google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 21.02.2019
  1 USD
  3.8247
  0.0026
  1 EUR
  4.3322
  -0.0049
  1 CHF
  3.8171
  -0.0019
  1 GBP
  4.9965
  0.0125
  1 RUB
  0.0584
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dobór odpowiedniego koła lub zestawu kołowego w przemyśle – podstawowe informacje

  Zastosowanie kół i zestawów kołowych znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Koła i zestawy kołowe wykorzystywane są w sklepach stacjonarnych, halach produkcyjnych, halach magazynowych czy w przemyśle meblarskim. Duży wybór modeli kół powoduje problem z odpowiednim doborem zestawu do zapotrzebowania. Jest wiele czynników na które należy zwrócić uwagę, tylko odpowiednio dobrane zestawy kołowe będą spełniać swoje zadania.
  Podstawowym podziałem na który należy zwrócić uwagę to budowa.

  Dobór odpowiedniego koła lub zestawu kołowego w przemyśle – podstawowe informacjeWyróżniamy koła oraz zestawy kołowe.:

  • Koło – pojedynczy elementy bez układu mocującego, składa się z opony, piasty, łożyska i bieżnika.
  • Zestaw kołowy  - koło z obudową gotowe do zamocowania. Składa się z koła, obudowy koła, tuleję, ośki i nakrętki. W zależności od wybranego zestawu, mocowanie odbywa się za pomocą pojedynczej śruby (zestaw z otworem centralnym), poprzez płytkę montażowa (za pomocą 4 śrub) oraz poprzez dociskanie układ do wewnętrznej ścianki (rozporowe).

   

  Jest to podstawowy podział asortymentu. Zestawy kołowe natomiast dzielimy według zastosowania docelowego z odpowiednią funkcjonalnością:

  • Skrętne składające się z głowicy skrętnej, dzięki któremu możliwy jest obrót zestawu wokół osi pionowej. Głowica ta zapewnia płynną zmianę kierunku jazdy. Mocowana jest za pomocą płytki montażowej – za pomocą 4 śrub.
  • Stałe składające się z nieruchomej obudowy a tym samym nie ma możliwości manewrowania. Zestaw ten umożliwia stabilny kierunek jazdy w linii prostej. Podobnie jak w przypadku zestawu skrętnego mocowany jest na 4 śruby.
  • Z trzpieniem składający się z głowicy skrętnej zakończonej trzpieniem gładkim lub gwintowanym, dzięki czemu montaż jest szybki i bardzo prosty.
  • Z otworem składający się z obudowy posiadającej w górnej części otwór centralny, montaż odbywa się za pomocą jednej śruby. Dzięki głowicy skrętnej możliwe jest manewrowanie i zmiany kierunku jazdy.

  Każde z kół może być wyposażone dodatkowo w hamulec mechaniczny który blokuję koło i głowice skrętną. Zestawy kołowe posiadają różne średnice kół, nośność, ścieralność, materiał wykonania czy odporność na substancje chemiczne – te cechy należy uwzględnić w  kompletowaniu zamówienia, ponieważ realnie wpływają na pracę zestawu kołowego. Warto również skorzystać z doświadczenia specjalistów w zakresie doboru kół podczas zakupu.

  Sklep internetowy Kolasklep.pl należy do grupy STALSKLEP – istnieje możliwość kompleksowego doboru kół i zestawów kołowych według wytycznych klienta.

  Źródło:
  STALSKLEP
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.