google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Trendy 2018 – ekologiczne farby!

  Życie w nurcie ekologicznym dalej będzie na topie w tym roku. Można zauważyć tutaj pewne zmiany tendencji w postępowaniu ludzi i mówić już o eko nie jako o aktualnym trendzie, ale formie lifestyle’u. Robimy ekologiczne zakupy, kupujemy ekologiczne ubrania, wzrasta też świadomość dotycząca zanieczyszczenia powietrza. W ekologiczny sposób urządzamy również nasze domy, na co zwrócili uwagę producenci farb.

  Unijne regulacje

  Już w 2010 r. Unia Europejska zwróciła uwagę na problematykę szkodliwych substancji zawartych w farbach. LZO – Lotne Związki Organiczne, czyli substancje zawarte m.in w farbach i lakierach – przedostają się do naszej atmosfery i reagując ze światłem, obniżają poziom ozonu i zwiększają zanieczyszczenie powietrza. Szkodzą naszej planecie, nam samym oraz naszym zwierzętom. Wprowadzono więc regulację, według której producenci farb mają teraz na etykietach produktów podawać informację o dopuszczalnej liczbie gramów LZO na litr wyrobu (w wypadku farb matowych jest to 30 g/l) oraz o wartości zawartej w tym konkretnym produkcie.

  Skandynawska ekologia

  Jednak receptura ekofarb została opracowana na długo przed wprowadzeniem nowych unijnych przepisów. Już w latach 60. minionego wieku marka Bondex starała się o wyeliminowanie szkodliwych na środowisko substancji z farb. Dzięki skandynawskiej ekologii zastosowanej w farbach tej firmy dziś możemy malować nasze przestrzenie farbami zawierającymi minimalne ilości LZO. Ponadto, firma zadbała także o swoich klientów – alergików. Farby posiadają Świadectwo Własności Drażniących i Uczulających, dzięki czemu nie są one uczulające i nie wydzielają drażniącego zapachu. Obecnie oferuje produkty z serii Bondex Nature, np. Lothos White czy Super Wall.

  Think green

  Klienci zwracają coraz większą uwagę na aspekt ekologiczny produktów, które kupują. Chcemy odpowiadać na te potrzeby – mówi Aneta Jarosz-Palach, brand managerka marki Bondex. – Nasze farby powstają w oparciu o koncepcję “Green revolution”. Kierujemy naszą ofertę do alergików, osób, którym zależy na dbaniu o środowisko i własne zdrowie oraz samopoczucie. Nasze farby są bezpieczne i zdrowe, a do tego – jak wszystkie dostępne na rynku emulsyjne farby ekologiczne – łatwo się rozprowadzają, szybko schną, tworząc przy tym trwałą i gładką powłokę. Już dzisiaj, w 2018 r., chcemy i robimy to, co, jak mamy nadzieję, niedługo stanie się standardem na europejskim rynku farb – dodaje Aneta Jarosz-Palach.

  Wybory nieoczywiste

  Przeciętny klient jeszcze do niedawna kierował się przy wyborze farby do malowania swoich wnętrz przede wszystkim barwą i jej możliwościami krycia. Rzadziej zastanawiał się nad tym, jak farba wpływa na środowisko. Z roku na rok liczba świadomych konsumentów rośnie i wszystko wskazuje na to, że w 2018 r. będą oni korzystać z coraz szerszej oferty farb ekologicznych na rynku.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.