google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Konstrukcje stalowe kontra tradycyjne budownictwo

  Konstrukcje stalowe kontra tradycyjne budownictwo

  Hale żelbetowe jeszcze do niedawna dominowały wśród budynków wykorzystywanych w przemyśle czy rolnictwie. Obecnie jednak dużym zainteresowaniem cieszą się konstrukcje stalowe, których zalety zachęcają kolejnych inwestorów do ich wzniesienia. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami?

  Tradycyjne budownictwo

  Żelbeton to materiał budowlany powstający w wyniku połączenia elementów stalowych oraz betonu. Tradycyjne budownictwo wykorzystuje go do wznoszenia różnego rodzaju budynków – w masie betonowej umieszczane są wówczas elementy zbrojeniowe. W efekcie powstaje konstrukcja niezwykle wytrzymała, która sprawdzi się nawet przy dużych obciążeniach. Z powodu tych cech żelbeton stosowany jest m. in. do budowy mostów i wiaduktów, a przez wiele lat materiał ten wykorzystywano także do wznoszenia obiektów produkcyjnych, rolniczych czy magazynowych. Odporność na obciążenia dynamiczne i statyczne, a także niesprzyjające warunki pogodowe i działanie wysokich temperatur sprawia, że tradycyjne budownictwo dobrze sprawdza się w przypadku hal widowiskowych czy też galerii handlowych. Pomimo dużej wytrzymałości tego typu konstrukcje mają też swoje wady. Wśród tych najbardziej istotnych wymienić można długi czas budowy oraz konieczność użycia ciężkiego sprzętu niezbędnego m. in. do wykopania fundamentów.

  Konstrukcje stalowe kontra tradycyjne budownictwo

  Hale stalowe

  Przedsiębiorcy planujący budowę powierzchni magazynowych bądź obiektów produkcyjnych, a także rolnicy i osoby zajmujące się hodowlą zwierząt coraz częściej wybierają hale stalowe. Powstają one z gotowych komponentów, co znacznie skraca czas wzniesienia takiego obiektu. Jeśli zajdzie taka potrzeba gotowy budynek można też łatwo rozbudować i przystosować go do nowych potrzeb, np. gdy firma będzie rozszerzać swoją działalność. Hale stalowe z pewnością będą więc dobrym rozwiązaniem w przypadku przedsiębiorstw, które dynamicznie się rozwijają – rozbudowa budynku stawianego metodą tradycyjną zajęłaby znacznie więcej czasu. Ogromna zaletą konstrukcji stalowych jest też ich uniwersalność. Znajdują one zastosowanie jako obiekty magazynowe, produkcyjne, rolnicze, handlowe, a także jako hale sportowe. Dobór odpowiedniej izolacji, a także wentylacji i oświetlenia sprawia, że hala stalowa doskonale sprawdzi się także jako ujeżdżalnia koni bądź budynek do hodowli zwierząt. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że tego typu obiekty są wytrzymałe i posłużą przez wiele lat, co zapewnia zastosowanie elementów zabezpieczonych przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wśród istotnych zalet należy też wymienić cenę – w porównaniu do tradycyjnego budownictwa wzniesienie hali stalowej jest tańsze.

  Konstrukcje stalowe kontra tradycyjne budownictwo

  Dla kogo hale stalowe będą dobrym wyborem?

  Budynki stalowe to świetne rozwiązanie w przypadku przedsiębiorców, którym zależy na szybkim czasie realizacji inwestycji i możliwości jej rozbudowy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zastosowanie konstrukcji modułowych sprawia, że hale stalowe powstają w krótkim czasie, a ponadto ich projekt dostosowywany jest do konkretnych potrzeb. Oczywiście na trwałość obiektu wpływ ma również producent konstrukcji stalowych oraz ekipa montażowa, dlatego najlepiej jest wybrać firmę z dużym doświadczeniem i renomą, która kładzie nacisk na jakość oferowanych przez siebie rozwiązań. Przykładem może tu być producent hal stalowych Borga wykorzystujący wyłącznie elementy pochodzące z własnych fabryk, co gwarantuje kontrolę jakości na każdym etapie budowy oferowanych przez siebie obiektów.

  Źródło:
  Borga Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Borga Sp. z o.o.

  Jesteśmy producentem konstrukcji stalowych. Oferujemy najbardziej elastyczne metody produkcji hal i jednocześnie najbardziej opłacalne systemy budowlane na rynku.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.