google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ochrona przed słońcem - innowacyjne rozwiązania

  Ochrona przed słońcem - innowacyjne rozwiązania

  Lato w pełni. Choć zwykle cieszymy się z gorących i słonecznych dni, intensywne słońce może nam dokuczać. Zwłaszcza, gdy jesteśmy w domu, a nasze okna skierowane są na południe lub mamy szklany dach czy drzwi tarasowe. Najprostszym sposobem na ochronę przed słońcem są oczywiście rolety, ale to nie jedyne rozwiązanie. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie rozwiązania sprawdzą się w naszym domu.

  Zewnętrzna ochrona przed słońcem

  Kiedy zastanawiamy się nad ochroną domu przed słońcem, pierwsze, co nam przychodzi na myśl, to oczywiście rolety i plisy. Rzadko kiedy kupujemy coś, co ochroni nasze okna od zewnątrz. A może warto o tym pomyśleć? Zewnętrzne osłony zatrzymują promieniowanie cieplne zanim dotrze ono do wnętrza. Dzięki temu chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Co więcej, takie osłony mogą latem obniżyć temperaturę w naszym domu nawet o 10 stopni!

  Jakie osłony mamy do wyboru?

  • Rolety zewnętrzne – zapewniają one ochronę nie tylko przed słońcem, ale także deszczem czy wiatrem. Rolety montowane są na zewnątrz okna i umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Latem chronią przed nadmiernym nagrzaniem, zimą zapobiegają zbyt dużej utracie ciepła. Wyróżnia się kilka typów tych rolet: standardowe, naokienne, podtynkowe, nadprożowe oraz do okien połaciowych. Standardowe rolety zrobione są z wyprofilowanego, wysokogatunkowego aluminium. Mogą mieć różne kształty skrzynek.
  • Refleksole – można powiedzieć, że to również rodzaj rolet zewnętrznych. W tym przypadku są to profesjonalne rolety tkaninowe, które stanowią skuteczną barierę słoneczną, a jednocześnie nie ograniczają widoczności na zewnątrz.
  • Łamacze światła – są to elementy konstrukcji fasadowej, które rozpraszają światło padające na okno lub szklaną elewację. Montowane często w przeszklonych biurowcach. Stanowią również element dekoracyjny.
  • Żaluzje fasadowe – są to inaczej rolety z ruchomymi lamelami, które stanowią połączenie rolet i żaluzji. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej, ponieważ są coraz bardziej popularne – nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale także estetyczny wygląd, który wpisuje się w nowoczesną architekturę. Konstrukcja wykonana jest z aluminium. Takie rolety skutecznie chronią wnętrza przed słońcem i pozwalają precyzyjnie regulować ilość światła, które wpada do pomieszczenia. I co ważne, nie wymagają podnoszenia ani opuszczania. Wystarczy, że zmienimy kąt ich nachylenia. Żaluzje fasadowe możemy zamontować do ramy okna, konstrukcji fasady lub po prostu do ściany. Sterowanie roletami odbywa się automatycznie lub manualnie.

  Ochrona tarasu

  W nowoczesnym budownictwie bardzo często tarasy posiadają szklany dach. Ostatnio popularne stały się również pergole, czyli konstrukcje z podwójnego szeregu słupów i ażurowego zadaszenia. W przypadku tarasów pergole są zwykle wsparte o budynek czy mur.  Zwykle mamy do czynienia z pergolami wolnostojącymi i przyściennymi, wykonanymi z aluminiowych profili lub drewna. Bardzo często zadaszenie wykonane jest ze szkła. Do jego osłony i ochrony przed słońcem możemy wykorzystać rzymskie rolety poziome, aluminiowe lamele obrotowe, tkaniny markizowe, tkaninę gumowaną, perforowaną lub poliwęglan.

  Ale jako osłona tarasu mogą posłużyć również markizy tarasowe czy refleksole. Oba typy osłon wykonane są z wysokiej jakości tkanin. Pierwsza z nich sprawdzi się w roli zadaszenia. Refleksole z kolei mogą posłużyć jako ścianki tarasu, chroniąc go przed słońcem i jednocześnie nie ograniczając widoczności.

   

  Artykuł przygotowany przez firmę Dopler oferującą rolety zewnętrzne, refleksole, markizy tarasowe, żaluzje fasadowe i inne opisane w artykule rozwiązania.

  Źródło:
  DOPLER
  Artykuł został dodany przez firmę
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.