google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak dobrać wózki do bram przesuwnych

  Aby brama przesuwna na naszej posesji działała sprawnie, lekko, płynnie i przez długie lata konieczny jest odpowiedni dobór rolek jezdnych, które odpowiadają za ruch bramy przesuwnej. Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków jezdnych jednak nie wszystkie będą odpowiednim wyborem. W dzisiejszej publikacji postaramy się przybliżyć temat wózków do bram przesuwnych oraz podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

  Przed wyborem wózków jezdnych należy odpowiednio określić ich rozmiar, który uzależniony jest od wymiaru szyny, ceownika bramowego. Błędnie dobrany wózek nie będzie płynnie pracował w szynie lub się nie zmieści do profilu.

  Dlatego pierwszym krokiem powinno być zmierzenie szyny, tutaj należy pamiętać o dwóch istotnych kwestiach:

  • ceownik bramowy mierzymy „na zewnątrz”
  • w przypadku szyny 80x80 należy również zmierzyć grubość ścianki która może mieć 4 mm lub 5 mm. Jest to również istotna kwestia na którą należy zwrócić uwagę.

  Na naszym rodzimym rynku najpopularniejszy są profile 80x80x5 mm w przypadku bram 4-6 metrowych o wadze do 500 kg oraz 70x70x4 mm w przypadku mniejszych bram przesuwnych. Pamiętajmy, iż nazwy poszczególnych wózków często uzależnione są od szyny do jakiej są dedykowane, przykład: „wózek 70” jest dedykowany do szyny 70x70 mm czy „wózek jezdny 80” do szyny 80x80 mm. Jeżeli już określimy konkretny wymiar szyny to następnym krokiem jest wybór firmy i rodzaj wózków.

  WDB logo

  Szczególnie rekomendujemy wózki do bram przesuwnych marki WDB – wszystkie wózki wykonane są na profesjonalnych maszynach co zapewnia bardzo wysoką powtarzalność i precyzje elementów z których wykonane są wózki bramowe. Produkty WDB można zakupić w sklepach stacjonarnych bądź sklepach partnerskich takich jak STALSKLEP.PL. Warto zwrócić szczególną uwagę na gotowe zestawy wózków do bram przesuwnych wraz z akcesoriami. Zestawy takie składają się z 2 sztuk wózka, rolki najazdowej z zakończeniem oraz gniazda najazdu szyny.

  Rodzaje wózków do bramy przesuwnej

  Jak dobrać wózki do bram przesuwnych

  Dostępnych jest wiele rodzajów wózków, należy jednak wymienić te najczęściej stosowane przez producentów systemów ogrodzeniowych:

  • wózki do profili 70x70x4 mm oraz 80x80x5 mm
  • wózki 5 oraz 9 rolkowe
  • wózki z rolkami stalowymi oraz poliamidowymi

  Do bram posesyjnych o długości od 4 do 6 metrów i wadze do 500kg stosuje się wózki 5 rolkowe na rolkach stalowych lub poliamidowych. Warto wybrać wózki wahliwe, które niwelują nierówności co przekłada się na płynniejszą prace bramy przesuwnej. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę to zakres regulacji wózka w pionie oraz poziomie za pomocą śrub regulujących – znacząco ułatwia to regulację bramy podczas montażu.

  Źródło:
  WDB s.c
  Artykuł został dodany przez firmę
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.