google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.08.2019
  1 USD
  3.9337
  0.0127
  1 EUR
  4.3660
  0.0147
  1 CHF
  4.0050
  0.0036
  1 GBP
  4.7784
  0.0161
  1 RUB
  0.0600
  0.0008
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Co warto wiedzieć o częściach zamiennych maszyn budowlanych?

  Co warto wiedzieć o częściach zamiennych maszyn budowlanych?

  Podczas prac transportowych, ziemnych, a nawet górniczych, rola maszyn budowlanych jest niezwykle istotna. Dlatego bardzo ważne jest to, aby były one całkowicie sprawne. Jednak kiedy w wyniku zbyt dużej eksploatacji, jakaś część maszyny ulegnie awarii, konieczna będzie naprawa. Wtedy zazwyczaj nabywamy części zamienne, które mają sprawić, że maszyna będzie znów pracowała na najwyższych obrotach przez długi czas. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas ich wybierania i czego nie można zignorować?

  Bądź przezorny i zapobiegawczy

  Posiadając w przedsiębiorstwie maszyny, zawsze musimy zakładać, że dojdzie do awarii. Wtedy też jesteśmy narażeni na bardzo duże straty zarówno finansowe, jak i wizerunkowe, czy też bezpośrednio związane z utratą zaufania klientów. Z tego też powodu wielu doświadczonych przedsiębiorców woli gromadzić pewne zapasy części zapasowych. Szczególnie tych, które najbardziej narażone są na uszkodzenie. Jeśli jednak ta opcja jest dla nas zbyt kosztowna lub też posiadamy zbyt dużą ilość maszyn, aby móc zaopatrywać się w takie ilości części zapasowych, to zawsze możemy po prostu znaleźć zaufanego producenta części zamiennych. Kiedy jeszcze przed wystąpieniem awarii zajmiemy się tą kwestią, nie stracimy zbyt wiele czasu i przede wszystkim nie będziemy działać na oślep. W końcu czas to pieniądz. Stały kontakt z producentem zamienników sprawi, że będziemy czuć się pewniej, a często uzyskamy również spore rabaty z tytułu bycie stałym klientem.

  Sprawdzone części zamienne — gdzie warto je kupować?

  Kupowanie części zamiennych jest uznawane przez niektórych za swoiste ryzyko. Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się, że kiedy wykorzystają części zamienne, to stracą gwarancję na maszynę. Oczywiście warto wcześniej uzyskać pełną informację od producenta na ten temat. Jednak w większości sytuacji część zamienna nie sprawia, że wyzbywamy się prawa do gwarancji. Decydując się na wysokiej jakości części od sprawdzonych firm, takich jak centromasz.pl, zyskamy pewność, że odpowiednio zainwestowaliśmy pieniądze, a przy okazji będziemy mogli dalej wykorzystywać naszą maszynę w dawnym stopniu intensywności.

  Co robić, aby zapobiec nadmiernej eksploatacji maszyn?

  Maszyny budowlane, takie jak koparki, koparko-ładowarki, czy też wysięgniki, są na tyle drogie i obecnie niezbędne do wykonywania niemal wszystkich prac budowlanych, że dbanie o ich stan jest kluczem do sukcesu. Kupowanie najwyższej jakości maszyn, a później części to istotna sprawa. Poza tym bardzo ważne jest systematyczne wymienianie filtrów oraz olejów. W ten sposób unikniemy tak powszechnych zdarzeń, jak korozja, czy też bardzo kosztownych awarii silnika. Z kolei w trosce o bezpieczeństwo podczas pracy trzeba też zadbać o zakup certyfikowanych szyb do maszyn budowlanych. Kiedy już dojdzie do awarii to koniecznie nie możemy oszczędzać i wybierać pierwszych z wierzchu części, a w szczególności łyżek do koparek, czy też systemów zębowych.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.