google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 26.04.2019
  1 USD
  3.8508
  -0.0029
  1 EUR
  4.2906
  -0.0053
  1 CHF
  3.7734
  -0.0047
  1 GBP
  4.9709
  0.004
  1 RUB
  0.0595
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Leasing na maszyny budowlane

  Jeśli chodzi o wybór maszyn budowlanych na rynku, to jest on bardzo ogromny. Przedsiębiorcy mogą wybierać zarówno spośród podstawowych urządzeń wartych kilka tysięcy złotych, jak i profesjonalnych maszyn do specjalistycznych celów - a te potrafią kosztować nawet kilka milionów złotych. Aby nie obciążać swojej firmy jednorazowym wydatkiem tak dużej kwoty, większość przedsiębiorców decyduje się skorzystać z leasingu na maszyny budowlane.

  Kupno nowej maszyny

  Zakup nowej maszyny staje się konieczny, kiedy przedsiębiorca ma do wykonania zlecenie, a na chwilę obecną nie dysponuje parkiem maszynowym tak rozbudowanym, by móc je wykonać w wyznaczonym terminie. Kupno maszyn budowlanych staje się koniecznie również wtedy, kiedy posiadane maszyny uległy nadmiernemu zużyciu, są już przestarzałe bądź zniszczone. Leasing maszyn budowlanych jest rozwiązaniem korzystnym we wszystkich powyżej wymienionych sytuacjach, a także wtedy, kiedy firma nie dysponuje żadnym parkiem maszynowym i zmuszona jest wynajmować maszyny budowlane. Stała, miesięczna rata leasingu kosztuje mniej, niż opłata za wynajem maszyny przez dłuższy czas.

  Maszyny budowlane dostępne są na rynku zarówno prosto z salonów, jak i z drugiej ręki. Na zakup tych pierwszych, fabrycznie nowych, decydują się zazwyczaj większe, rozbudowane formy o ugruntowanej pozycji na rynku. Mniejsze przedsiębiorstwa często kupują maszyny używane.

  Biorąc pod uwagę koszty leasingu, bardziej opłacalne jest kupno nowych maszyn - leasing fabryczny z reguły posiada bardzo korzystne warunki. Sprzedawcy używanych maszyn często polecają usługi niesprawdzonego leasingodawcy, u którego koszty leasingu mogą być znacznie wyższe i bardziej obciążające domowy budżet.

  Jak znaleźć dobrego leasingodawcę?

  Czasami znalezienie leasingodawcy, który zaoferuje konkurencyjne ceny leasingu, bywa bardzo trudne. Zadanie jest utrudnione, jeśli leasingodawca myśli o zakupie maszyny starszej, niż piętnaście lat. Problemy może napotkać również osoba, która prowadzi działalność krócej niż pół roku, wykazuje znikome zyski bądź też straty, posiada wpisy w rejestrze dłużników, zawiesza działalność na okres zimowy lub też jest aktualnie zadłużona.

  Wcale nie jest jednak tak, że osoba spełniająca powyższe warunki automatycznie nie ma szans na kredyt. Leasingodawca może znaleźć inne cechy, które umożliwiają udzielenie leasingu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jego koszty mogą być wtedy o wiele wyższe.

  Standardowe warunki leasingu

  Co powinna wiedzieć osoba ubiegająca się o leasing?

  Przede wszystkim, najważniejszy jest okres spłaty zobowiązania, który wynosi standardowo od dwóch do pięciu lat. Jeśli chodzi o wkład własny, to z reguły wynosi on od dziesięciu do dwudziestu procent ogólnej ceny maszyny.

  Warto też zainteresować się zmienną kwotą rat. Jako, że branża budowlana jest dość specyficzna i zarabia tylko w niektórych okresach roku, wysokość rat można tak dopasować, by w tych kiepskich miesiącach były one niższe.

  Aby zaoszczędzić czas, warto także zainteresować się opcją nawiązania umowy leasingowej online.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.