google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

  Rozwiązanie dylematu wanna czy prysznic wcale nie kończy łazienkowych wątpliwości. Wybór jednej lub drugiej opcji otwiera pytanie o najlepszy ich model. Dzisiaj odpowiadamy na pytanie, jak wybrać najlepszy prysznic.

  Nowoczesny prysznic wykonany z dużych tafli szkła to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Kiedy warto wybrać kabinę prysznicową, kiedy narożną, a kiedy warto postawić na model wolnostojący?

  Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

  Kabiny prysznicowe - zacznij od lokalizacji

  Miejsce, w którym ma stanąć kabina prysznicowa determinuje w bardzo dużym stopniu wybór określonego modelu. Na przykład kabina bezramowa sprawdza się jedynie w dużych przestrzeniach. Z mniejszych łazienkach lepszym rozwiązaniem jest kabina profilowa lub z tafli szkła. W przypadku bardzo niewymiarowych pomieszczeń warto rozważyć zrobienie kabiny prysznicowej na wymiar. Trzeba pamiętać, że w łazience liczy się przede wszystkim funkcjonalność. I w ten komfort warto zainwestować.

  Drzwi prysznicowe

  To jeden z najważniejszych elementów kabiny prysznicowej. Do wyboru mamy:

  • drzwi uchylne - otwierają się one na zewnątrz
  • drzwi przesuwne - rozsuwa się je wzdłuż kabiny
  • drzwi składane - przypominają harmonijkę.

  Wybierając drzwi prysznicowe (zobacz: drzwi prysznicowe Warszawa) warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze na to, czy w łazience jest wystarczająco dużo miejsca na otwarcie drzwi. Jeśli nie, to o drzwiach uchylnych, skrzydłowych trzeba zapomnieć. Nie można otwierać ich tylko trochę i się przeciskać. Wchodzenie pod prysznic i wychodzenie z niego powinno być swobodne i bezproblemowe. Po drugie, kwestia higieny. Rolki, na których zamontowane są drzwi przesuwne także trzeba czyścić. Warto więc zdecydować się na modele z wypinanymi rolkami. Po trzecie, warto zwrócić uwagę na ich szczelność. W końcu nie chcemy mieć powodzi w domu. W przypadku nietypowych albo bardzo małych pomieszczeń znów pozostaje nam zrobienie drzwi na wymiar. Oczywiście istnieje również system walk-in, w którym kabina prysznicowa w ogóle nie ma drzwi, a woda się nie wylewa, natomiast to rozwiązanie jest nie tylko bardzo drogie, ale i wymagające szczególnej adaptacji pomieszczenia.

  Dodatki

  Wybierając kabiny prysznicowe, warto rozważyć także dodatkowe ich funkcjonalności:

  • dysze do masażu
  • deszczownicę
  • radio
  • termostat z funkcją sauny.

  Wszystkie te elementy mogą sprawić, że zwykły prysznic stanie się bardzo przyjemnym doświadczeniem. Warto także pamiętać, że niektórymi funkcjami występującymi w zaawansowanych kabinach (temperaturą czy ciśnieniem) można sterować albo za pomocą elektronicznego panelu, albo za pomocą pilota.

  Więcej rozwiązań znajdziesz na https://domarket.pl

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.