google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 19.10.2018
  1 USD
  3.7601
  0.0299
  1 EUR
  4.3049
  0.0083
  1 CHF
  3.7746
  0.0203
  1 GBP
  4.9014
  0.0108
  1 RUB
  0.0572
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Stolarka aluminiowa – uniwersalna i nowoczesna

  Stolarka aluminiowa coraz częściej wykorzystywana jest przez inwestorów i uwzględniana w projektach przez architektów. Bezsprzecznie, aluminium jest nowoczesnym materiałem konstrukcyjnym. Charakteryzuje się trwałością, wytrzymałością na warunki atmosferyczne, odpornością na korozję, a do tego utrzymuje swoje parametry przez cały okres użytkowania. Nie ma wątpliwości – jest poważną konkurencją dla stolarki drewnianej i PVC.

  Stolarka aluminiowa – uniwersalna i nowoczesnaAluminium jest trzykrotnie lżejsze od stali i miedzi, dzięki temu cała konstrukcja budynku zostaje znaczenie odchudzona. Jednak zupełnie nie wpływa to na inne parametry – stolarka aluminiowa jest wyjątkowo wytrzymała i odporna na odkształcenia. Inwestorzy doceniają także świetną kowalność aluminium – wyciskanie profili aluminiowych jest niemal nieograniczone. W przeciwieństwie do stolarki drewnianej, aluminium nie absorbuje wilgoci, a co za tym idzie, nie rozszerza się.

  Na rynku dostępne są również wysokiej klasy produkty antywłamaniowe, ognioodporne i kuloodporne. Są to rozwiązania dla najbardziej wymagających użytkowników i do miejsc, w których konieczne jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa. Zaletą jest też możliwość stworzenia projektu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. To wszystko dzięki różnym stylom (możliwość dopasowania do wyglądu całego budynku, wersje nowoczesne, industrialne, ale też klasyczne, odpowiednie dla tradycjonalistów), kolorom, kształtom, wymiarom (tafle szkła nawet o wysokości do trzech metrów), sposobom otwierania i akcesoriom.

  Co decyduje o jakości stolarki aluminiowej?

  W przypadku stolarki aluminiowej najistotniejsze są dwa parametry, a mianowicie wiatroszczelność i wodoszczelność. Mają one zasadniczy wpływ na jakość całej konstrukcji, ale też na komfort użytkowania. Z tego względu dobrze jest wybierać stolarkę aluminiową wyłącznie renomowanych firm – prym na tym polu wiedzie firma Reynaers. Oferuje klientom serie ośmiu różnych systemów okiennych i drzwiowych, wszystkie produkty są zgodne z założeniami Budownictwa Pasywnego. Konstruktorzy wyposażyli okna i drzwi w najwyższej jakości uszczelki z syntetycznego kauczuku (EPDM), nie przepuszczają one ani powietrza, ani wody. Ale uszczelka to nie wszystko, gwarancją zapewnienia wodoszczelności jest zoptymalizowany system odprowadzania wody. Może to być zrobione za pomocą specjalnych otworów drenażowych – woda nie gromadzi się, bo jest odprowadzana na zewnątrz. Nie należy się obawiać również o estetykę takiego rozwiązania, ponieważ otwory będą ukryte pod zaślepkami. Istnieje też możliwość montażu specjalnego profilu, który zupełnie schowa otwory drenażowe.

  Cicho i przyjemnie – izolacyjność akustyczna

  Jeśli mówimy o komforcie, trzeba też wspomnieć o izolacji akustycznej, wpływa ona na dobre samopoczucie. Hałas, w tym prawie, nieustający miejski zgiełk, negatywnie wpływają na organizm człowieka, pojawia się zmęczenie, trudności z koncentracją, rozdrażnienie, ból głowy. Dlatego nie można pozwolić sobie na kompromisowe rozwiązania (zwłaszcza w mieście). Dobrze jest wybierać systemy, w których zastosowane są wysokiej jakości profile i dodatkowe uszczelki akustyczne (uszczelka centralna + uszczelka akustyczna). Warto jednak wiedzieć, że na ograniczenie hałasu duży wpływ ma też szklenie. Są producenci, którzy proponują asymetryczne podwójne szklenie (inna grubość po stronie zewnętrznej, inna po wewnętrznej), które daje skuteczną ochronę przed hałasem. Wyższy stopień izolacyjności zapewnia wewnętrzna szyba warstwowa. Z kolei, izolację na najwyższym poziomie uzyskuje się przez zastosowanie wewnętrznej szyby warstwowej pokrytej folią akustyczną PVB.

  Ciepło w zasięgu ręki – izolacja termiczna

  Stopień izolacyjności określany jest przez wartość U (im jest ona mniejsza, tym lepiej). Idealnie jest, gdy przekładka termiczna umieszczona jest między profilem wewnętrznym a zewnętrznym. Do niedawna za najlepszą uważano stolarkę okienną, w której wykorzystano różnej szerokości paski poliamidu. Natomiast stolarka aluminiowa nowej generacji wykorzystuje norylowe profile termiczne (MASTERLINE 8 firmy Reynaers).

  Rzeczywistość wirtualna, a stolarka aluminiowa

  Reynaers proponuje swoim odbiorcom innowacyjne rozwiązanie w postaci sali z wirtualną rzeczywistością – AVALON. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się do własnej wyobraźni i projektu, żeby zobaczyć efekt końcowy. Mało tego, projekt AVALON umożliwia obserwację zmian w czasie rzeczywistym kilku osobom jednocześnie. Do tego nad wszystkim czuwa międzynarodowy zespół ekspertów, doradzający architektom.

  O wysokiej jakości stolarki aluminiowej firmy Reynaers świadczy 10 lat gwarancji na profile aluminiowe, powłoki lakiernicze i anodyzowane, a także izolacje i 5 lat gwarancji na akcesoria (osłony przeciwsłoneczne, systemy balustradowe, moskitiery, profile wentylacyjne).

  Więcej informacji tutaj https://www.reynaers.pl/

  Źródło:
  Reynaers Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Reynaers Polska Sp. z o.o.

  NASZĄ MISJĄ jest tworzenie innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które zwiększają walory architektoniczne oraz poprawiają warunki pracy i życia w budynkach.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.