google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 20.09.2018
  1 USD
  3.6702
  0.0017
  1 EUR
  4.2912
  -0.0017
  1 CHF
  3.7985
  -0.002
  1 GBP
  4.8412
  0.0006
  1 RUB
  0.0553
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy Targ już z kamieniem węgielnym – Skanska po raz szósty we Wrocławiu

  Nowy Targ już z kamieniem węgielnym – Skanska po raz szósty we Wrocławiu

  21 marca w Muzeum Architektury Wrocławia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod najnowszą inwestycję biurową Skanska – Nowy Targ. Do tuby, która znajdzie się w fundamentach biurowca, oprócz aktu erekcyjnego dołączono karteczki z imionami uczestników. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa wrocławskiego fotografa Macieja Lulko, poświęcona lokalnym zakątkom i architekturze miasta.

  Skanska wmurowała kamień węgielny pod swój szósty projekt biurowy we Wrocławiu. Nowy Targ, położony przy ul. Św. Katarzyny w samym sercu Wrocławia, zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019 roku.

  We Wrocławiu jesteśmy najdłużej spośród wszystkich miast regionalnych. To tutaj w ciągu dekady oddaliśmy do użytku pięć ważnych lokalizacji biurowych na mapie miasta, o łącznej powierzchni najmu ponad 120 000 m2. Nowy Targ jest naszym szóstym projektem i jednym z najlepiej położonych w mieście, w sąsiedztwie Placu Dominikańskiego i Starego Miasta, 400 m w linii prostej od Ratusza Miejskiego. - ARKADIUSZ RUDZKI, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY SPÓŁKI BIUROWEJ SKANSKA W POLSCE

  Z uwagi na wyjątkową lokalizację w obrębie Starego Miasta, staraliśmy się zaprojektować budynek ponadczasowy o unikalnej fasadzie betonowo aluminiowej, jednocześnie pełen innowacji wewnątrz. Komfort użytkownika jest dla nas niezwykle istotny, dlatego po raz pierwszy w mieście regionalnym zastosujemy system belek chłodzących. Pracownicy i goście najemców otrzymają dostęp do aplikacji mobilnej, a do budynku i na parking dostaną się bez konieczności używania tradycyjnej karty, za pomocą kodu QR. Chcemy również wykorzystać autorskie oprogramowanie dla najemców Connected by Skanska, które integruje w smartfonie innowacje ułatwiające korzystanie z budynku i powierzchni biurowej. - MARIUSZ KRZAK, DYREKTOR REGIONALNY W BIUROWEJ SPÓŁCE SKANSKA W POLSCE

  Nowy Targ już z kamieniem węgielnym – Skanska po raz szósty we WrocławiuNowy Targ dostarczy blisko 22 000 m2 powierzchni biurowej, gdzie docelowo może pracować nawet 2,5 tys. specjalistów. Na parterze powstaną otwarte na miasto kawiarnie i butikowe, różnorodne lokale usługowe, a także charakterystyczna dwukondygnacyjna restauracja z antresolą oraz trzy wewnętrzne, zielone patia. Na ostatnich piętrach siedmiokondygnacyjnego budynku znajdą się tarasy z widokiem na panoramę miasta. Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Specjalne belki chłodzące zapewnią komfort termiczny i akustyczny, a dzięki odpowiedniemu systemowi wentylacyjnemu w budynku będzie o 25% więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy. Budynek będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim. Najemcy będą mogli skorzystać również z funkcji concierge.

  Nowy Targ kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia najmu budynku: ok. 22 000 m2.
  • Projekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne
  • Budynek dostarczy 195 miejsc parkingowych
  • Zakończenie budowy: III kwartał 2019
  • Projekt otrzyma certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności: „Obiekt bez Barier”
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
  • Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa
  Źródło:
  Skanska S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Skanska S.A.

  Skanska S.A. zajmuje się generalnym wykonawstwem obiektów z zakresu budownictwa ogólnego, drogowo-mostowego, hydroinżynieryjnego i kolejowego. Działamy także jako deweloper na rynku mieszkaniowym.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.