google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 24.04.2019
  1 USD
  3.8229
  0.0111
  1 EUR
  4.2895
  0.0009
  1 CHF
  3.7570
  0.0143
  1 GBP
  4.9452
  -0.007
  1 RUB
  0.0597
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • FB Antczak stawia na osiedla domów jednorodzinnych. Skąd ten trend?

  osiedle Panorama, fb Antczak, FB Antczak stawia na osiedla domów jednorodzinnych. Skąd ten trend?Kaliski deweloper zakończył niedawno realizację swojej flagowej inwestycji - osiedla Panorama w Kościelnej Wsi - a już widać realne postępy na budowie nowego projektu - osiedla Botaniczna House. Jak Kaliszanie podchodzą do pomysłu domów jednorodzinnych od dewelopera? Co przekonuje ich do skorzystania z takiej opcji?

  Panorama - udany eksperyment

  Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych Panorama wyznaczyła FB Antczak pewien sposób podejścia do realizacji tego rodzaju inwestycji:

  Realizacja Panoramy była pracą na żywym organizmie. Kiedy startowaliśmy z inwestycją w 2005 roku, w Polsce nie było wielu osiedli, które mogły stanowić dla nas inspirację. Dominowały sztampowe realizacje, z kopiowanymi od linijki projektami.

  My natomiast chcieliśmy stworzyć w okolicach Kalisza niepowtarzalne miejsce do życia - zbudowane od podstaw, według naszej koncepcji, przyjazne mieszkańcom i odpowiadające na ich potrzeby. - Marek Antczak, prezes FB Antczak

  osiedle Panorama, fb Antczak, FB Antczak stawia na osiedla domów jednorodzinnych. Skąd ten trend?Firma przyznaje też, że musiała zmierzyć się też z pewnym stereotypem  -  w Polsce wciąż dominował model, że budowę domu nadzoruje się osobiście, potrzebne prace wykonują znajomi fachowcy, a cała inwestycja trwa latami.

  Zastanawialiśmy się, czy mieszkańcy Kalisza są gotowi na zupełnie inne podejście. Z jednej strony dawaliśmy im produkt wysokiej jakości i zdejmowaliśmy z głowy wiele problemów związanych z budową. Z drugiej jednak, co było widoczne zwłaszcza w pierwszym etapie inwestycji, widzieliśmy pewne obawy. Były one związane zwłaszcza z wyglądem innych tego rodzaju projektów w kraju, ale także brakiem kompleksowego podejścia po stronie deweloperów. Dziś przyszli nabywcy wiedzą już, czego mogą się po nas spodziewać. - Marek Antczak, prezes FB ANTCZAK

  Botaniczna House - projekt wykorzystujący najlepsze trendy

  Nowe osiedle domów jednorodzinnych, wykorzystujące dotychczasowe doświadczenia, firma FB Antczak postanowiła stworzyć w Wojciechówce, tuż pod Kaliszem. Na wybór tego miejsca wpłynęło przede wszystkim dobre skomunikowanie tej lokalizacji z centrum miasta, ale także dostępność odpowiednio dużego terenu. Takiego, na którym można stworzyć kompleksowy projekt, z pełną infrastrukturą, który będzie stanowił odrębną całość.

  Na 3 hektarach powstaje łącznie 44 domów - w różnych konfiguracjach:  domy wolnostojące, w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, o powierzchniach od 140 do 165 mkw. Każdy z nich posiada własny pojedynczy lub podwójny garaż  - wszystko na działkach o powierzchni od 270 do 800 mkw.

  Wszystkie domy zostały zaprojektowane specjalnie dla FB Antczak przez firmę Konopski Projekt z Kalisza. To nowoczesne, modernistyczne bryły, gwarantujące optymalne wykorzystanie przestrzeni. - Podsumowuje Maciej Garbowicz z biura sprzedaży FB ANTCZAK

  Spójne i funkcjonalne

  Jedną z niezaprzeczanych zalet osiedli deweloperskich, jest spójna zabudowa i zachowanie ładu architektonicznego. Nie razi tu mnogość projektów, dziwne ustawienie domów względem kierunków świata i pełna gama kolorów elewacji. Opieka architektoniczna daje gwarancję stonowanej kolorystyki oraz komplementarnej zabudowy. Każdy z domów będzie miał także własne, spójne z innymi ogrodzenie, z bramą wjazdową obsługiwaną za pomocą pilota.

  Rozkład funkcjonalny proponowanych budynków jest podobny. Parter zajmuje salon wraz z kuchnią, gabinetem, pomieszczeniem gospodarczym i toaletą. Na pierwszym piętrze przyszli nabywcy znajdą przestronną sypialnie główną wraz z garderobą, dwa lub trzy dodatkowe pokoje i łazienkę. Użytkownicy tej części domu mogą skorzystać także z przestronnych tarasów.

  Działanie na wyobraźnię

  FB Antczak zadbała także o to, by przyszli mieszkańcy mogli sobie łatwo wyobrazić nowe lokum. Oprócz szeregu wizualizacji, w biurze sprzedaży można odbyć wirtualny spacer po osiedlu i zajrzeć do wybranych budynków. Dzięki technologii Virtual Reality każdy z nas może zobaczyć rozkład pomieszczeń i możliwość ich aranżacji.

  Klientom odwiedzającym nasze biuro sprzedaży bardzo podoba się możliwość zobaczenia  zabudowy osiedla w jego finalnej wersji. Dużym zainteresowaniem cieszy się także opcja wyboru i  porównania kolorów farb czy podłóg w poszczególnych pokojach. - Maciej Garbowicz, biuro sprzedaży FB ANTCZAK

  Na osiedlu widać już postęp prac budowlanych. 8 z 24 domów, które zaplanowano w pierwszym etapie osiągnęło już stan surowy zamknięty. Już niedługo będzie można z kolei odwiedzić przygotowywany na osiedlu właśnie dom pokazowy.

  Źródło:
  Firma Budowlana - Marek Antczak
  Artykuł został dodany przez firmę

  Firma Budowlana - Marek Antczak

  Dostarczamy naszym Klientom wysokiej klasy obiekty mieszkalne, biurowe i użytkowe, które łączą w sobie walory estetyczne i funkcjonalne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.