google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.04.2019
  1 USD
  3.8537
  0.0308
  1 EUR
  4.2959
  0.0064
  1 CHF
  3.7781
  0.0211
  1 GBP
  4.9669
  0.0217
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sprzedaż mieszkań w Krakowie ciągle rośnie

  Zainteresowanie nieruchomościami w Krakowie należy do jednych z najwyższych w całym kraju. W 2017 roku deweloperzy sprzedali aż 18,9 tysięcy mieszkań, a na rynku wtórnym sprzedano 4150 lokali mieszkalnych. Najmniej płacono za mieszkania zlokalizowane w Nowej Hucie, choć dzielnica wciąż zyskuje na popularności ze względu na atrakcyjne ceny za metr kwadratowy.

  Sprzedaż mieszkań w Krakowie ciągle rośnie

  Raport z krakowskiego rynki nieruchomości

  W Krakowie sprzedają się przede wszystkim nowe mieszkania. Kraków jest pod tym względem jednym z liderów w kraju. Badanie przeprowadzone przez Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości wskazuje, że rekordy popularności bije również tutejszy rynek obrotu kamienicami. Kamienice w centrum stolicy Małopolski są wybierane głównie przez inwestorów, którzy szukają atrakcyjnych mieszkań na wynajem. Osoby, które chcą zamieszkać w Krakowie na stałe, wybierają raczej nowe mieszkania. Kraków jest dobrze skomunikowany, dlatego zakup nieruchomości na obrzeżach miasta nie wiąże się z dużymi problemami z dostępem do transportu publicznego i infrastruktury miejskiej.

  Od 2016 roku obserwuje się stały wzrost cen mieszkań w Krakowie. Przede wszystkim wpływa na niego zakończenie programu Mieszkanie dla Młodych, a także wzrost kosztów wybudowania nowych mieszkań. Deweloperzy zmagają się z rosnącymi cenami materiałów budowlanych, presją płacową w branży budowlanej oraz brakiem rąk do pracy. Wyższe są również ceny gruntów w Krakowie - obecnie deweloperzy są zainteresowani nawet „dziurami w ziemi”.

  Mieszkania w Krakowie będą drożeć?

  „Mieszkania Kraków sprzedaż” - pod tym hasłem kryją się setki ofert deweloperskich mieszkań na sprzedaż. Obecnie lokali czekających na właścicieli jest dość sporo, gdyż deweloperzy kończą kolejne inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach. Jedną z nich jest https://www.nowa5dzielnica.pl/, gdzie dostępne są mieszkania 4-pokojowe o powierzchni do 100 m2. Mieszkania są sprzedawane w opcji w wykończeniem, realizowanym w czasie od 6 do 8 tygodni.

  Analitycy rynku nieruchomości prognozują, że w kolejnych latach mieszkania w Krakowie będą drożeć. Takie zdanie przedstawia około 70 procent badanych. Niewiele osób twierdzi, że rynek mieszkaniowy jest przeszacowany i w niedalekiej przyszłości mieszkania potanieją - taka opinia jest rzadka zarówno w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Ze względu na rosnącą inflację i wzrost cen gruntów, prognozowane są również duże wzrosty cen mieszkań z drugiej ręki - w przypadku Krakowa najwyższe wzrosty pojawią się prawdopodobnie w Nowej Hucie.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.