google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 15.02.2019
  1 USD
  3.8326
  -0.019
  1 EUR
  4.3243
  -0.0151
  1 CHF
  3.8081
  -0.0101
  1 GBP
  4.9104
  -0.0325
  1 RUB
  0.0575
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 4 powody, dla których warto zamieszkać w Krakowie

  4 powody, dla których warto zamieszkać w KrakowieFala przeprowadzek z mniejszych miast do większych nadal się nie kończy. Często zaczyna się ona w momencie wyjazdu na studia do miasta uniwersyteckiego, z którego po znalezieniu pracy wiele osób już nie wraca. Kraków jest jednym z takich miast – nic dziwnego, bo powodów, by kupić tam nowe mieszkanie i zamieszkać, jest wiele!

  Kraków jest drugim w Polsce miastem pod względem liczby ludności, a wyprzedza go tylko Warszawa. To również jedno z najbardziej kolorowych i multikulturowych miast w naszym kraju i każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie. Plusem kupna nowego mieszkania w Krakowie jest też to, że lokalne ceny są znacznie niższe od stołecznych przy tak samo atrakcyjnych lokalach (do sprawdzenia tutaj: https://www.lcc.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/krakow/w-sprzedazy). Poza tym znajdziemy tutaj kilka podobnych atrakcji i udogodnień do tych warszawskich. Za parę lat ma do nich dołączyć także krakowskie metro. Poznaj kilka powodów, by zamieszkać tutaj na stałe.

  Wawel i jego smok

  Oczywistym i koniecznym do wymienienia powodem, by mieszkać w Krakowie, jest Wawel, jego smok oraz najbliższa okolica zamkowa. Nie chodzi o to, by chodzić tamtędy codziennie, a raz w tygodniu zaglądać do smoczej jamy. Wzgórze zamkowe staje się pięknym widokiem do podziwiania z wielu stron. Cudownie wygląda z perspektywy Mostu Grunwaldzkiego, po którym przechadzają się codziennie setki ludzi. Przed zamkiem wije się Wisła, a na jej bulwarach latem rozkładają się turyści, studenci i rodziny, by wypoczywać blisko wody.

  Naprzeciwko Wawelu stoi stary „opuszczony” budynek hotelu Forum, który został na nowo zagospodarowany jako klub i miejsce spotkań. Prócz relaksu i pięknego widoku na Wawel, możemy tam też potańczyć, dobrze zjeść i aktywnie wypocząć. Ta część Krakowa z zamkiem w sercu może spokojnie konkurować z warszawskimi bulwarami czy gdańskimi kanałami. Dodatkowo spod Wawelu już tylko rzut beretem na Stary Rynek w Krakowie, który już sam w sobie jest wizytówką tego miasta, a pod jego powierzchnią w podziemnych tunelach stworzone zostało wspaniałe Muzeum Miasta.

  Bogactwo architektury

  Kiedy już jesteśmy w okolicach Starego Rynku, trudno pominąć kwestię architektury. Dla tych, którzy cenią sobie klasycystyczne rozwiązania, to miejsce idealne. Prócz znanych sukiennic, znajdziemy tutaj niesamowite stare kamienice i wąskie uliczki, a kawałek dalej, gdy dotrzemy do Kazimierza, poczujemy klimat dzielnicy żydowskiej. Polecamy w wolnym czasie odwiedzić na okoliczne podwórka, które odkryją przed nami stare przestrzenie z niesamowitymi balonami i ukażą życie miasta od kuchni. W Krakowie znajdziemy też całą paletę architektonicznych stylów, jakie sprawiają, że miasto staje się atrakcyjne i interesująco różnorodne. Jeśli gustujemy więc bardziej w industrialnych, surowych klimatach, musimy oddalić się w kierunku dzielnicy Nowa Huta, gdzie znajdziemy stare fabryki i zupełnie inny styl życia niż w centrum.

  Niekończąca się oferta kulturalna

  Z podobnych powodów Kraków oferuje też bardzo ciekawą gamę miejsc i wydarzeń kulturalnych. Zwiedzimy tutaj starą Fabrykę Schindlera, o którym (i w której) Spielberg nakręcił film Lista Schindlera, odkryjemy wiele teatrów czy kin różnorodnych repertuarowo, muzeów i galerii, a w sezonie letnim również cały szereg plenerowych festiwali i koncertów, na których grają największe muzyczne zespoły (nie wspominając już nawet o festiwalu Kraków Live). To sprawia, że mając mieszkanie w Krakowie i żyjąc tu na co dzień, nie możemy narzekać na nudę i zawsze znajdziemy coś dla siebie.

  W roku 2017 wystąpili tutaj m.in.:

  • Hans Zimmer ze swoją muzyką filmową,
  • HEY, czyli jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych,
  • Green Day, wiecznie żywy i energetyzujący zespół,
  • Rod Stewart, po prostu wiecznie żywy,
  • Aerosmith – legenda z USA.

  Poza miastem też jest fajnie!

  Jeśli jakimś cudem poczulibyśmy zmęczenie mieszkaniem w Krakowie, jest on tak dobrze usytuowany, że wystarczy godzina drogi, by znaleźć się w lesie albo w polskich górach, a nawet u naszych czeskich czy słowackich sąsiadów. Możemy więc spakować rower czy sprzęt zimowy i aktywnie wypocząć na łonie natury. Ponadto zawsze możemy wyskoczyć do pobliskiego parku rozrywki Energylandia, zwiedzić okoliczne zamki, których jest tu dość sporo lub pospacerować wśród okolicznych, zielonych dolin. Kraków jako miasto wciąż się rozwija i urozmaica swoją ofertę, dlatego jesteśmy pewni, że z czasem atrakcji i powodów, by mieszkać w Krakowie, będzie nadal przybywać.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.