google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Podstawą bezpieczna drabina

  ART-BUD logo

  Prace na wysokościach wymagają szczególnej uwagi. Bezpieczeństwo zagwarantują nam tylko odpowiednio dobrane sprzęty takie jak drabiny magazynowe pochodzące z zaufanego źródła. Hale magazynowe, sklepy, a nawet księgarnie to miejsca, w których często jesteśmy zmuszeni sięgnąć wyżej niż półka nad naszą głową. Którą drabinę wykorzystać, aby bez obaw wykonywać swoje obowiązki?

  Wśród drabin znaleźć możemy wiele modeli – począwszy od małych dwustopniowych podestów, po wielofunkcyjne, przegubowe, a także te przypominające rusztowania. Na sklepowych zapleczach i halach z pewnością najlepiej wykorzystane zostaną drabiny magazynowe firmy Faraone lub marki Krause. Na co przy ich wyborze szczególnie zwracać uwagę?

  Podstawowym parametrem jest wysokość i jej funkcjonalność. Szerokie antypoślizgowe stopnie, poręcze oraz zabezpieczony podest to główne atuty dobrej drabiny. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pracownika znajdującego się na podeście drabina magazynowa powinna zostać wyposażona w otaczające go barierki. Człowiek będący w tak zwanej „strefie chronionej” pracuje na drabinie z podestem tak, jakby znajdował się na ziemi.

  Podobnie wyposażone powinny zostać drabiny przemysłowe, które często są masywniejsze od magazynowych. Im jest ona cięższa, tym stabilniejsza, co przy pracach na wysokości kilku metrów jest bardzo ważne. Istotna także jest możliwość rozsuwania niektórych modeli. Jesteśmy w stanie pracować zarówno na dwóch, jak i na ponad czterech metrach.

  Jeżeli decydujemy się na zakup oprzyrządowania dla pracy przemysłowej, warto pójść krok do przodu i pomyśleć o zastosowaniu w firmie drabiny jezdnej aluminiowej. Łatwość w jej przemieszczeniu, a także wysokie systemy zabezpieczeń kół sicur-stop sprawią, że drabina ta będzie nieodłącznym elementem codziennej, dobrze wykonanej i bezpiecznej pracy.

  Do pomieszczeń takich jak biblioteki, mniejsze magazyny czy do przydomowych ogródków wykorzystamy drabinę przystawną regałową. Jej lekka i nieduża konstrukcja pozwoli na wykonywanie drobnych czynności na niewielkiej wysokości, a samo magazynowanie nie zajmie dużo miejsca.

  Przy wyborze drabin liczy się więc ich funkcjonalność i przeznaczenie. Należy jednak pamiętać, że to stabilność zarówno przystawnych, jak i przemysłowych drabin aluminiowych jest szczególnie ważna. Znajdujące się na ich podstawach stabilizatory powinny być stworzone z antypoślizgowego tworzywa. Gdy kupujemy drabiny magazynowe, wybierajmy mądrze. Za dobry produkt zapłacimy od około 1800 złotych do 5000 złotych netto. Wysoka jakość wykonania to wysoki stopień bezpieczeństwa A ono jest bezcenne.

  Prezentowane w artykule drabiny nabyć można poprzez stronę internetową dystrybutora materiałów budowlanych Art-Bud - www.artbud.pl

  Źródło:
  Autor: Michał Ciechowski
  P. W. ART-BUD Jan Lachowski
  Artykuł został dodany przez firmę

  P. W. ART-BUD Jan Lachowski

  Dystrybutor, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ART - BUD funkcjonuje na ogólnopolskim rynku od 1991 r. Trzonem jego działalności są materiały budowlane i wykończenia wnętrz.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.