google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.04.2019
  1 USD
  3.8537
  0.0308
  1 EUR
  4.2959
  0.0064
  1 CHF
  3.7781
  0.0211
  1 GBP
  4.9669
  0.0217
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak kształtowały się ceny nieruchomości w ostatnich latach - przykład Trójmiasta

  Jak kształtowały się ceny nieruchomości w ostatnich latach - przykład TrójmiastaTrójmiejski rynek nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego przeszedł w ostatnich pięciu latach nie lada rewolucję, jeśli chodzi o ceny. Mieszkania szczególnie w Gdańsku drożeją z powodu postępującej migracji, która zyskała już miano ekologicznej. Nie bez znaczenia jest także wysoki standard życia, który znacząco odbiega od wielu miejsc w Polsce.

  Znacznie łatwiej jest się tutaj przenieść i dostać dobrze płatną pracę co przyciąga jak magnes osoby z różnych zakątków polski i przekłada się na znaczne zainteresowanie zakupem mieszkań. A jak wiadomo, tam, gdzie jest duży popyt, sukcesywnie rosną także ceny.

  Ceny mieszkań z rynku pierwotnego

  Jeśli mieszkanie od dewelopera w Trójmieście chcieliśmy zakupić na początku 2014 roku, to średnia cena za metr kwadratowy kształtowała się na poziomie około 4984 zł. W okolicach października 2014 spadła ona do poziomu ok. 4772 zł za metr kwadratowy. Po kilku seriach niewielkich wzrostów i spadków na początku 2016 roku cena spadła do najniższego pułapu w całym badanym okresie i wyniosła ok. 4750 zł za metr. Później aż do kwietnia 2017 rosła osiągając poziom ok. 5696 zł. Od tego czasu właściwie nie spadła poniżej 5000 zł. A od sierpnia 2017 roku z każdym miesiącem osiąga wyższą wartość. Na początku sierpnia 2018 oscylowała w okolicach 6300 zł za metr kwadratowy nowej nieruchomości w standardzie deweloper. Najdynamiczniej zwyżkują nowe nieruchomości w Gdańsku, o czym zapewnili nas specjaliści z firmy RAI oferującej nowe mieszkania w dzielnicy Gdańsk Osowa.

  Jak kształtowały się ceny nieruchomości w ostatnich latach - przykład Trójmiasta

  Ceny mieszkań z rynku wtórnego

  Na początku roku 2014 za metr kwadratowy mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego w Trójmieście trzeba było zapłacić około 4949 zł, czyli podobnie jak za mieszkanie nowe. W połowie roku ceny tego typu mieszkań zaczęły spadać do historycznie niskiego poziomu 4626 zł za metr kwadratowy w kwietniu 2015 roku, aby ponownie zacząć rosnąć i osiągnąć za początku roku 2016 cenę około 5100 zł. Kolejny spadek cen trwał do mniej więcej września 2016 (4864 zł). Od tego czasu ceny mieszkań na wtórnym rynku Trójmiejskim z miesiąca na miesiąc sukcesywnie rosną. Na początku sierpnia 2018 cena za metr kwadratowy kształtowała się na poziomie około 6425 zł. Nietrudno zauważyć, że w ciągu pięciu lat jest to wzrost o około 1500 zł na metrze.

  Jak kształtowały się ceny nieruchomości w ostatnich latach - przykład Trójmiasta

  Prognozy

  Zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego w Trójmieście będą drożeć, ponieważ nic nie wskazuje, by zainteresowanie miało zmaleć. Prognozuje się, że w samym Gdańsku mogą one osiągnąć poziom cen znanych z rynku warszawskiego. Deweloperzy coraz częściej decydują się na inwestowanie w lokale o podwyższonym standardzie, gdyż zainteresowanie tego typu mieszkaniami sukcesywnie rośnie. Coraz częściej klienci wymagają doskonałego standardu połączonego z doskonałą lokalizacją i ościenną infrastrukturą tak więc wykonawcy odpowiadają na tę potrzebę.

  Jest to doskonały moment na inwestowanie w nieruchomość w Trójmieście zarówno na własny użytek, jak i na wynajem, ponieważ może się okazać, że za jakiś czas będziemy w stanie na niej naprawdę dobrze zarobić.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.