google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Drzwi wejściowe aluminiowe

  Drzwi wejściowe aluminioweNie można zaprzeczyć, że drzwi to podstawowy element każdego budynku. Ich podstawowym zadaniem jest zatrzymywanie zimnego powietrza i nieproszonych gości po drugiej stronie. Obecnie drzwi pełnią jeszcze inne funkcje (np. estetyczną) i muszą zadowalać pod względem trwałości. Odpowiedzią producentów na te potrzeby są drzwi wejściowe aluminiowe.

  DRZWI ALUMINIOWE NA TLE INNYCH DRZWI

  Zalety

  W przeciwieństwie do drewnianych czy stalowych, drzwi wejściowe aluminiowe nie wymagają konserwacji. Powłoka i kolor nie zmieniają się z upływem lat, a to pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze. Ponadto aluminium jest odporne na działanie korników, grzybów i innych szkodników, które atakują na przykład drzwi drewniane, powodując ich niszczenie. Co więcej, drzwi aluminiowe zachowują wysoką trwałość przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskiej masy. Inną ich zaletą jest to, że izolują ciepło. Dzięki wykorzystywanym technologiom zachowują niski współczynnik przenikania ciepła, a także zapewniają izolacyjność akustyczną.

  Wady

  Trudno jest znaleźć kilka wad drzwi wejściowych aluminiowych. Jedynym zarzutem może być niska odporność na uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania i wgniecenia.

  DLA KOGO DRZWI ALUMINIOWE?

  Drzwi aluminiowe stosowane są nie tylko w domach prywatnych, ale również w budynkach użytku publicznego (np. sklepach, szkołach), ze względu na swoją wytrzymałość przy intensywnej eksploatacji.Drzwi aluminiowe charakteryzuje wiele możliwości projektowych oraz konstrukcyjnych. Występują w sprzedaży różne rozmiary i warianty kolorystyczne. Choć często panuje przekonanie, że drzwi wejściowe aluminiowe nie są równie dekoracyjne co drewniane, jest ono błędne. Prezentują się one świetnie w nowoczesnych budynkach o innowacyjnej stylistyce. Istnieje również możliwość kupna drzwi aluminiowych z wypełnieniem z dekoracyjnych paneli bądź z zastosowaniem oklein drewnopodobnych.

  DODATKOWE KORZYŚCI

  Oprócz wymienionych wcześniej zalet, warto wspomnieć jeszcze o kilku istotnych korzyściach, wynikających z zastosowania aluminiowych drzwi wejściowych. W przeciwieństwie do drzwi drewnianych czy stalowych nie potrzebują one zadaszenia, które chronić ma przed czynnikami zewnętrznymi jak chłód czy wilgoć. Dzięki swoim właściwościom, drzwi aluminiowe tego nie wymagają. Ponadto, nie ma żadnych przeciwwskazań do ogrzewania przedsionka, podczas gdy producenci drzwi drewnianych zalecają, aby przedsionka nie ogrzewać. Często gwarancja na ich drzwi jest ważna tylko wtedy, gdy są one zamontowane w odległości około 100-150 centymetrów od grzejnika.

  Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.