne – usuwanie zanieczyszczeń z terenu budowy

  Dlaczego w branży budowalnej wymagane jest użycie odkurzaczy profesjonalnych? Przede wszystkim mają one znacznie większą siłę ssania, są wyposażone w odpowiednie filtry i systemy oczyszczania filtra chroniące mechanizm przed pyłem, pojemne zbiorniki i zapewniają odpowiedni zasięg pracy ze względu na długość kabla, co ma ogromne znaczenie na terenie budowy. Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się w tej branży? Posłużmy się przykładami z oferty doświadczonej i cenionej firmy Kärcher.

  Na uwagę zasługuje między innymi model NT 40/1 Tact Te L z wydatkiem powietrza 74 l/s i podciśnieniem 254 mbar. Jest on wyposażony w zbiornik o pojemności 40 l. Urządzenie posiada także przyłącze do elektronarzędzi oraz, system oczyszczania płaskiego filtra, Tact obsługiwanego za pomocą pokrętła. Nowy Tact posiada dwustopniową regulację intensywności oczyszczania filtra - Tact mini i Tact max.

  Na budowie przydać się może jeszcze mocniejszy sprzęt. NT 65/2 Tact 2 pracuje w oparciu o dwie turbiny, co pozwala osiągnąć bardzo wysoką moc ssącą. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by radzić sobie doskonale z niebezpiecznym z pyłem klasy M i spełniać najwyższe aktualne normy bezpieczeństwa.

  Sprzęt budowlany na drogach publicznych

  Realizacja inwestycji budowlanej wiąże się także z użyciem pojazdów, które będą poruszać się po mieście, zaś na samym terenie budowy czekają na nie liczne zanieczyszczenia i zabrudzenia. Problem uwydatnia się, gdy spadnie deszcz. Maszyny budowlane przenoszą wówczas błoto na drogi publiczne, podobnie jak ciężarówki transportujące kruszywo. Niedopuszczenie do takiej sytuacji leży w gestii kierownika budowy, a niedopilnowanie obowiązków wiąże się z perspektywą otrzymania mandatów. Właśnie dlatego na budowie warto korzystać z urządzeń wysokociśnieniowych, które poza fasadami, narzędziami czy sprzętem takim jak betoniarki, doskonale czyszczą również pojazdy.

  Urządzenia wysokociśnieniowe

  Przegląd sprzętu czyszczącego dla branży budowlanej – jak uniknąć kłopotów, zadbać o bezpieczeństwo pracowników i zapewnić trwałość sprzętowi budowlanemu?

  Jakie urządzenia wysokociśnieniowe sprawdzą się najlepiej na budowie? Posłużmy się znów przykładami z oferty Kärcher. Jeśli na terenie inwestycji istnieje kłopot z zasilaniem elektrycznym, warto postawić na model HD 7/20 G Classic z silnikiem spalinowym. Zapewnia on solidną wydajność tłoczenia na poziomie 700 l/h przy ciśnieniu roboczym 200 bar. Będzie to jednak dobry wybór, gdy spotykane zanieczyszczenia nie wymagają podgrzewania wody. Z kolei urządzenie HDS 5/15 U podgrzewa wodę do poziomu 80 stopni Celsjusza. Temperatura rekompensuje niższą wydajność tłoczenia (450 l/h) i niższe ciśnienie robocze (150 bar). Z kolei model HDS 7/16 C osiąga wyższe parametry, a w trybie pracy eco!efficiency redukuje zużycie energii. Jeśli na terenie budowy potrzebujemy mocniejszego sprzętu, warto postawić na HDS 10/20 – 4M z wydajnością 1000 l/h i ciśnieniem roboczym 200 bar. To urządzenie podgrzewa wodę do 155 stopni w trybie pary, by jeszcze mocniej oddziaływać temperaturą na zabrudzenia. Jako gratis firma dokłada do niego odkurzacz NT 25/1 Ap. Wspomniane modele wyposażono w nowoczesny pistolet spryskujący EASY!Force, który redukuje siłę wkładaną w nacisk spustu pistoletu do minimum, dzięki czemu długotrwała praca urządzeniem wysokociśnieniowym nie będzie problemem.

  Czyszczenie powierzchni czy pojazdów to nie jedyne zastosowania urządzeń wysokociśnieniowych. Warto pamiętać, że gdy regularnie czyścimy przy ich pomocy wykorzystywane na budowie urządzenia narażone na zanieczyszczenia, takie jak betoniarki, znacząco przyczyniamy się do wydłużenia ich żywotności.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.