google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.04.2019
  1 USD
  3.8537
  0.0308
  1 EUR
  4.2959
  0.0064
  1 CHF
  3.7781
  0.0211
  1 GBP
  4.9669
  0.0217
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ocieplenie od wewnątrz. W jakich sytuacjach ocieplać w ten sposób?

  Multipor

  Od tego roku ponownie zaostrzyły się warunki dotyczące izolacyjności termicznej przegród budynków. Najlepsze parametry cieplno-wilgotnościowe obiektu można osiągnąć, jeśli termomodernizację przeprowadzimy od zewnątrz.

  Nie zawsze jednak ocieplenie budynku od zewnątrz jest możliwe, np. w przypadku zabytkowego obiektu, kiedy nie można ingerować w wygląd elewacji. Wówczas skutecznym sposobem na poprawę efektywności energetycznej przegród jest system Multipor - mineralne płyty izolacyjne, które można bezpiecznie stosować jako termoizolację od środka.

  Ocieplenie od wewnątrz. W jakich sytuacjach ocieplać w ten sposób?Ocieplenie od wewnątrz. W jakich sytuacjach ocieplać w ten sposób?

  Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?

  Termomodernizację budynku, polegającą przede wszystkim na ociepleniu elewacji, przeprowadza się najczęściej od zewnątrz. Są jednak sytuację, kiedy nie jest to możliwe. Jedyną możliwością ocieplenia budynku jest wówczas montaż płyt izolacyjnych od wewnątrz.

  Jakie to przykładowe sytuacje?

  • gdy budynek wpisany jest do rejestru zabytków (gdy wymagane jest zachowanie oryginalnej fasady),
  • budynek zlokalizowany jest na terenach objętych ochroną konserwatorską, czy też wymaga respektowania praw autorskich projektantów,
  • gdy tylko niektóre lokale lub pomieszczenia wymagają ocieplenia, np. na najwyższych kondygnacjach budynku, wówczas brak zgody na zmianę wyglądu fragmentu elewacji może taki zamiar uniemożliwić.
  Ocieplenie od wewnątrz. W jakich sytuacjach ocieplać w ten sposób?Ocieplenie od wewnątrz. W jakich sytuacjach ocieplać w ten sposób?

  Płyty izolacyjne Multipor do ocieplenia domu

  Ocieplenie domu od wewnątrz może być przeprowadzone dzięki płytom izolacyjnym Multipor - porowatym, produkowanym  z naturalnych surowców (piasku, wody, wapna). Płyty izolacyjne Multipor mają zdolność pochłaniania wilgoci w okresach obniżonych temperatur, jak również jej oddawania do otoczenia poza sezonami ogrzewczymi, przy czym zachowują swoje właściwości termoizolacyjne oraz odporność na korozję biologiczną.

  Multipor, poza wyżej wymienionymi zaletami, może znaleźć zastosowanie zarówno w systemach ociepleń zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

  Zalety tej technologii to:

  • poprawa parametrów cieplnych przegród tylko w miejscach, które tego wymagają (nie ma potrzeby ocieplania całych powierzchni domów),
  • niezmieniony wygląd elewacji, co jest istotnym warunkiem termoizolacji obiektów zabytkowych lub obiektów o fasadach wartościowych,
  • nie wymaga wysoko wykwalifikowanej kadry, specjalistycznych narzędzi, rusztowań oraz kosztownego transportu,
  • montaż od wewnątrz płyt izolacyjnych nie jest ograniczany warunkami pogodowymi,
  • materiał lekki, łatwy w obróbce (gęstość 115 kg/m³).
  Źródło:
  Xella Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Xella Polska Sp. z o.o.

  Xella Polska Sp. z o.o. oferuje polskim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.