google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.01.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0024
  1 EUR
  4.2862
  -0.0066
  1 CHF
  3.7839
  -0.0005
  1 GBP
  4.8718
  0.0261
  1 RUB
  0.0567
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wagi przemysłowe. Wyświetlacz staje się przeżytkiem

  Wagi przemysłowe. Wyświetlacz staje się przeżytkiem

  Jeszcze niedawno najważniejszą cechą wag przemysłowych było to, że są dokładne i mają czytelny wyświetlacz. Dziś precyzja jest jeszcze ważniejsza, ale już wielkość ekranu nie ma tak dużego znaczenia. Zgoda – jeśli ekran jest, to powinien być duży i czytelny, jednak coraz częściej to, co na ekranie, stanowi tylko skromną część wszystkich informacji.

  Wszystko zależy od branży

  Uogólnienia nie prowadzą tu do niczego. Jeśli chodzi faktycznie jedynie o zważenie ładunku, to wyświetlacz teoretycznie wystarcza. Znacznie lepiej jest jednak nawet w tak prostym przypadku, żeby dane o masie były automatycznie dodawane do systemu raportowania. W tej postaci mogą zostać później wykorzystane i nie ma potrzeby przepisywania czegokolwiek przez obsługę wagi.

  To podejście sprawdza się jednak naprawdę w nielicznych przypadkach, ponieważ równie ważne, co masa ładunku, mogą być inne informacje: kto go dostarczył, kiedy, no i często jeszcze parametry samego ładunku. Nowoczesne wagi są w stanie i tutaj pomóc.

  Więcej automatyki

  Przy wagach coraz częściej instaluje się systemy automatycznego rozpoznawania ładunku. Mogą to być na przykład kamery i specjalne oprogramowanie odczytujące tablice rejestracyjne lub inne oznaczenia o standardowej formie, które umieszcza się na przykład na tablicach informacyjnych niektórych ładunków i pojemników.

  Automatycznie rejestrowana może być więc już nie tylko masa ładunku, ale jego identyfikator, godzina dokonania pomiaru, a dodatkowo dane te można uzupełnić o własny opis. Takie dane pozwalają już na stworzenie precyzyjnych raportów, które mają znaczenie choćby dla planowania łańcucha dostaw czy oceny opłacalności aktualnie wykorzystywanego systemu transportowego.

  Bezpieczeństwo obsługi

  Szczególnie w sektorze energetyki, przetwarzania odpadów czy w przemyśle wydobywczym duże znaczenie ma na przykład instalacja zintegrowanych z wagami czujników dozymetrycznych. Mogą one albo zapisywać wartości pomiarów, albo przynajmniej alarmować o przekroczeniu pewnych ustalonych dawek. Choć generalnie to rozwiązanie nie jest szczególnie rozpowszechnione, to jednak w niektórych gałęziach przemysłu pozwala lepiej zabezpieczyć ładunki, a także uniknąć zagrożenia dla ludzi.

  Raporty

  Kilka razy wspomniane w tekście raporty są podstawą podejmowania świadomych decyzji w każdej branży. Nie mając informacji, nie można zwiększać wydajności. Nowoczesne zintegrowane wagi przemysłowe automatycznie zapisują wiele parametrów, a specjalne oprogramowanie pozwala na ich analizę. Oczywiście to, jakie parametry się kontroluje, zależy głównie od branży. Elegancki podział wag pod tym względem proponują eksperci na stronie tamtrongroup.com/pl. Prawda jest bowiem taka, że najdoskonalsza waga dla przemysłu wydobywczego może być kompletnie bezużyteczna w firmie produkcyjnej. Warto więc, przed jakimikolwiek decyzjami o inwestycji, poznać wszystkie możliwości techniczne urządzeń, które nazywają się wagami, a które są całymi złożonymi systemami pomiarowymi.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.