google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.04.2019
  1 USD
  3.8537
  0.0308
  1 EUR
  4.2959
  0.0064
  1 CHF
  3.7781
  0.0211
  1 GBP
  4.9669
  0.0217
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Mikrocement w łazience - Zobacz styl industrialny

  Zdecydowaną popularnością cieszy się styl industrialny, loftowy, nieco surowy i przemysłowy w wystroju wnętrz. Ten trend zahacza również o łazienki i bardzo dobrze, gdyż świetnie sprawdza się w nich najlepszy i najbardziej uniwersalny materiał, identyfikowany z tym stylem, czy mikrocement, nazywany inaczej mikrobetonem.

  Mikrocement w łazience - Zobacz styl industrialny

  Mikrocement - Szerokie pole dla wyobraźni

  Mikrocement do łazienek dostępny jest w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, tak więc zdecydowanie się na ten materiał nie oznacza, że musimy otoczyć się surową szarością. Jeśli to podpowie nam wyobraźnia, możemy stworzyć z niego kolorową tęczę. Jest to materiał, który wręcz idealnie komponuje się z innymi, takimi jak szkło, drewno czy metal i to właśnie wybrane przez nas dodatki zbudują styl pomieszczenia.

  Mikrocement - łazienka

  Mikrocement - łazienka

  W przypadku mikrocementu niezwykle ważna jest również jego uniwersalność. Jest to bowiem materiał, którym z powodzeniem pokryjemy posadzkę, podłogę, ale możemy wykonać z niego nawet umywalkę lub wannę. W związku z tym możemy tak naprawdę całą łazienkę wykonać z zastosowaniem mikrocementu.

  Odporność na wodę

  Jeśli zależy nam na wykorzystaniu mikrocementu właśnie w łazience, koniecznością jest zdecydowanie się na specjalny rodzaj tego produktu, który jest przeznaczony właśnie do łazienek. Musi on być odporny na wilgoć, wodę oraz gorącą parę. Z takiego mikrocementu wykonamy nawet ściany kabiny prysznicowej.

  Całość z jednego systemu

  Producenci sprzedają mikrocement w specjalnych zestawach, tzw. systemach. Są to produkty odpowiednio do siebie dopasowane, których umiejętne wykorzystanie, w kolejnych krokach stanowi dla nas jako konsumentów gwarancję wysokiej jakości oraz trwałości.

  Mikrocement - łazienka

  Mikrocement - łazienka

  Przyjemny w dotyku

  Powierzchnia mikrocementu w łazience jest całkowicie gładka i przyjemnie ciepła. Jest to materiał, który współgra z różnymi rodzajami ogrzewania podłogowego, więc możemy mieć idealnie pod stopami. Istotne jest jednak z pewnością, że wychodząc z wanny na posadzkę z mikrobetonu, czujemy przyjemne ciepło, a nie jak w przypadku zwykłego betonu lub płytek – chłód. Ten materiał wydaje się wręcz idealny do łazienki. Tworzy lekko surowy styl, jednak jest niezwykle komfortowy.

  Wygodniejsze sprzątanie

  To z pewnością jeden z argumentów, który jest w stanie przekonać wiele osób do zastosowania tego rozwiązania w swojej łazience. Powierzchnia mikrobetonu jest całkowicie gładka, nie mamy tu fug i nierówności, a więc nie zbiera się w nich brud. Odpowiednia powłoka sprawia, że nie pozostaje również osad z mydła, a sprzątanie idealnie równej powierzchni jest łatwe i przyjemne.

  Mikrocement - łazienka (ściana)

  Mikrocement - łazienka (ściana)

  Różne rodzaje mikrocementu

  Na rynku dostępne są m.in. okładziny na ściany oraz posadzki, płyty z betonu architektonicznego, odlewane umywalki i blaty, w ostatnim czasie pojawiły się również dodatki w postaci, chociażby mydelniczek.

  Popularność mikrocementu rośnie

  Mikrocement to materiał gwarantujący minimalizm w aranżowanej przestrzeni, nowoczesny i stylowy, dający dużą dowolność. Jak wskazują producenci, również jest on bezpieczny dla alergików, dzieci i zwierząt.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.