google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 21.02.2019
  1 USD
  3.8247
  0.0026
  1 EUR
  4.3322
  -0.0049
  1 CHF
  3.8171
  -0.0019
  1 GBP
  4.9965
  0.0125
  1 RUB
  0.0584
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Serwisowanie maszyn czy kupno nowej? Odpowiedź jest prosta

  Serwisowanie maszyn czy kupno nowej? Odpowiedź jest prostaPodczas prac na budowie nierzadkie są wypadki, jednakże co robić gdy awarii doznaj maszyna budowlana? W artykule dowiesz się jak uniknąć takiej sytuacji i co robić gdy takie nieszczęście się już wydarzy.

  Awaria sprzętu może kosztować firmy, nawet tysiące złotych. Dlatego ważne jest, aby mieć harmonogram konserwacji sprzętu budowlanego. Bez niego łatwo jest skończyć z nieoczekiwanym przestojem. Podczas zapobiegawczemu serwisowaniu maszyn budowlanych możliwe jest obniżenie kosztów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem pracowników.

  Dlaczego warto zaplanować serwisowanie maszyn budowlanych?

  Największym powodem planowania konserwacji sprzętu budowlanego jest kontrola kosztów. Dobrze utrzymane pojazdy i inne typy urządzeń minimalizują koszty napraw i przestojów, ponieważ części są regularnie sprawdzane. Dzięki temu będziesz wiedzieć z wyprzedzeniem, czy coś trzeba wymienić i zaplanować, zanim stanie się to problemem. Regularna konserwacja pomaga również wydłużyć żywotność sprzętu, utrzymać sprzęt na gwarancji i kontrolować okresy serwisowe. Mając to na uwadze, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak często i kiedy planować konserwację zapobiegawczą.

  Konserwacja floty jest ważna w budownictwie. Mogą być Twoim największym narzędziem i jeśli odpowiednio się nimi zajmujesz, będą Ci towarzyszyć przez tysiące kilometrów. Proste czynności, takie jak sprawdzanie oleju, wody, płynu do wycieraczek, płynu chłodzącego silnik, płynu przeciw zamarzaniu i stanu opon pomogą dłużej utrzymać stan pojazdów w jak najlepszej formie..

  Jak powinien wyglądać harmonogram serwisowania maszyn budowlanych?

  Raz w miesiącu - Sprawdź płyn przekładniowy, płyn hamulcowy, pióra wycieraczek przedniej szyby, płyn wspomagania układu kierowniczego. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie stanu pasów, węży i przewodów akumulatora.

  Co 6 miesięcy lub 8 tys. kilometrów - Sprawdzanie układu hamulcowego, kontrola lub obracanie opon (w zależności od zaleceń producenta), smarowanie podwozia i przegląd systemu sprzęgła w przypadku pojazdów ręcznych.

  Każdego roku - Serwisować układ chłodzenia silnika, sprawdzać układ sterowania przyspieszeniem i smarować drzwi, blokady, zawiasy. Przyda się kontrola chłodnicy, pompy wody, pasa wentylatora, termostatów, pokrywy chłodnicy i płynu niezamarzającego.

  Wiele firm takie jak Powers Partner oferuje pakiety konserwacji sprzętu budowlanego. Mogą pomóc w określeniu koniecznego kierunku działania, aby dłużej utrzymywać swój sprzęt w terenie. Wielu usługodawców korzysta z harmonogramowania online, które pozwala zaplanować konserwację przed czasem i harmonogramem projektu.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.