google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  budownictwo, materiały budowlane, okna
  Kursy walut 17.12.2018
  1 USD
  3.7871
  -0.0224
  1 EUR
  4.2906
  -0.0115
  1 CHF
  3.8025
  -0.0177
  1 GBP
  4.7718
  -0.0222
  1 RUB
  0.0570
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Poznajcie 5 wskazówek, dzięki którym zaprojektujecie ładny ogród

  Poznajcie 5 wskazówek, dzięki którym zaprojektujecie ładny ogród

  Najlepsze ogrody to te, które  pozwalają ludziom dobrze wypocząć i zregenerować siły. Poznajcie 5 praktycznych wskazówek, za sprawą których stworzycie przyjemną przestrzeń. I koniecznie, jak śpiewał Janusz Kofta, pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście…

  Po pierwsze: zaprojektujcie wygodne ścieżki ogrodowe

  Dobrze zaprojektowane drogi komunikacyjne pomiędzy domem a ogrodem w postaci wygodnych ścieżek uprzyjemniają korzystanie z zieleni. Kamienne ścieżki pozwalają też chronić odzież, kiedy idziemy przez ogród pełen mokrej zieleni.

  Po drugie: kupcie lampy i kinkiety ogrodowe

  Dobre oświetlenie jest gwarancją funkcjonalności ogrodu o różnych porach dnia i roku. Warto sięgnąć po lampy wbite w ziemię wzdłuż ścieżek, a na ścianach domowej elewacji powiesić praktyczne kinkiety ogrodowe. Sprawdzą się one również, zawieszone na altanie i na ścianie garażu.

  Po trzecie: zdecydujcie się na charakter ogrodu

  Przestrzeń ogrodowa może mieć charakter nieformalny. Wówczas rośliny rozwijają się w nim dość swobodnie, tworząc romantyczne kaskady roślinności, zaś wokół altany rosną herbaciane róże. Tego typu ogród prezentuje się luźno i przyjaźnie.

  Istnieje też drugi typ ogrodu – bardziej formalny. W takiej przestrzeni zieleń jest równo przycięta, a krzewy zachowują geometryczne kształty. Wokół budynku rosną minimalistyczne trawy, a całość ma zadbany i schludny charakter.

  Po czwarte: wyposażcie się w ogrodowe meble

  Warto, aby na tarasie i w przestrzeni ogrodowej znalazły się wygodne meble – najlepiej stół z zestawem krzeseł. W ogrodach o nieformalnym charakterze dobrze sprawdzają się elementy z impregnowanego drewna lub metalu. Całości dopełniają miękkie poduchy i parasol osłaniający przed palącym słońcem.

  Po piąte: sadźcie w sposób przemyślany rośliny

  Zakładając ogród, wybieramy miejsce na rabaty. Rośliny powinny być sadzone w odstępach i z myślą, że te niższe muszą znajdować się na przodzie, zaś wyższe – z tyłu. Warto pamiętać, że niektóre, na początku niepozorne krzewy, jak jałowce czy cisy, potrafią osiągać z czasem spore rozmiary. Dobrze pozostawić im odpowiednio dużo miejsca do rozwoju.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.