google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.08.2019
  1 USD
  3.9337
  0.0127
  1 EUR
  4.3660
  0.0147
  1 CHF
  4.0050
  0.0036
  1 GBP
  4.7784
  0.0161
  1 RUB
  0.0600
  0.0008
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Tynki dekoracyjne ATLAS – efektowna i trwała elewacja

  kinga.karelus@38pr.pl

  Nowoczesna i wykonana ze standardami budowlanymi elewacja jest nie tylko wizualną ozdobą każdego obiektu budowlanego. Nadaje i podkreśla wyjątkowość bryły, a łączac się z technikami dekoracyjnymi, przyciąga wzrok i zainteresowanie. Nowa oferta produktów ATLAS w zakresie tynków dekoracyjnych pozwala na osiągnięcie unikatowych efektów, które swoją trwałością cieszyć będą nie tylko inwestora, ale również projektanta i architekta.

  Nowoczesne tynki dekoracyjne ATLAS dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych. Dzięki wyjątkowym właściwościom i dostępności w wielu wariantach i odmianach idealnie sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i wykańczaniu elewacji budynków użyteczności publicznej.

  Efekt betonu

  Jest to jedna z ciekawszych propozycji wykończeń elewacyjnych w ofercie ATLAS. Tynk mineralny o fakturze betonu architektonicznego ATLAS CERMIT BA-M to materiał wszechstronny, skonstruowany zarówno do kształtowania nowoczesnych i wymagających monolitycznych konstrukcji betonowych, jak i do wysublimowanych form architektonicznych.

  ATLAS CERMIT BA-M dostępny jest zarówno w formie idealnie gładkiej powierzchni, jak również z widoczną warstwą strukturalną uzyskiwaną za pomocą właściwego fakturowania. Znajduje zastosowanie przy realizacjach, których zadaniem jest podkreślenie nowoczesnych brył budynków.

  Efekt metalu

  ATLAS LAKIER METALICZNY to niezwykle nowatorskie i dekoracyjne wykończenie elewacji w czterech metalicznych kolorach: patynowanego srebra, starzonego złota, miedzi i tytanu, pozwala uzyskać szlachetny i nowoczesny wygląd fasady. Powłoka jest silnie hydrofobowa, wyróżnia się elastycznością i niską nasiąkliwością. Dzięki takim właściwościom redukuje przywieranie kurzu do elewacji i chroni przed działaniem warunków atmosferycznych. Efekt metalu znajduje zastosowanie na fasadach poprzecinanych boniami, a także na tynkach ciągnionych i szczotkowanych, wykonanych z ATLAS CERMIT N-100 lub ATLAS CERMIT WN.

  Efekt drewna

  ATLAS CERMIT WN, tynk mineralny o strukturze drewna oraz ATLAS BEJCA to rozwiązanie pozwalające cieszyć się niezawodnością tynku strukturalnego i urokiem naturalnych okładzin.

  Dzięki rozwiązaniu systemowemu, na który składają się: tynk mineralny ATLAS CERMIT WN oraz ATLAS BEJCA, środek antyadhezyjny do form silikonowych oraz silikonowa forma imitująca fakturę drewna, możliwe jest uzyskanie na elewacji wyjątkowego efektu drewna naturalnego – bez konieczności konserwacji i pielęgnacji. Za naturalność efektu odpowiadają pasty pigmentowe półtransparentne, zawarte w ATLAS BEJCY, która dostępna jest w 10 trwałych kolorach. Stosując różne techniki aplikacji, z ATLAS BEJCĄ możliwe jest uzyskanie na elewacji zarówno efektu nowej deski, jak i deski starzonej.

  Efekt cegły

  ATLAS CERMIT N-100 to drobnoziarnisty tynk dyspersyjny idealny do uzyskania efektu cegły nowoczesnej i cegły starzonej z pomocą rekomendowanych szablonów tekturowych. Niemal nieograniczony zakres kolorystyki spoin oraz różne techniki aplikowania pozwalają na swobodną kreację, ograniczoną jedynie zamysłem projektanta. Tynk tworzy wyprawę o zwartej i niskonasiąkliwej strukturze. Jest odporny na osadzanie się na elewacji zanieczyszczeń z otoczenia.

  Dostępność w pełnej kolorystyce SAH oraz w dodatkowych wariantach tworzonych na życzenie klienta sprawia, że każdy efekt z wykorzystaniem ATLAS CERMIT N-100 jest niepowtarzalny.

  Efekt kamienia

  ATLAS DEKO M TM5, to 13 gotowych kompozycji kolorystycznych inspirowanych naturalnym pięknem bazaltu, gnejsu i granitu. Produkt dostępny jest w postaci kompozycji kruszyw i standardowej bazy do tynków ATLAS DEKO M do samodzielnego mieszania. Można go aplikować ręcznie oraz mechanicznie. Pozwala na uzyskanie na elewacji naturalnego, kamiennego efektu bez problematycznego mocowania ciężkich kamieni oraz obciążania elewacji. Tynk o fakturze kamienia wzbogacony jest naturalnymi dodatkami dekoracyjnymi, takimi jak mika lub węglik krzemu, dzięki którym pięknie mieni się w słońcu.

  Efekt piaskowca

  ATLAS DEKO M TM6 to propozycja dla tych, którzy cenią przede wszystkim tynki o naturalnych kolorach i drobnej, nawiązującej do szlifowanego piaskowca, strukturze. ATLAS DEKO M TM6 daje możliwość  formowania dowolnych struktur i efektów przypominających inne kamienie naturalne, m.in. trawertyn.

  ATLAS DEKO M TM6 oferowany jest w 6 podstawowych kolorach. Istnieje jednak możliwość barwienia go na systemach kolorowania ATLAS na setki innych kolorów.

  ATLAS dba o to, by każdy etap pracy z produktem marki był efektywny i bezpieczny. Produkty dekoracyjne powinny ponadto zdobić i nadawać wyjątkowego charakteru wszelkim rodzajom elewacji. Obecna oferta tynków dekoracyjnych ATLAS to dostosowana do oczekiwań projektantów, architektów i inwestorów propozycja, dzięki której elewacja będzie nie tylko piękna, ale również funkcjonalna i zgodna z obecnymi trendami.

  Źródło:
  Atlas sp. z o. o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Atlas sp. z o. o.

  ATLAS jest producentem wyrobów z zakresu chemii budowlanej. Firma powstała w 1991 roku i w ciągu kilku zaledwie lat zdobyła pozycję lidera na polskim rynku.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.