google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Piękno starej cegły w nowoczesnym wydaniu. Cerrad prezentuje kolekcję Piatto

  Piękno starej cegły w nowoczesnym wydaniu. Cerrad prezentuje kolekcję Piatto

  Mała architektura, wbrew nazwie, odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu przestrzeni wokół domu. Jej poszczególne elementy muszą być starannie dobrane, by końcowy efekt był spójny wizualnie oraz dawał poczucie harmonii, ale i gwarantował bezpieczeństwo użytkowania. Warto postawić więc na wysokiej jakości materiały, które pozwalają na kompleksowe wykorzystanie zarówno na tarasie, schodach prowadzących do ogrodu, jak i elewacji budynku czy ogrodzeniu. Taka właśnie jest kolekcja pięknie stylizowanych płytek klinkierowych Piatto firmy Cerrad, z którą stworzymy ciekawe architektonicznie rozwiązania w przydomowej przestrzeni.

  Jeszcze niedawno uważana za symbol tradycyjnej architektury, dziś stała się synonimem elegancji oraz szlachetności. Stara cegła, bo o niej mowa, z wdziękiem zdobi wnętrza domu, a przestrzeni ogrodowej nadaje wyjątkowy charakter. Jej ponadczasowy styl sprawia, że doskonale zagra nie tylko z domem utrzymanym w tradycyjnym stylu, ale i niezwykle modną, nowoczesną bryłą budynku.

  Funkcjonalność i piękno w parze

  Klinkier w wydaniu Piatto wydaje się być stworzony do ogrodowych aranżacji, o czym świadczą jego wyjątkowe właściwości użytkowe połączone z różnorodnością stylistyczną. Innowacyjna technologia formowania na sucho, którą firma Cerrad jako pierwsza wprowadziła w Polsce, sprawia, że materiał ten cechuje się niespotykaną żywotnością oraz nasiąkliwością wodną na poziomie, który gwarantuje mu samowentylację oraz zachowanie stabilności wymiarowej w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych. Do tego może być bez obaw stosowany na systemach podgrzewania podłogowego, które w okresie zimowym pozwolą bezpiecznie poruszać się wokół domu.

  Stwórz małą architekturę z charakterem

  Piatto to niezwykle bogata kolekcja klinkierowych płytek, dla których inspiracją była stara, ręcznie formowana cegła. Dzięki wyjątkowym parametrom użytkowym wszystkich elementów oraz ich szlachetnej stylistyce, są szeroko stosowane w aranżacji ogrodowej architektury – sprawdzą się jako element dekoracyjny elewacji budynku, gdzie mogą być wykorzystane zarówno na całej jego powierzchni, jak i wybranej ścianie lub jedynie jej fragmencie, tworząc wyrazisty detal. Z powodzeniem pełnić mogą także funkcje materiału wykończeniowego dla przykuwającego uwagę monumentalnego ogrodzenia, oddalonej od domu altany lub niewielkich budowli małej architektury, takich jak murki  czy klomby. Ważne, by korzystać z nich umiejętnie i nie popaść w przesadę, która zniweczy najlepsze starania projektanta.

  Baw się kolorami

  Piękno starej cegły w nowoczesnym wydaniu. Cerrad prezentuje kolekcję PiattoChoć tradycyjny rudawy kolor cegły wciąż budzi powszechny zachwyt, to w wielu stylizacjach się on po prostu nie sprawdzi. Dlatego, by nie zamykać inwestorów na określone tonacje barwne, firma Cerrad przygotowała aż 6 wariantów kolorystycznych kolekcji Piatto (w każdym dostępnych jest aż kilkadziesiąt różnych grafik), dzięki czemu bez problemu wybierzemy ten najbardziej nam odpowiadający. Melanżowy antracyt świetnie odnajdzie się w towarzystwie drewnianych elementów tarasu oraz soczystej zieleni wypielęgnowanego trawnika, a jasny gris stanowić będzie doskonałe uzupełnienie fragmentów elewacji geometrycznej bryły. Nieco cieplejszego charakteru nada natomiast tarasowym projektom ciepły honey lub naturalne, nawiązujące do koloru ziemi – terra oraz piasku – sand.

  Zadbaj o stylistyczną spójność

  Niezależne od tego, na jaki styl postawimy, projektując otoczenie domu musimy trzymać się tych samych reguł i zasad, którymi kierujemy się podczas aranżacji wnętrz - poszczególne elementy stylizacji muszą do siebie pasować. Wychodząc z tego założenia, projektanci Cerrad w kolekcji Piatto przygotowali ofertę płytek podłogowych oraz ryflowanych stopnic (obie w wymiarze 30x30 cm), których wykończenie i kolory zostały dokładnie dopasowane do ściennych propozycji. Wkrótce do oferty Piatto trafią także wyjątkowe płytki V-shape, idealne do tworzenia efektownych i komfortowych schodów ogrodowych.

  Źródło:
  CERRAD Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  CERRAD Sp. z o.o.

  Od ponad dwudziestu lat tworzymy wyjątkowe płytki gresowe i klinkierowe, odpowiadające najwyższym standardom - zarówno pod względem wzornictwa, jak i jakości.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.