google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 24.06.2019
  1 USD
  3.7360
  -0.0345
  1 EUR
  4.2538
  -0.0084
  1 CHF
  3.8259
  -0.0122
  1 GBP
  4.7558
  -0.0241
  1 RUB
  0.0594
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dlaczego opłaca się wynająć rusztowania?

  Dlaczego opłaca się wynająć rusztowania?Wykonanie podstawowych prac budowlanych przy domu, obiekcie firmowym lub też budynkach gospodarczych wymaga uzyskania dostępu do profesjonalnego wyposażenia. To, co typowo kojarzy się z procesem budowy to rzecz jasna rusztowania. Zakup rusztowań do wykonania jednorazowych prac przy elewacji, dachu lub oknach nie jest jednak potrzebny i byłby całkowicie irracjonalną rzeczą. Dlatego też wiele firm budowlanych oferuje rusztowania na wynajem, co rzecz jasna bardzo dobrze się sprawdza przyrealizacji indywidualnych prac budowlanych.

  Dlaczego warto wynająć rusztowania?

  Jest to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia placu budowy. Bez niego nie da się wykonać najistotniejszych prac przy konstrukcji i elewacji budynku. Gdy zlecamy prace firmom budowlanym, z reguły dysponują one własnymi rusztowaniami, jednakowoż nie jest to wcale zasada. Wiele firm wykorzystuje outsourcing w zakresie wyposażenia poprzez długoterminowy wynajem sprzętu lub też drogą leasingu operacyjnego. Grono aktywnych firm budowlanych niepotrzebne na danym etapie rusztowania również wynajmuje rusztowania innym podmiotom.

  Częstym problemem jest również konieczność skorzystania ze specyficznych rodzajów rusztowań. Niektóre rusztowania na wynajem nie należą do typowych i najpopularniejszych konstrukcji, jednakowoż przy realizacji prac w dołach lub też przy nietypowych konstrukcjach koniecznością będzie skorzystanie z innych typów i wariantów klasycznych rusztowań.

  Co jest potrzebne do wynajęcia rusztowania?

  Przede wszystkim kontakt z firmą specjalizującą się w tego rodzaju usługach. Niestety, ale w przypadku gdy nasz budynek znajduje się w terenie przyległym do pasa drogowego lub spółdzielni mieszkaniowej, konieczne będzie uzyskanie stosownych zgód od administratorów spółdzielni oraz dróg publicznych.

  O ile zgoda ze strony spółdzielni jest prosta do uzyskana i często nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, o tyle zajęcie pasa drogowego może być już kosztowne – jest zależne od miasta, lokalizacji oraz szerokości terenu, który musi być wyłączony z użytku. Wszelkie zgody administracyjne koniecznie trzeba uzyskać dużo wcześnie, najlepiej zanim zdecydujemy się na rusztowania na wynajem.

  Transportem, montażem oraz instruktarzem użytkowania zajmują się firmy oferujące wynajem takowych rusztowań, jak ostap.pl. To tu odnaleźć można rzetelne informacje na temat procedur administracyjnych, wynajmu, montażu oraz zasad użytkowania rusztowań. Dobrze zorganizować zawczasu rusztowania na wynajem, gdyż przy obecnej gorączce budowlanej jest to bardzo „chodliwy” asortyment.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.