google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 19.10.2018
  1 USD
  3.7601
  0.0299
  1 EUR
  4.3049
  0.0083
  1 CHF
  3.7746
  0.0203
  1 GBP
  4.9014
  0.0108
  1 RUB
  0.0572
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak promują się producenci materiałów? Tworzenie rodzin w Revit wykorzystywane przez projektantów

  Jak promują się producenci materiałów? Tworzenie rodzin w Revit wykorzystywane przez projektantówOprogramowanie Autodesk Revit stanowi kompleksowy pakiet umożliwiający realizowanie każdego etapu projektu – od koncepcji aż po wizualizację. Dzięki oparciu programu na systemie modelowania informacji o budynku (BIM), Revit wpasowuje się w obecne trendy projektowe wykorzystywane przez innowacyjne przedsiębiorstwa branży MEP.

  Tak szeroka gama odbiorców oprogramowania Revit tworzy producentom materiałów niezwykle korzystną okazję do zaprezentowania swoich produktów. W artykule skupimy się na promocji towarów poprzez tworzenie rodzin w oprogramowaniu Revit.

  Biblioteki Revit – klucz do szybkiej i efektywnej pracy

  Stworzenie bogatych bibliotek w oprogramowaniu Autodesk Revit znacząco ułatwia pracę projektantów. W bibliotekach zawierane są wszelkie wykorzystywane w projekcie materiały, dzięki czemu projektanci mogą z łatwością tworzyć kolejne rysunki. Obiektami obecnymi w bibliotekach mogą być np.: drzwi, meble, urządzenia mechaniczne, kształtki instalacyjne, korytka kablowe, czy wiele innych elementów. Biblioteki grupowane są w tzw. rodziny, które kategoryzowane są wedle branży.

  Zamówienie bibliotek Revit

  Tworzenie bibliotek to długi i mozolny proces. Coraz więcej firm projektowych decyduje się na skorzystanie z zewnętrznych bibliotek dostosowanych do branży oraz wymagań klienta. Implementacja rodzin produktów do biblioteki znacząco ułatwia pracę projektantów, a także skłania ich do wyboru produktów konkretnych producentów materiałów. W ten sposób możliwe jest realizowanie polityki firmy w zakresie współpracy z dostawcami materiałów wykorzystywanych w projektach.

  Producenci materiałów nierzadko sami tworzą kompletne rodziny produktów w bibliotekach oprogramowania Revit. Rozwiązanie to stanowi obopólną korzyść. Biura projektowe mogą korzystać z integralnych i jednolitych systemów produktowych, tworząc ujednolicone oraz przejrzyste projekty. Producenci natomiast czerpią korzyść z wykorzystywania ich produktów w danych projektach budowlanych.

  Jak projektuje się rodziny danego produktu w Autodesk Revit?

  Jak wspomnieliśmy, zakładanie bibliotek w oprogramowaniu Revit nie należy do najprostszych czynności. Podstawowy problem stanowią duża ilość zmiennych oraz dostosowanie rodzin produktu do branży. Dlatego też biura projektowe coraz chętniej korzystają z usług realizacji indywidualnie dopasowanych bibliotek do programu Revit od AEC Design. Firmy świadczące takie usługi wykonują biblioteki w oparciu o zmienność parametrów produktów, uwzględniają szczegółowość rodziny obiektu, formę prezentacji typoszeregu, czy zmienność parametrów producenckich danych rodzin produktów.

  Dlaczego warto zamówić biblioteki do oprogramowania Revit?

  Poza znaczną oszczędnością czasu związaną z samodzielnym tworzeniem bibliotek, zamawianie rodzin produktów u firm trzecich miewa wiele innych zalet. Podstawową z nich jest uzyskanie dostępu do bazy produktowej największych producentów z sektora MEP. Doświadczona firma wykona biblioteki lepiej i szczegółowiej, dopasowując je do specyfiki konkretnej branży i indywidualnych wymagań klienta.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.