google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.01.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0024
  1 EUR
  4.2862
  -0.0066
  1 CHF
  3.7839
  -0.0005
  1 GBP
  4.8718
  0.0261
  1 RUB
  0.0567
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Finansowanie nieruchomości premium

  Finansowanie nieruchomości premiumDynamicznie rozwijający się rynek luksusowych nieruchomości zmienia postrzeganie inwestorów oraz banków pod względem finansowania apartamentów premium. W samych latach 2012 – 2016 rynek ten urósł o ponad 40 proc., przy czym jego największy wzrost przypadał w latach 2015 – 2016. Pod koniec 2017 roku wartość rynku nieruchomości premium wyniosła 1,3 mld zł. Eksperci przewidują, że w bieżącym roku segment ten urośnie o 8 proc. r/r.

  Banki wciąż nie palą się do finansowania nieruchomości premium

  Mimo że inwestorzy często decydują się na zakup luksusowych apartamentów za gotówkę, to bezsprzecznie na rynku prym wiedzie zewnętrzne finansowanie w postaci kredytów. Choć segment nieruchomości premium wciąż pozostaje dla banków egzotyczny, to coraz więcej instytucji finansowych zaczyna oferować kredyty na spłatę inwestycji, których wartość wynosi powyżej 1 mln zł. Wiele banków uważa nieruchomości premium za trudno zbywalne, a także przedstawia wycenę nieruchomości, która nierzadko może rozmijać się z rzeczywistą wartością. Starając się o kredyt, warto więc przygotować własną wycenę inwestycji.

  Poszukując atrakcyjnych nieruchomości premium w Warszawie, warto przejrzeć ofertę apartamentów w Wieżowcu Cosmpolitan, apartamentach Park Lane, czy pod adresem Złota 44.

  Jak poszukiwać zewnętrznego finansowania luksusowych apartamentów?

  Jeśli wybrałeś już odpowiednią inwestycję z coraz większej gamy ofert do wyboru, nie pozostaje nic innego jak udanie się do banku. Niemniej jednak Twoim pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać, jest sporządzenie odpowiedniej wyceny. Warto skorzystać w tym celu z usług profesjonalnych rzeczoznawców. Dokładnie zweryfikuj ofertę banków i wybierz wyłącznie te, których podstawowa oferta wygląda najkorzystniej. Zapewne znajdziesz kilka instytucji bankowych, które oferują finansowanie nieruchomości premium. By jednak nie szukać w morzu ofert, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego, który własnoręcznie zagreguje najkorzystniejsze oferty.

  Zabezpieczenie to najważniejszy czynnik warunkujący sukces

  Banki bardzo ostrożnie podchodzą do finansowania drogich inwestycji. Dlatego też warto przedłożyć swoje CV, które zaprezentuje Twoją zawodową ścieżkę i przedstawi doświadczenie oraz potencjalne kierunki rozwoju na rynku pracy. Niektóre banki wymagają wykupienia ubezpieczenia na życie.

  Niezwykle istotnym czynnikiem jest przedstawienie bankowi sposobu, w jaki zabezpieczysz się w przypadku utraty płynności finansowej. Pod tym względem premiowani są inwestorzy, którzy dysponują kilkoma inwestycjami lub odpowiednio dużym majątkiem. Poza posiadanymi aktywami Twój interes w relacji z bankiem dodatkowo chroniony jest przez Ustawę o kredycie hipotecznym. Ustawa ta reguluje działalność banku w przypadku znalezienia się w trudnej sytuacji majątkowej inwestora posiadającego kredyt hipoteczny. Gdy taka sytuacja będzie miała miejsce, bank zobowiązany jest do udzielenia Ci pomocy w postaci zwrotu pieniędzy za wpłaconą prowizję, czy mocniejszej kontroli pośredników kredytowych.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.